مردم دید و بازدیدهای نوروزی را به نیمه شعبان منتقل نمایند

به گزارش دیتاپد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اگر مردم خواهان سلامت خود و خانواده های خود هستند باید دید و بازدیدهای نوروزی را به نیمه شعبان منتقل نمایند تا با پشت سر گذاشتن این چله نشینی خانگی سلامتی شان حفظ گردد.

مردم دید و بازدیدهای نوروزی را به نیمه شعبان منتقل نمایند

به گزارش از ،طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شامگاه یکشنبه در جمع دیتاپد گفت: بخشی از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان به افزایش تعداد تست ها برمی گردد، اما این تنها عامل نیست، چون موارد بستری نیز در حال افزایش است.

او اضافه نمود: با توجه به اینکه کلینیک های درمان سرپایی و مراکز درمانگاهی نیز برای مداوای بیماران مبتلا به کرونا فعال شده اند، موارد بستری به کسانی که واقعاً شرایط سخت تری دارند محدود می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه ویروس و بدن انسان مانند آتش و پنبه هستند، ادامه داد: تا زمانی که این دو در کنار هم هستند سرایت اتفاق خواهد افتاد و وظیفه سیستم حاکمیتی و دولت این است که انگیزه حضور در تجمعات و تردد را کاهش دهند.

او با اشاره به وضع بعضی معافیت ها و تمدید آن ها تا سال آینده برای کاهش تردد در شهر گفت: با این وجود متأسفانه گویا هم وطنان با حضور در خیابان ها و فروشگاه ها تمایل دارند ویروس کرونا را از دیگران به خود و خانواده هایشان منتقل نمایند که متأسفانه ناشی از باور های غلط است.

چنگیز توضیح داد: اگر مردم خواهان سلامت خود و خانواده های خود هستند باید دید و بازدید های نوروزی را به نیمه شعبان منتقل نمایند تا با پشت سر گذاشتن این چله نشینی خانگی سلامتی شان حفظ گردد. از طرف دیگر بعضی خرید های غیرضروری مانند لباس، کیف و کفش ارزش آن را ندارد که انسان به خاطر آن سلامتی خود را به خطر بیندازد.

او با بیان اینکه موضوع بیماری کرونا بسیار جدی است، اضافه نمود: هدف من از مطرح کردن این موضوع ایجاد ترس نیست بلکه هدف ایجاد هوشیاری و آگاهی است، چون متأسفانه تعداد افرادی که این بیماری را جدی نگرفته اند کم نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره پیش بینی نقاهتگاه برای بیماران ترخیصی از بیمارستان ها بیان نمود: علاوه بر بیمارانی که از بیمارستان مرخص شده و باید مدتی دور از خانواده باشند تا کاملاً بهبود پیدا نمایند و افرادی که در خانواده خود سالمند، زن باردار و بیمار زمینه ای دارند، افرادی که علائم کرونا را دارند، اما این علائم شدید نیست و شرایط قرنطینه در منزل را هم ندارند به نقاهتگاه ها می فرایند.

او با اشاره به بستری شدن 500 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های شهر اصفهان اعلام نمود: شاید بعضی از این افراد در چند روز آینده شرایطی پیدا نمایند که احتیاجی به ادامه بستری در بیمارستان نداشته باشند. اگر این افراد اتاق جداگانه ای در منزل داشته باشند به منزل فرستاده می شوند، اما اگر این امکان را نداشته باشند یا در خانواده خود فرد در معرض آسیب دارند، به نقاهتگاه فرستاده می شوند تا از عفونت های بیمارستانی در امان بمانند و بیماری را به خانواده خود منتقل ننمایند.

چنگیز گفت: افرادی که نگران مبتلا شدن به کرونا هستند ابتدا با شماره 3113 تماس بگیرند و اگر توضیح حال آن ها مشکوک باشد به کلینیک های درمان سرپایی، مراکز جامع سلامت و درمانگاه های شبانه روزی راهنمایی شده، ویزیت می شوند و اگر احتیاجی به بستری شدن داشته باشند به بیمارستان معرفی می شوند. حدود 60 کلینیک و درمانگاه سرپایی از روز سه شنبه فعالیت خود را شروع می نمایند و مراکز جامع سلامت از فردا دوشنبه در خدمت مردم هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه ماسک یک بار مصرف به دلیل احتیاج بالای مراکز بهداشتی و درمانی، در داروخانه ها توزیع نمی گردد اضافه نمود: اگر بتوانیم حجم فراوری را بسیار بالا ببریم شاید بتوانیم در مراکز عمومی نیز ماسک یک بار مصرف توزیع کنیم.

همچنین می توان از وایتکس رقیق شده به عنوان ضدعفونی نماینده سطوح استفاده کرد و بهترین ماده برای ضدعفونی کردن دست ها نیز ژل است و نه محلول. در این راستا بیشتری حجم الکل را در اختیار صنایع عظیم استان قرار می دهیم تا ظرف چند روز آینده ژل ضدعفونی نماینده به فراوری و توزیع انبوه برسد، هرچند که در حال حاضر نیز داروخانه ها سهمیه ژل دارند.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 992

به "مردم دید و بازدیدهای نوروزی را به نیمه شعبان منتقل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم دید و بازدیدهای نوروزی را به نیمه شعبان منتقل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید