هشدار مهم به همدانی ها؛ حیوان سرگردان در شهر بیماری هاری دارد ، نمی دانیم سگ است یا شغال، روباه یا گرگ ، به مکان های خلوت نروید

به گزارش دیتاپد، معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: مشاهدات و گزارش های متعدد از گزیدگی ها در سطح شهر همدان نشان می دهد حیوان دچار بیماری هاری است و هنوز گونه آن تعیین نیست.

هشدار مهم به همدانی ها؛ حیوان سرگردان در شهر بیماری هاری دارد ، نمی دانیم سگ است یا شغال، روباه یا گرگ ، به مکان های خلوت نروید

به گزارش خبرنگاران، مهدی صفی خانی گفت: در حال حاضر با قطعیت نمی توان گفت این حیوان گرگ، شغال، روباه یا سگ است چراکه گزارش ها ضد و نقیض است اما می توان اطمینان داد تنها یک حیوان است که به بیماری هاری مبتلا است.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگارانان همدانی تا زمان شکار حیوان نکات ایمنی را رعایت نمایند، اضافه نمود: بچه ها و افراد سالخورده در ساعات حساس به تنهایی در مکان های خلوت و حاشیه شهر تردد ننمایند.

صفی خانی ادامه داد: اکیپ های سازمان محیط زیست و شهرداری از دیروز در حال گشت زنی در سطح شهر هستند و تا شکار حیوان به ماموریت خود ادامه می دهند، مردم نیز در صورت مشاهده مورد مشکوک می توانند با سامانه 1540 محیط زیست ارتباط برقرار نمایند.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به اینکه گزارش های مختلفی از گونه حیوان داشتیم که مستند نیست، توضیح داد: نمی توان گفت گزیدگی حاصل روباه، سگ، گرگ یا شغال است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2359

به "هشدار مهم به همدانی ها؛ حیوان سرگردان در شهر بیماری هاری دارد ، نمی دانیم سگ است یا شغال، روباه یا گرگ ، به مکان های خلوت نروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مهم به همدانی ها؛ حیوان سرگردان در شهر بیماری هاری دارد ، نمی دانیم سگ است یا شغال، روباه یا گرگ ، به مکان های خلوت نروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید