مردم مرغ کم وزن، مصرف نمایند

به گزارش دیتاپد، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی با بیان این که مردم در خرید مرغ از مرغ های سایز خریداری نمایند، گفت: مرغ سایز، مرغ هایی هستند که وزن کم تر از دو کیلوگرم داشته باشند، برای فراوری مرغ های با سایز درشت طول دوره پرورشی مرغ طولانی شده و میزان آنتی بیوتیک مصرفی نیز افزایش می یابد.

مردم مرغ کم وزن، مصرف نمایند

امیرحسین بهداد در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که به اشتباه در فرهنگ مصرف مردم کشور، معمولا مرغ های درشت ارجحیت دارند، اضافه نمود: مرغ هایی با دامنه وزنی حدود یک و شش گرم تا دو کیلوگرم در بهترین شرایط سلامت هستند.

وی اضافه نمود: مرغ هایی که طولانی تر از این مدت پرورش یافته و درشت تر می شوند احتمال وجود مقادیر آنتی بیوتیک در گوشت آن ها زیاد است.

مدیر کل دامپزشکی استان اظهار کرد: مصرف مرغ سایز در مقایسه با مرغ هایی با وزن بیشتر به دلیل مقدار چربی کم تر و کاهش سن کشتار موجب تردی و افزایش کیفیت گوشت ران و سینه می شوند، همچنین با توجه به اینکه آنتی بیوتیک ها بیشتر در بافت چربی ذخیره می شوند و کاهش سن کشتار موجب کاهش حجم چربی ذخیره شده در بافت ها شده و این امر می تواند در ماندگاری کمتر آنتی بیوتیک ها موثر باشد.

وی تاکید نمود: مرغ های کم وزن دارای چربی کم تر و در نتیجه مقدار آنتی بیوتیک کم تری هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، وی اضافه نمود: چربی موجود در مرغ درشت موجب افزایش دریافت چربی و در نتیجه اضافه وزن، چاقی، اختلال چربی خون و غیره می گردد و در کل می توان گفت کاهش چربی درونی لاشه و قسمت های دور ریز مرغ، طعم لذیذ و خوشپخت بودن، سلامت بیشتر مرغ و در نهایت صرفه مالی بیشتر از جمله مزایای این طرح برای خانواده ها است؛ لذا توصیه می گردد که در هنگام خرید مرغ از مرغ های کوچک با وزن کمتر از دو کیلوگرم یا به اصطلاح مرغ سایز استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1832

به "مردم مرغ کم وزن، مصرف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم مرغ کم وزن، مصرف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید