چرا تیم ملی والیبال به آلمان و صربستان باخت؟، اجبار شیرین الکنو

به گزارش دیتاپد، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم مسابقات لیگ ملت ها که به میزبانی ایتالیا برگزار می گردد، تنها یک برد مقابل تیم ملی آمریکا به دست آورد و در بازی مقابل تیم های صربستان و آلمان در حالی که شانس پیروزی داشت اما با اشتباهات مکرر بازیکنان نتیجه را در دیداری نزدیک در بازی 5 سته واگذار کرد.

چرا تیم ملی والیبال به آلمان و صربستان باخت؟، اجبار شیرین الکنو

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

ملی پوشان والیبال ایران با فزونی 3 بر صفر مقابل آمریکا آغاز خوبی در هفته سوم داشتند اما در دومین ملاقات هفته سوم با ترکیب کاملاً متفاوت مقابل تیم قدرتمند صربستان صف آرایی کرد.

بازیکنان جوان در ملاقات مقابل بازیکنان قدرتمند صربستان عملکرد خوبی داشتند اما اشتباهات مکرر آنها عامل فزونی صرب ها شد. در سومین بازی هفته سوم نیز در ملاقات مقابل آلمان ها باز هم اشتباهات مکرر بازیکنان ایران عاملی شد تا شاگردان آندره جیانی در ملاقاتی نفسگیر با فزونی 3 بر 2 زمین بازی را ترک کند.

ولادیمیر الکنو که تیم ملی را برای حضور پرقدرت در المپیک توکیو آماده می نماید با تفکری خاص گام در رقابت ها گذاشته است. الکنو در هر بازی از ترکیب کاملاً متفاوت استفاده می نماید و هدف اصلی آن رسیدن به چیدمان اصلی تیم ملی در المپیک توکیو می باشد.

تیم ملی والیبال ایران که همواره در زدن سرویس های پرشی دچار مشکل است در ملاقات مقابل آلمان در شرایطی که می توانست با سرویس های با ریسک کمتر نتیجه را به سود خود به خاتمه برساند اما الکنو ترجیح داد تا بازیکنان از سرویس های پرشی استفاده نمایند ترس آنها در شرایط حساس و استفاده از سرویس های پرشی ریخته گردد و خود را برای رویدادهای عظیم آماده سازند.

هدف اصلی تیم ملی از حضور در رقابت های لیگ ملت ها رسیدن به ترکیب اصلی در المپیک توکیو و کسب موفقیت در آوردگاه عظیم المپیک می باشد به همین دلیل سرمربی تیم ملی بدون ترس از تمامی بازیکنان در تمام مسابقات استفاده می نماید تا نقاط ضعف تیم ملی به خوبی نمایان گردد.

تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم سه بازی مقابل تیم های استرالیا برزیل و اصل اسلوونی دارد. بازی با استرالیا شاید راحت ترین بازی ملی پوشان والیبال کشورمان باشد اما ملاقات با برزیل و اسلوونی از بازی های سخت هفته چهارم به شمار می رود. اسلوونی که یکی از تیم های تازه وارد در رقابت های لیگ ملت ها بوده است تا خاتمه هفته سوم نتایج خوبی را به دست آورده و زنگ خطری برای تمامی تیم ها است.

مصطفی کارخانه در مصاحبه با خبرنگاران درباره بازی روز آدینه تیم ملی والیبال مقابل آلمان گفت: شانس پیروزی مقابل آلمان را داشتیم اما بازیکنان پر اشتباه ظاهر شدند. وزنه تیمی ایران به نسبت آلمان قوی تر بود. اگرچه آلمان ها تا به اینجا تیم سخت کوشی ظاهر شدن اما والیبال ایران توانایی شکست آنها را داشت و فقط روی اشتباهات فردی نتیجه را واگذار کردیم.

وی تاکید نمود: خطای سرویس بالا بود زمانی که در سرویس عملکرد خوبی نداشته باشیم شانس برای دفاع و توپ گیری کاهش پیدا می نماید. متاسفانه در این فاکتور عملکرد خوبی نداشتیم.

کارشناس والیبال در ادامه گفت: الکنو مربی بسیار با دانش و عظیمی است اما او اعتقاد دارد که بازیکنان باید سرویس های پرشی را حتی در شرایط حساس بزنند. نگرش او به این گونه است و سرویس های با ریسک بالا زده شد. اما به اعتقاد من در مواقعی که تیم ملی در شرایط حساس واقع شده است نیازی به زدن سرویس با ریسک بالا نیست. به هر حال هدف گذاری تیم ملی المپیک است و همین باعث شده الکنو تیم را برای المپیک آماده کند.

وی اضافه نمود: تیم ملی تا اینجا بازی های درخشانی به نمایش گذاشته است و با یک بازی نباید مربی را نقد کرد. اما بازی مقابل صربستان و آلمان را مفت باختیم و آن هم به خاطر اشتباهات بازیکنان بود.

کارخانه درباره بازی های هفته چهارم گفت: جدا از بازی مقابل استرالیا کار سختی مقابل برزیل و اسلوونی داریم. باید جبران اشتباهات خود در بازی مقابل صربستان و آلمان را در هفته چهارم انجام دهیم. سابقه شکست برزیل را داشته و می توانیم این تیم را شکست دهیم. زمان آن فرا رسیده تا سرمربی تیم ملی به بازیکنان اصلی فرصت بیشتری برای بازی دهد. بازیکنانی مانند میثم صالحی، آرمان صالحی، صابر کاظمی و امیرحسین اسفندیار هر زمان که به کار گرفته شدند نمایش خوبی داشتند. سعید معروف و محمدموسوی نیز عالی ظاهر شدند. محمد طاهر وادی نیز عملکرد خوبی داشت. نباید ناامید شد و باید امیدوارانه به آینده نگاه کنیم.

کارخانه ادامه داد: در مقابل تیم های قدرتمند باید با تمام توان ظاهر شویم و با کسب پیروزی مقابل آنها به برد عادت کنیم.

پیشکسوت والیبال ایران در خاتمه درباره جدایی شفیعی و حضور جواد کریمی در تیم ملی گفت: علی شفیعی بازیکن شایسته ای است اما در این مسابقات کمتر به کار گرفته شد، شاید از نظر روحی در شرایط خوبی نیست و الکنو کمتر به او اعتماد کرد. جواد کریمی سرمایه والیبال ایران است و باید به بازی گرفته گردد و او نیز در شرایط سخت امتحان گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1845

به "چرا تیم ملی والیبال به آلمان و صربستان باخت؟، اجبار شیرین الکنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا تیم ملی والیبال به آلمان و صربستان باخت؟، اجبار شیرین الکنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید