مدارس سیستان و بلوچستان شنبه و یکشنبه هفته آینده تعطیل شدند

به گزارش دیتاپد، فرمانداری شهرستان ویژه زابل در اطلاعیه ای از تعطیلی مدارس منطقه سیستان به علت شیوع آنفولانزا در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده اطلاع داد.

مدارس سیستان و بلوچستان شنبه و یکشنبه هفته آینده تعطیل شدند

به گزارش خبرنگاران، در اطلاعیه فرمانداری شهرستان ویژه زابل آمده است: تمامی مدارس تحصیلی شهرستانهای زابل، زهک، هیرمند، نیروز و هامون به علت شیوع بیماری آنفلوانزا در روزهای شنبه و یکشنبه غیرحضوری اعلام شد.

این اطلاعیه می افزاید: پیرو تصمیمات تمامی فرمانداران حوزه سیستان و بر اساس نظریه دانشگاه علوم پزشکی زابل شیوه آموزش دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی در 2 شیفت صبح و عصر روزهای شنبه و یکشنبه هفتم و هشتم آبانماه به صورت غیر حضوری و در بستر برنامه شاد برگزار خواهد شد.

در بخش پایانی این اطلاعیه آمده است: ادامه روند آموزشی متعاقبا به وسیله رسانه ها اعلام خواهد.

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ به طور کلی شاهد افزایش تعداد موارد ابتلا به بیماری های تنفسی در سیستان و بلوچستان هستیم لذا شرایط به گونه ای است که باید شیوه نامه های بهداشتی و آداب تنفسی را رعایت کنیم.

محمد هادی عباسی اظهارداشت: شروع فصل سرما بنا به دلایل متعدد شاهد افزایش تعداد بیماری های تنفسی در سیستان و بلوچستان هستیم.

وی اعلام کرد: مساعدت شدن شرایط محیطی برای رشد و تکثیر عوامل بیماری های عفونی و تنفسی،سرد شدن هوا و بسته شدن فضاهای زندگی ها در محیط کار و خانه و خاصه در مراکز آموزشی از مهمترین علل شیوع بیمارهای تنفسی در فصل سرما است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شیوع بیماری آنفولانزا در سیستان و بلوچستان اشاره نمود و اضافه نمود: براساس مشاهدات و گزارش های رسیده از سطح استان شاهد افزایش مراجعات هم استانی ها به مراکز درمانی به علت ابتلا شدن به بیماری آنفولانزا هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1401 بروزرسانی: 5 آبان 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2312

به "مدارس سیستان و بلوچستان شنبه و یکشنبه هفته آینده تعطیل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس سیستان و بلوچستان شنبه و یکشنبه هفته آینده تعطیل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید