خبرنگاران جهانگیری: دولت نتوانسته حرف خود را به موقع با مردم در میان بگذارد

به گزارش دیتاپد، سنندج - خبرنگاران - معاون اول رییس جمهوری گفت: ارتباط بین دولت با نخبگان دچار اخلال شده است و دولت نتوانسته حرف خود را به موقع از طریق رسانه با مردم در میان بگذارد.

خبرنگاران جهانگیری: دولت نتوانسته حرف خود را به موقع با مردم در میان بگذارد

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری روز شنبه در نشست با نخبگان، جوانان و فعالان اجتماعی و فرهنگی کردستان گفت: ارتباط دولت با مردم و نخبگان آنگونه که انتظار می رفت، برقرار نشد و این ضعف باید در آینده رفع شود.

وی اضافه کرد: نخبگان کشور ممکن است از مدیران راضی نباشند اما مردم و کشور را دوست دارند، بنابراین قشر نخبه باید در کشور افق گشایی کرده و افق روشنی را ترسیم کنیم تا مردم به آینده امیدوار باشند

معاون اول رییس جمهوری از نخبگان کردستان خواست روی موانع توسعه کردستات بحث و تحقیق کنند و اضافه کرد: نخبگان جامعه در مقابل جامعه احساس مسولیت کنند، چراکه در این صورت است که می توان توسعه کشور را پیش برد.

جهانگیری با بیان اینکه در کردستان کارهای بزرگی اجرا شده است، یادآور شد: نخبگان باید در سطح ملی و استانی روی مسائل مختلف وقت بگذارند و احساس مردم را از عقب ماندگی به واقعیت که همان پیشرفت در حوزه های محتلف است نزدیک کنند.

وی با بیان اینکه احساس مردم راجع به عقب ماندگی و تبعیض و نابرابری بسیار نگران کننده است، گفت: همه باید به قانون اساسی به عنوان میثاق ملی وفادار باشیم، چراکه تبعیض هایی که گاهی در سطوح مدیریتی اعمال می شود، دیده نشده است.

کردستان برجسته ترین بنیاد فرهنگ و تمدن ایرانی است

معاون اول رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش، کردستان را برجسته ترین بنیاد فرهنگ و تمدن ایرانی اعلام کرد و گفت: به لحاظ تاریخی کردها ایرانی ترین قوم هستند و هیچ قومی به اندازه کردها اصالت ایرانی بودن خود را حفظ نکرده است.

جهانگیری با اشاره به اینکه ایران متعلق به همه است و هیچ کس بر دیگری برتری ندارد، اضافه کرد: جوهره این ملت و فرهنگ و تمدن این ملت، در بسیاری از دوران، کشور را سرپا نگه داشته است، همچنانکه اکنون نیز در منطقه ای هستیم با وجود بی ثباتی، دارای امنیتی پایدار بوده و نقش کلیدی داریم.

وی کردستان را دارای ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف از لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی دارد، یادآور شد: باید از ظرفیت های موجود در کردستان به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کرد جلو ببرد و در این راه باید از امکانات، نیروی انسانی خلاق و توانمند این استان بهره برد.

نخواهیم گذاشت کمر مردم زیر بار مسائل خم شود

معاون اول رییس جمهوری در ادامه به پایین بودن درآمد نفتی طی سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: زمانی اصلی ترین منبع درآمدی کشور از محل فروش نفت بود و سالانه 120 میلیارد دلار درآمد داشتیم اما اکنون سه سال است که هنوز به مردم گفته نشده که چه فشاری بر منبع درآمد کشور وارد شده است.

جهانگیری با بیان اینکه سال 1399 از لحاظ درآمد نفتی شرایط بدی داشتیم، ادامه داد: با این وجود پای اداره کشور ایستاده ایم و با تکیه بر تجاربی که داریم نخواهیم گذاشت کمر مردم ایران زیر فشار اقتصادی خم شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از دل این بحران ها فرصت هایی برای پیشرفت و توسعه کشور ایجاد کنیم، گفت: با وجود تعطیلی مدارس و دانشگاه ها به دلیل شیوع کرونا، جریان علم و دانش در کشور تعطیل نشده است.

معاون اول رییس جمهوری استان های مرزی را بزرگترین سرمایه کشور دانست و اضافه کرد: باید از ظرفیت مرزی بودن برای توسعه صادرات و فروش تولیدات داخلی به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

جهانگیری در ادامه از آب و کم آبی به عنوان مسئله ای جدی در کشور نام برد و گفت: نباید اجازه دهیم این موضوع به بخثی اختلافی بین استان های کشور تبدیل شود و چهره های دانشگاهی در این زمینه می توانند راهگشا باشند.

در این نشست 10 تن از نخبگان و کنندگان اقشار مختلف و فعالان اجتماعی و فرهنگی کردستان مسائل و مسائلی را ارائه کردند.

معاون اول رییس جمهوری در این سفر یک روزه به کردستان، با حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، چند طرح را در بخش های مختلف به صورت همزمان افتتاح و عملیات اجرایی چند طرح نیز با حضور وی شروع شد.

از مهم ترین برنامه های سفر دکتر جهانگیری به استان کردستان، می توان به بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی بانه، شروع عملیات اجرایی گازرسانی به 100 روستا و 150 واحد صنعتی و تولیدی، طرح های مسکن مهر و 20 زمین ورزشی، 4.2 هکتار گلخانه و 923 هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی و طرح های قابل افتتاح حوزه کشاورزی استان اشاره کرد.

همچنین با حضور جهانگیری در روستای هانیس سنندج، 146 کیلومتر راه روستایی در کردستان به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1702

به "خبرنگاران جهانگیری: دولت نتوانسته حرف خود را به موقع با مردم در میان بگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جهانگیری: دولت نتوانسته حرف خود را به موقع با مردم در میان بگذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید