سهراب مرادی: خداوند دری را به رویم باز نموده است، فیلمم را دیدم و خیلی کیف کردم

قهرمانی وزنه برداری دنیا گفت: من طلای قهرمانی دنیا 2019 و المپیک را هم می خواهم و معتقدم خداوند دری را به رویم باز نموده که باید قدرش را بدانم.

سهراب مرادی: خداوند دری را به رویم باز نموده است، فیلمم را دیدم و خیلی کیف کردم

به گزارش خبرنگاران، سهراب مرادی برای دومین سال متوالی توانست روی سکوی قهرمانی دنیا قرار بگیرد تا همچنان نوار موفقیت های این وزنه بردار ادامه داشته باشد.

سهراب مرادی با وجود اینکه بعد از بازی های آسیایی خسته به نظر می رسید اما به خوبی توانست خودش را برای مسابقات دنیای 2018 آماده کند و آنچنان مقتدرانه وزنه زد که باعث تحسین همه و حتی خیلی از وزنه برداران نامداز جمله ایلیا ایلین شد.

مرادی بعد از مسابقات قهرمانی دنیا گفتگویی با خبرگزاری خبرنگاران انجام داد که از لابلای صحبت های این وزنه بردار به خوبی می توان فهمید عطش او برای رسیدن خوش رنگترین مدال های دنیای و المپیک همچنان سیری ناپذیر است.

-در ادامه گفتگوی خبرنگاران با سهراب مرادی را می خوانید:

عطشی که برای قهرمانی دوباره در دنیا داشتید اکنون رفع شده است؟

خدا را شکر بدنم یاری می نماید و آسیب دیدگی هم ندارم . کار هم همین وزنه زدن است. شبانه روز در اردو هستم و با تمام وجود تمرین می کنم. آرزوی من این است طلای دنیای 2019 و المپیک 2020 را هم بگیرم.

خیلی ها می گویند در شرایطی که همه فکر می کردند سهراب مرادی تمام شده است خدا به او یاری زیادی کرد. خود شما هم به چنین مسئله ای معتقد هستید؟

دقیقا همین طور است. خداوند دری را به روی من باز کرد و من هم قدرش را می دانم . از این رو تا آخرین لحظه که فرصت و شانس دارم کوشش می کنم تا نتیجه بگیرم.

بعد از بازی های آسیایی خیلی خسته بودید. چطور توانستید خودتان را به مسابقات دنیای برسانید؟

از آنجا که برای بازی های آسیایی 7 ماه در اردو بودم و وزن هم کم نموده بودم خیلی سخت بود دوباره برای یک مسابقه سنگین دیگر آماده شوم. در وزنه برداری هم شرکت در دو مسابقه پشت سر هم سخت است اما من قول داده بودم در مسابقات دنیای شرکت می کنم و برای تیم ملی بجنگم. البته دچار سرماخوردگی و یکی دو آسیب دیدگی کوچک هم شدم. اما خدا را شکر هر طور بود به رکوردهای مدنظرم رسیدم.

فکر می کنید سال جاری نسبت سال 2017 سخت تر توانستید قهرمان دنیا شوید؟

صددرصد. سال جاری هم فکر می کردم رقابت راحت تر باشد اما بعد دیدم که این طور نیست. از سال دیگر به یک شکل دیگر در مسابقات دنیای شرکت می کنم البته نه این که 50 کیلوگرم روی رکوردهایم بگذارم اما اگر به امید خدا مصدومیتی برایم پیش نیاید، با دقت بیشتر و آمادگی بهتر در مسابقات دنیای شرکت می کنم.

پس با این شرایط فکر می کنید برای مسابقات دنیای سال آینده و المپیک 2020 خودتان را باید برای رقابت سنگین تری آماده کنید؟

هر مسابقه که می گذرد تجربه من بیشتر می گردد. الان فکر می کنم سال جاری بدون خطا بودم اما سال دیگر ممکن است ببینم نقاط ضعفی هم داشتم و سعی می کنم برای مسابقه بعدی بهتر باشم. در هر دوره هم رقابت سخت تر می گردد چون وزنه برداران زیادی هستند که می خواهند هر طور شده من را بگیرند. مطمئنا سال دیگر رقابت سخت تر از این می گردد. با توجه به اینکه 96 کیلوگرم وزن المپیکی است کشورهایی چون بلاروس، چین و یکی دو کشور دیگر می خواهند در المپیک مدال این وزن را بگیرند. از این رو با تمام وجود می آیند و رقابت سنگین تر است و البته رقابت قشنگ تر هم می گردد.

در مورد وزنه 237 کیلوگرم هم صحبت کنید. چرا نتوانستید این وزنه را بزنید؟

237 کیلوگرم را خوب کشیدم اما وقتی وزنه بردار چین وزنه اش را انداخت فکر می کنم دیگر قانع شدم. البته 230 کیلوگرم هم وزنه زیادی است . بعدا که در تاریخ وزنه برداری گفته می گردد در دسته 96 کیلوگرم رکوردهای 185 یک ضرب و 230 دوضرب ثبت شده است همه می فهمند چه وزنه های زیادی بوده است.

برخی می گویند سهراب کم وزنه زده است اما فکر نمی کنم زدن همین رکوردها هم راحت باشد. البته اگر در حرکت دوم وزنه 186 کیلوگرم را بهتر می زدم، می توانستم در یک ضرب تا 190 کیلوگرم هم بیایم.

فیلم وزنه زدنتان را در مسابقه دیدید؟

بله. خیلی کیف کردم. خیلی وزنه زدنم را دوست داشتم و واقعا لذت بردم. خدا را شکر که توانستم به این صندلی برسم.

متوجه شدید ایلیا ایلین در سالن حضور داشت و حتی از وزنه زدنتان فیلم گرفت و شما را خیلی تشویق کرد؟

به این دلیل بود که ایلیا زیر این وزنه ها رفته و می داند چقدر زیاد است. ایلیا به خوبی می داند وزنه 185 و 230 کیلوگرم زدن در دسته 96 یعنی چه. او می داند وزنه 237 کیلوگرم را کشیدن یعنی چه. بنابراین این وزن ها آدم را وادار به تشویق می نماید. من ایلیا را همیشه دوست داشتم و او وزنه بردار بزرگی است. با تمام اتفاقاتی که برایش رخ داد اما به نظرم ایلیا همیشه ایلیا است.

فکر می کنید ایلیا به دسته 96 کیلوگرم بیاید و رقیب شما گردد؟

فکر نمی کنم چون وزن کم کردن در وزنه برداری خیلی سخت است . او یکبار تا وزن 110 کیلوگرم هم رفته است. الان هم از ناحیه ستون فقرات آسیب دیدگی دارد. بنابراین بخواهد وزن کم کند، بدتر می گردد. البته شاید هم به 96 کیلوگرم بیاید اما فکر نمی کنم کسی از وزنه بردار چینی قوی تر باشد (باخنده).

قبل از مسابقه این تصور را داشتید که تیان تائو چینی همانطور که در بازی های آسیایی2014 و المپیک 2016 برای کیانوش رستمی دردسر ساز بود، برای شما دردسر ساز گردد؟

نه. البته من در یک ضرب 5 کیلو از او جلو افتادم و در دوضرب هم پا به پا پیش رفتم. او وزنه آخر را هم ریسکی آمد شاید فکر کرد چون یکبار توانسته بود وزنه خیلی خوبی بزند (218 کیلوگرم در بازی های آسیایی2014) این بار هم ممکن است بتواند 236 کیلوگرم را هم بزند اما خب حالا تمرین می نماید تا سال دیگر این وزنه را بزند.

برای رفتن به المپیک باید در پنج مسابقه دیگر هم شرکت کنید و این سخت نیست؟

از مسابقات قهرمانی دنیا2018 که برگردیم باید دوباره در اردو باشیم چون برای المپیک باید در شش مسابقه گزینشی شرکت کنیم. من الان یک مسابقه را رفتم و باید پنج مسابقه دیگر را هم پشت سر بگذارم. با توجه به اینکه در دو رقابت سخت (بازی های آسیایی و قهرمانی دنیا)شرکت کردم خیلی سخت است دوباره بخواهم در مسابقه دیگری شرکت کنم اما 95 نفر در بخش مردان در المپیک شرکت می نمایند بنابرای حضور در المپیک خیلی سخت شده است. از طرفی می گویند هر کسی طاووس خواهد جور هندوستان کشد. بنابراین هر کسی المپیک می خواهد باید این شرایط را هم پشت سر بگذارد. این شرایط برای همه هم هست و برای کسی هم استثنا قائل نمی شوند.

بعد از مسابقه با خانواده هم صحبت کردید؟

بله. همان لحظه صحبت کردم و خیلی خوشحال بودند. بالاخره آن ها هم استرس زیادی تحمل کردند و خیلی شرایط سختی داشتند. باید از کادرفنی تیم ملی هم تشکر کنم چون خیلی زحمت کشید و واقعا خوب عمل کرد.

در شبی که شما قهرمان دنیا شدید، سعید محمدپور هم طلای المپیک لندن را گرفت و شب خیلی خوبی برای ایرانی ها رقم زدید.

بله. سعید هم به حقش رسید البته اگر این مدال را در همان المپیک 2012 می گرفت شاید یک طور دیگر زندگی می کرد اما بازهم جای شکر دارد که بالاخره به حقش رسید و مدال طلای المپیک را برگردن انداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سهراب مرادی: خداوند دری را به رویم باز نموده است، فیلمم را دیدم و خیلی کیف کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهراب مرادی: خداوند دری را به رویم باز نموده است، فیلمم را دیدم و خیلی کیف کردم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید