موفقیت بزرگترین شرکت هوش مصنوعی در دوران کرونا

به گزارش دیتاپد، شرکت سنس تایم که بزرگترین شرکت هوش مصنوعی چین به شمار می رود، با وجود این که از سوی دولت ترامپ تحریم شد، با بهره برداری از تقاضای رو به رشد برای نرم افزار تشخیص چهره اش در دوران کرونا از رونق و شکوفایی کسب و کارش برخوردار شده است.

موفقیت بزرگترین شرکت هوش مصنوعی در دوران کرونا

شو بینگ، یکی از موسسان سنس تایم اظهار کرد: درآمد این استارتاپ مستقر در هنگ کنگ در سال 2019 به میزان 147 درصد افزایش یافت و به پنج میلیارد یوان معادل 720 میلیون دلار رسید و مشتریانش 500 مورد افزایش یافته و به 1200 مشتری رسیده اند. گفته منابع مطلع، فروش سال جاری این شرکت در راستا رشد 80 درصدی واقع شده است و به حدود 9 میلیارد یوان می رسد و سود خالصش دو برابر می گردد.

شو در مصاحبه تلفنی گفت: ما شاهد تقاضای کسب و کارها برای راههایی به منظور جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا بوده ایم.

این فرایند رشد، شرکت سنس تایم را به فکر عرضه اولیه عمومی در بازار سهام انداخته و این شرکت به دنبال کسب 1.5 میلیارد دلار نقدینگی است که ارزش سنس تایم را به 8.5 میلیارد دلار خواهد رساند و راه را برای فروش سهام هموار می نماید.

این شرکت که حامیانش شامل سافت بانک گروپ، تماسک هولدینگز و علی بابا گروپ هولدینگ هستند تمایل دارد در بازارهای هنگ کنگ و چین سهامش را عرضه کند.

پاندمی کووید 19 از هشت ماه پیش که برای نخستین بار در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد فوق العاده جنجال برانگیز بوده است. کشورهایی مانند آمریکا مقامات چین را بابت سانسور اطلاعات درباره شیوع این بیماری که می توانست فرایند شیوع آن را آهسته کند، هدف انتقاد قرار داده اند. اکنون اقتصاد چین به سرعت در حال بهبود از این بحران است در حالی که آمریکا و بسیاری از کشورها برای احیای مالی از پیامدهای سنگین کرونا به دشواری کوشش می نمایند.

مقامات چین با تکیه بر قوانین و فناوریهایی که دولتهایی نظیر آمریکا در برابر آنها مقاومت می نمایند، پیروز شده اند. هنگامی که جمعیت جدیدی از بیماران کووید 19 در شمال شرق چین شکل گرفتند، دولت چین برای رصد ورودیهای مترو، حسگرهایی را نصب کرد. این دوربینها توسط سنس تایم فراهم شده بودند و قادر هستند تشخیص دهند که آیا مسافران ماسک استفاده می نمایند و دمای بدن آنها و صورتهایشان را حتی با وجود داشتن ماسک شناسایی نمایند.

این نمونه ای از حمایت حزب کمونیست چین از شرکتهای فناوری نظیر سنس تایم، هواوی تکنولوژیز، تنسنت هولدینگز و بایت دنس است که هدف حمله دولت ترامپ قرار گرفته اند. این کشور متعهد شده است 1.4 میلیارد دلار برای توسعه صنعت فناوری خود هزینه نموده و از بخشهای کلیدی در آمریکا جلو بزند.

در شرایطی که دولت چین موارد شیوع کرونا را ردگیری می نماید، نگرانیهای حریم خصوصی کنار زده شده اند و اقداماتی که از سوی پکن تایید شده اند به دولتهای محلی، شرکتها و مجتمعهای مسکونی اجازه داده اند دستگاههای تشخیص چهره را بدون مقاومت چندانی بکار بگیرند.

استفاده گسترده از این فناوری علیه شیوع ویروس کرونا، نگرانیهای حریم خصوصی را برانگیخته است و در آوریل بیش از 130 گروه مدافع حقوق بشر با انتشار نامه ای خواهان احتیاط در برابر توسعه قدرتهای نظارتی شدند.

با این حال کسب و کار شرکت سنس تایم رونق دارد و این شرکت با 127 شهر چین برای استفاده از این دوربینها به منظور تحلیل همه اطلاعات از ترافیک گرفته تا امنیت مجتمعهای مسکونی همکاری می نماید. برنامه تشخیص چهره سنس تایم که به سیستم ارتباطی هوشمند معروف است، در شهرهای متعددی مورد استفاده قرار گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فناوری سنس تایم به این دلیل موثر واقع شده که روی آمار چهره فردی که ماسک نزده زوم می نماید و شناسایی وی را امکان پذیر می سازد. البته سنس تایم تنها شرکتی نیست که روی طراحی این فناوری کار نموده است. به عنوان مثال دانشگاه ووهان هم نرم افزار رقیبی را طراحی نموده که تا 90 درصد دقیق کار می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1325

به "موفقیت بزرگترین شرکت هوش مصنوعی در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت بزرگترین شرکت هوش مصنوعی در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید