رژه فراعنه در خیابان های قاهره

به گزارش دیتاپد، مقامات مصر دیروز (شنبه 14 فروردین 1400) 22 فرعون مومیایی شده را طی مراسم تشریفاتی به وسیله خیابان های قاهره، بین دو موزه جابه جا کردند.

رژه فراعنه در خیابان های قاهره

در این مراسم که رژه طلایی فراعنه (Pharaohs Golden Parade) نام داشت، 18 پادشاه و 4 مقام سلطنتی دیگر در مسیری 7 کیلومتری از موزه مصر به موزه ملی تمدن مصر منتقل شدند. این مراسم به طور زنده از تلویزیون مصر پخش شد.

به نقل از وزارت آثار باستانی مصر، بیشتر این مومیایی ها به دوران پادشاهی نوین مصر تعلق داشتند که از سال 1539 تا 1075 قبل از میلاد در مصر حاکم بود.

مومیایی ها در این مراسم رژه به ترتیب قدمت حرکت می کردند؛ قدیمی ترین آن ها تائوی دوم معروف به تائوی شجاع که در سال 1600 قبل از میلاد بر جنوب مصر حکمرانی می کرد، در ارابه اول قرار داشت. رامسس نهم که در قرن دوازدهم قبل از میلاد فرمانروایی می کرد نیز آخرین نفر از صف فراعنه بود.

در این رژه نمادین، چهره های تاریخی مطرحی چون رامسس دوم یکی از معروفترین فراعنه مصر و ملکه حَتشـِپسوت نیز شرکت داشتند. حَتشـِپسوت به عنوان تنها فرعون مونث تاریخ، از ریش مصنوعی استفاده می کرد تا به سنت هایی که زنان را به در اختیار دریافت نقش های ثانویه در سلسله مراتب سلطنتی محدود می کرد، غلبه کند.

دویچه وله انگلیسی نوشت، پیش از برگزاری این مراسم، هر مومیایی در یک محفظه ویژه حامل گاز نیتروژن و تحت شرایطی که معمولا از مومیایی ها نگهداری می گردد، نهاده شد. این محفظه ها سپس داخل ماشین های مخصوصی قرار دریافتد که به سبک مصر باستان تزئین شده بودند. ارابه های طلایی مذکور نیز به ضربه گیر مجهز شده بودند تا اطمینان حاصل گردد محموله های ارزشمندشان در این سفر 40 دقیقه ای در خیابان های قاهره خسارتی نخواهند دید.

منبع: گردشبان
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1731

به "رژه فراعنه در خیابان های قاهره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژه فراعنه در خیابان های قاهره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید