زبان خوک ها شناسایی شد

به گزارش دیتاپد، دانشمندان بیش از 7000 غرغر ضبط شده از خوک ها را مطالعه کردند تا معنای آن ها را بفهمند. آن ها هر صدا را با احساساتی مانند شاد بودن، هیجان زده بودن، ترسیدن یا استرس مطابقت دادند.

زبان خوک ها شناسایی شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران، باید بتوان این روش را به اپلیکیشنی برای کشاورزان و مالکان تبدیل کرد تا احساس خوک را تشخیص دهند. خوک ها حیواناتی بسیار باهوش و دارای احساسات پیچیده در حد سگ ها هستند.

محققان صدا های خوک ها را در موقعیت های مختلف از جمله قرار گرفتن کنار خانواده، شیردهی خوک ها، دعوای بچه ها و بازی با اسباب بازی ها ضبط کردند. تیم بین المللی با استفاده از ضبط ها، و بعلاوه نظارت بر رفتار و ضربان قلب موجودات، یک الگوریتم کامپیوتری برای رمزگشایی هر عمل طراحی کرد. غرغر های کوتاه نشان دهنده خوشحالی بود، در حالی که بسیاری از صدا ها نشان می داد مانند زمانی که در یک کشتارگاه هستند، ترسیده یا ناراحتند.

زبان خوک ها

دکتر الودی بریفر (Elodie Briefer)، دانشیار دانشگاه کپنهاگ، گفت: وقتی به موقعیت های مثبت و منفی نگاه می کنیم، تفاوت های واضحی در تماس خوک ها وجود دارد. با آموزش الگوریتمی برای تشخیص این صداها، می توانیم 92 درصد از صدا ها را به احساسات تعبیر و طبقه بندی کنیم.

خوک ها اهلی می شوند، اما نیای آن ها به گونه ای از گراز وحشی می رسد. خوک ها حیواناتی همه چیزخوار، به شدت اجتماعی و باهوش هستند. بزرگ ترین تولیدکننده خوک در دنیا، کشور چین است و پس از آن به ترتیب کشور های آمریکا، برزیل، آلمان، دانمارک، ویتنام، اسپانیا، روسیه، مکزیک و میانمار قرار دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2209

به "زبان خوک ها شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زبان خوک ها شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید