رودخانه های تهران ، لذت رودخانه نوردی در تهران

به گزارش دیتاپد، هرچند که همواره میگن، همراه و هم جهت با جریان آب و زندگی حرکت کن، اما اینبار ما میگیم، خلاف جهت برو! راهی که خیلی ها نمیرن چون آب سرده و راه سخت، اما لذتی که داره وصف نشدنیه. با رسیدن تابستون و گرم شدن هوا، نوبتی هم باشه نوبت آب بازیه. لذت شوک شدن از قدم گذاشتن تو آب سرد، خنده و شوخی میشه آغاز این ماجرای هیجان انگیز، بعدش دمای پایین آب براتون عادی میشه، اون وقته که سر به هوا میشین و سرگرم تماشای زیبایی های اطراف، صخره های تنگه، سبزی جنگل و ... تابستون کوتاهه و تجربه های این چنینی رو نباید به هیچ وجه از دست داد. بنابراین در ادامه، مسیرهای معروف و امن رودخانه نوردی که خیلی از تورهای معتبر، سفرهای یک روزه برای اونها دارن رو معرفی می کنیم در ادامه با معرفی رودخانه های تهران و رودخانه نوردی با ما همراه باشید...

رودخانه های تهران ، لذت رودخانه نوردی در تهران

رودخانه های تهران : تنگه واشی

با تنگه واشی آغاز می کنیم که برای تهرانی ها آشنا تره. تنگه واشی در روستای جلیزجند در روستای فیروزکوه قرار داره. رودخانه نوردی اینجا مطمئنا براتون تجربه ای فراموش نشدنی میشه. گذاشتن اولین قدم ها تو تنگه اول که بهش میگن واشی و 250 متر طول داره، باز بیرون اومدن از آب تو هوای گرم اون هم وقتی تازه پاهاتون از سردی آب بی حس شده بود و داشتین کیف می کردین و باز قدم گذاشتن تو تنگه دوم که نامش سا هست و 800 متر طول داره و انتهاش میرسه به آبشار ساواشی که زیر آب یخ اون وایسادن دل شیر می خواد، تمام اینها میشه خلاصه ای از این تجربه هیجان انگیز.

رودخانه های تهران : تنگ دار

اول اینکه این تنگ، اون تنگ نیست! تنگ به دره ای گفته میشه که عمیق و باریک بودن اون غیر طبیعی باشه و دیواره های دره هم ایستاده و یا پر شیب باشن و اینکه در دو طرف تنگ هم منبع آبی وجود داره که از طریق جریان اّی که از دره عبور نموده به هم مرتبط میشن. ساده تر اون میشه کلی آب بازی، خنده و هیجان اینکه الان آب خیلی داره میاد بالا و من شنا بلد نیستم. تمام اینها توی تنگ دار، دره ای باریک با دیواره های صخره ای که کلی خزه و پر سیاوشان از اون آویزون شده، ساده تر اون میشه یه سرگرمی لذت بخش تابستونی، رودخانه نوردی چهار ساعته تو جنگل های نوشهر استان مازندران.

رودخانه های تهران : تنگه میشنه مرگ

رودخانه نوردی در رودخانه فرح آباد و تنگه میشینه مرگ هم یکی دیگر از مکان هایی هستش که آدرنالین شما رو می بره رو صد. این مسیر رودخانه نوردی در واقع قسمتی از مسیر سرسبز صعود به قله میشینه مرگ هست که هوای خنک و چشم انداز سرسبز داره. تو مسیر آبشار های زیبایی وجود داره، برای گذر از برخی جاها هم شاید احتیاج به دست به سنگ شدن و یاری گرفتن از تور لیدر و همراهان باشه، اما زیبایی مسیر ارزش این سختی رو داره. برای رسیدن به این منطقه، باید به فیروزکوه و روستای لزور برین.

رودخانه های تهران : شیرین رود

شیرین رود شاید برترین نام باشه واسه رودخانه ای که پیمایش اون، کلی خاطرات خوب و شیرین براتون به جا میزاره. برای رسیدن به شیرین رود باید به فیروزکوه رفت و مسیر رو تا نزدیکی پل سفید ادامه داد تا سرچشمه رود رو پیدا کرد، تا خودمون رو به رود بسپریم برای سه ساعت سرگرمی، هیجان و خنده.

رودخانه های تهران : پلنگ دره

نترسید، اینجا پلنگ نداره به جاش کلی چشمه، رودخانه ای زیبا و تمیز با عمق کم داره که معنیش میشه آب بازی و هیجان، همون چیزی که نمیشه تو این گرما بهش نه گفت. برای رسیدن به این دره باید از جاده فیروزکوه به سمت شیرگاه و بعد روستای نفار بریم و بعد از رانندگی تو جاده خاکی، میرسیم به اونجایی که خنکه و پرآب. تو مسیر رودخانه، آبشار پلنگ دره هم وجود داره، با هشت متر ارتفاع و زیبایی که رنگ سبز جنگل تو پس زمینه اش بیشترش نموده.

منبع: همگردی
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2342

به "رودخانه های تهران ، لذت رودخانه نوردی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رودخانه های تهران ، لذت رودخانه نوردی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید