پیش فروش خانه های چاپی آمریکایی

به گزارش دیتاپد، تهران (پانا) - آمریکا در حوزه صنعتی سازی یا همان سریع سازی مسکن یک کشور پیشرو به حساب می آید، اما تکنولوژی جدیدی که یک گروه ساختمانی به تازگی در کالیفرنیا برای احداث شهرک مسکونی سبز طراحی نموده، انقلاب در بازار ساخت و ساز به پا می نماید.

پیش فروش خانه های چاپی آمریکایی

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش دنیای اقتصاد، نسل جدید سریع سازی مسکن شامل یک دستگاه چاپگر سه بعدی در کارخانه احداث خانه های چاپی است که محصول آن به شکل لگو، مجموعه ای از قطعات قابل مونتاژ برای تبدیل شدن به یک خانه مسکونی را روانه زمین محل پروژه ساخت می نماید.

این مدل سریع سازی مسکن البته شکل دیگری هم دارد به طوری که، کارخانه های چاپ (فراوری) خانه در محل مستقر می گردد و روی زمین، عملیات ساخت صورت می گیرد.

دو امتیاز عظیم خانه های چاپی باعث شده گروه ساختمانی پیشرو در آمریکا بتواند به جای پیش فروش، از یک مرحله عقب تر، با تقاضای چشمگیر روبرو گردد. در حال حاضر امتیاز پیش خرید خانه های چاپی در آمریکا با 1000 دلار به متقاضیان فروخته می گردد. خریداران این امتیاز، حق پیش خرید خانه ها را دریافت می نمایند و در صف رزرو برای آغاز عملیات پیش فروش قرار می گیرند تا در گام بعد، پیش خرید را انجام دهند.

هزینه ساخت خانه های چاپی نصف ساخت و سازهای معمولی است و سرعت ساخت نیز به یک شبانه روز کاهش پیدا می نماید.

در گذشته، ایده چاپ یک خانه همچون ایده ساخت هواپیما در قرن 13 میلادی، تنها یک ایده تخیلی و دور از ذهن بود. اکنون اما به نظر می رسد آینده ساخت و ساز در دستان چاپگرهای سه بعدی است. در سال های اخیر کمپانی های ساخت و ساز پیشرفت های چشمگیری در خانه های ساخته شده با پرینت سه بعدی داشته اند. این فناوری انقلابی به شرکت ها این امکان را می دهد که اشکال جدیدی را به معماری وارد نمایند، سرعت ساخت را تسریع و هزینه ها و حجم زباله ها را کاهش دهند. برآوردها نشان می دهد که بازار خانه های سه بعدی تا سال 2027 ارزشی قریب به 40میلیارد دلار پیدا کند که نسبت به ارزش 70میلیون دلاری این بازار در سال 2017، رشدی قابل توجه است.

ساخت و ساز در بازار مسکن با چالش هایی از جمله زمان و هزینه فراوان روبه روست و بسیاری از کمپانی ها برآنند تا راه حلی برای بهینه سازی این بازار ابداع نمایند. به طور مثال هزینه ساخت مسکن در ایالات متحده در طول 6ماه بالغ بر 290هزار دلار است. شرکت روسی آپیسکور برای کاهش این هزینه ها به نصف، خانه ای بتنی ساخته شده با پرینترهای سه بعدی را ارائه نموده که ظرف 24 ساعت، حدود 650فوت مربع ساختمان (زیر 100 مترمربع) را تنها با هزینه 1050دلار حاضر می نماید. به نظر می رسد هزینه های سرسام آور مسکن و شهرنشینی در سراسر دنیا، این بازار را به سوی ساخت خانه های سه بعدی سوق خواهد داد.

زلزله سال 2010 در ایالات متحده همچنین بر استقبال از این فناوری نوین اضافه کرد. پس از این زلزله، کمپانی نیواستوری و ایکان در این کشور کوشش کردند با ارائه ایده خانه های 4هزار دلاری نه تنها مسکنی برای خانوارهای فقیر و آسیب دیده فراهم نمایند بلکه بر این باورند که این دست خانه ها، سریع ترین راه دسترسی به یک سقف در شرایط بحران است. این دو کمپانی برآنند تا ساخت خانه های بتنی با مساحت 650 فوت در طول 24 ساعت را در جای جای دنیا گسترش دهند. کوشش برای توسعه این فناوری همچنان در حال اجرا است. شرکت آپیسکور با استفاده از چاپگر سه بعدی موبایل، در عرض 24 ساعت خانه ای در روسیه بنا کرد. این پروژه چشمگیر نشان می دهد که چگونه چاپ سه بعدی می تواند انقلابی در کل حوزه ساخت و ساز ایجاد کند.

اخیرا سی ان ان نیز خبر از آغاز مقدماتی ساخت اولین شهرک مسکونی ساخته شده با فناوری پرینت سه بعدی در کالیفرنیای آمریکا داد. بنا بر این گزارش این شهرک مسکونی نخستین مجتمع سه بعدی است که از فناوری انرژی صفر در آن بهره گرفته شده است. گروه ساختمانی پالاری اعلام نموده بنا دارد 15 خانه سه بعدی سازگار با محیط زیست در زمینی به مساحت 5هکتار در منطقه رانچو مایراج کالیفرنیا احداث کند.

باسیل استار- بنیان گذار و مدیرعامل گروه پالاری به سی ان ان گفت در این طرح، خانه هایی یک طبقه به مساحت 1450 فوت مربع (حدود 150 مترمربع) ساخته خواهد شد که ماده اصلی ساخت آن، کامپوزیت سنگی است که مقاوم در برابر آتش، ضد آب و ضد موریانه است. بنا به گفته مدیرعامل این کمپانی، این سازه ها در اوکلند ایالات متحده ساخته می شوند و در محل ساختمان، مانند بلوک های لگو مونتاژ می شوند. این کمپانی ساختمان سازی که بر تکنیک های ساخت سازه های پایدار متمرکز است بر این باور است که استفاده از چاپ سه بعدی برای ساخت و ساز بسیار به صرفه است و ضایعات کمتری نیز فراوری می نماید. ساخت قاب های چوبی در ساختمان سازی، حجم قابل توجهی از زباله فراوری می نماید و اگر بنا بود در این طرح از قاب های چوبی استفاده گردد، بالغ بر 2تن زباله فراوری می شد که باید در همان محل دفن می شد. ساختمان سازی با چاپ سه بعدی، روشی انقلابی در ساخت وساز است که به طور کامل زباله های غیرضروری را از چرخه فراوری حذف می نماید. از آنجایی که بعضی عناصر ساختمان از جمله حمام، کابینت و پاره ای از اجزای داخلی نمی توانند به صورت سه بعدی چاپ شوند، از مواد اولیه سازگار با محیط زیست برای ساخت آنان بهره گرفته می گردد. در این مجتمع مسکونی، خانه های سه خوابه که به دو حمام و یک استخر مجهز هستند به قیمت 595هزار دلار به فروش خواهند رفت و قیمت خانه های دو خوابه حدود 255هزار دلار خواهد بود. برای پایبند بودن به فراوری خانه های با انرژی صفر، تمام انرژی این مجتمع مسکونی از انرژی خورشیدی تغذیه می گردد.

گروه ساختمان سازی پالاری بر این باور است که با آغاز این پروژه، این کمپانی قادر خواهد بود با سرعت بیشتری نسبت به ساخت و سازهای سنتی، پروژه های خود را اجرایی کند. به همین دلیل این کمپانی در کوشش است تا در سایر مناطق کالیفرنیا نیز مشتریانی برای خانه های سه بعدی بیابد.

به نظر می رسد عصر ساختمان های سه بعدی در ایالات متحده آغاز شده چرا که تنها پروژه کالیفرنیا نیست که به صدر خبر راه پیدا نموده است، شرکتی با نام SQ4D نیز خانه هایی سه بعدی در نیویورک در دست ساخت دارد که با همین تکنولوژی طراحی و ساخته شده است. خریداران نیز به ارزش این بازار پی برده اند و برای قرار دریافت در لیست رزرو خرید خانه های سه بعدی، پیش پرداخت های هزار دلاری به این قبیل کمپانی ها پرداخت نموده اند.

امکان استفاده از بتن در ساخت ساختمان توسط چاپگرها سبب افزایش پایداری آنان در شرایط سخت و زمان وقوع بلایای طبیعی می گردد. استفاده از این چاپگرها باعث کاهش آلودگی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای می گردد و از سوی دیگر هزینه حمل و نقل را به شدت کاهش می دهد. با این حال چالش اصلی برای مهندسان این حوزه؛ رها کردن ابزارهای سنتی و ایمان آوردن به بهینه بودن استفاده از چاپگرهاست. بعضی خریداران نیز ممکن است تمایلی به خرید خانه ای که در عرض یک روز ساخته شده باشد، نداشته باشند. گرچه همیشه تکنولوژی راه خود را به بازار پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1716

به "پیش فروش خانه های چاپی آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش خانه های چاپی آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید