جوان البرزی؛ رکورددار هدزنی

به گزارش دیتاپد، راضیه شعبانی- البرز- خبرنگار: هدزنی (ضربه سر به توپ) چندسالی می گردد که توسط چند تن از ایرانیان در بعضی بازی ها به صورت نمایشی و حتی بعضی اوقات برای ثبت رکوردهای گوناگون انجام می گردد و استان البرز با داشتن قهرمانان بسیار در تمامی رشته های ورزشی.

جوان البرزی؛ رکورددار هدزنی

در این رشته نیز دارای قهرمانی است که با ثبت رکوردهایی ویژه توانسته باری دیگر نام البرز و ایران را در کشور و جهان بر زبان ها جاری کند. خلیل مهرزاده 29 ساله از نظرآباد در استان اکنون با رویای ثبت رکورد جهانی در مسافتی طولانی منتظر حمایت از سوی مسئولان است. گفت وگوی این ورزشکار را با دیتاپد می خوانید.

  • چطور متوجه استعداد خود در هدزنی شدید؟

از کودکی ورزش می کردم و علاقه شدیدی به توپ داشتم، یعنی طوری بود که وقتی می دیدم کسی با توپ بازی می نماید به سرعت برای همبازی شدن با وی می رفتم تا این که برادر بزرگ ترم مرا برای شروع فعالیتم در رشته فوتسال در یکی از سالن های استان ثبت نام کرد و به مرور زمان قوانین فوتسال را یاد گرفتم. پس از مدتی تصمیم گرفتم که رشته ورزشی خود را از فوتسال به فوتبال تغییر دهم که البته علاقه من به فوتبال به قدری زیاد بود که همیشه و هرجا که می رفتم توپی همراه داشتم و همیشه در طول راستاهای مختلف و در مکان های مختلف با پا و یا با سر به توپ ضربه می زدم و این علاقه من باعث شد تا این کار را ادامه دهم. متاسفانه پس از گذشت زمان، شرایط من به گونه ای نبود که بتوانم ورزش کنم؛ کم کم انگیزه ام را از دست داده بودم که با گذر زمان دوباره در نظرآباد به ورزش بازگشتم. از سال گذشته هم که به صورت ناگهانی به برنامه ورزشی در شهرستان دعوت شدم و از من خواستند که برای آنها اجرا کنم، در آن مراسم با مدیرکل ورزش و جوانان استان آشنا شدم و بعد از صحبت با وی انگیزه بسیاری برای ادامه فعالیتم گرفتم. درواقع دعوت مدیرکل ورزش و جوانان استان از من برای اجرا در برنامه های استانی نقطه ای برای شروع دوباره فعالیتم در رشته مورد علاقه ام شد.

  • تاکنون چه عناوینی کسب نموده اید؟

اکنون دارنده رکورد بیشترین هدزنی با تعداد 16 هزارتا ضربه سر به توپ هستم. همچنین پیروز به ثبت رکورد 5 هزار متر با توپ فوتبال در زمان 56 دقیقه و 30 ثانیه و رکورد 100 متر هدزدن با توپ فوتبال در زمان 22 ثانیه و 6صدم ثانیه در سال گذشته شده ام.

  • در کدام بازی های فوتبال اجرا داشته اید؟

من در بازی های مختلفی حضور داشتم که از جمله آنها می توان به بازی تراکتور و پرسپولیس که در استادیوم یادگار امام(ره) تبریز برگزار گردید اشاره نمود.

  • دوست دارید فوتبالیست شوید؟

بله، اگر که پیشنهادی از سوی تیم خوبی گردد، علاقه به بازی در فوتبال دارم.

  • برای صداوسیما هم اجرا داشته اید؟

خوشبختانه با انگیزه ای که برای بازگشت به ورزش داشتم، به صورت حرفه ای تمرین می کردم و به دنبال همین موضوع نیز با حمایت های اجرا شده، پیروز به نمایش استعداد و حرفه ام در شبکه البرز و شبکه 3 شدم.

  • حضور شما در برنامه های تلویزیونی در پیشرفت و دیده شدنتان موثر بوده است؟

درواقع حضور من در برنامه های تلویزیونی باعث شد تا بیشتر دیده شوم و افراد بیشتری با من و ورزشم آشنا شده و حتی پس از آن هم از سایر شهرها از من برای اجرا دعوت می کردند. درواقع رسانه ها می توانند در شناسایی استعدادها و معرفی آنها به جامعه، بیشترین تاثیر را داشته باشند و چنانچه شاهد این موضوع باشیم، قطعا با استعدادهای تازه ای که شاید از بسیاری ورزشکاران هم بهتر باشند، آشنا خواهیم شد.

  • به نظر شما چه مسائلی در این ورزش وجود دارد؟

تا پیش از این هدزنی به توپ به عنوان سرگرمی برای افراد بوده و درواقع می توان گفت که برای توجه به آن اتفاق جدی و دقیقی صورت نگرفته، چراکه نبود زمین تمرینی برای این ورزش که تمامی ورزش ها از آن بهره مندند و کمترین خواسته ورزشکاران محسوب می گردد، برای آنها درنظر گرفته نشده است. البته مسائل اقتصادی ورزشکاران هم از دیگر مباحثی است که به صورت جدی می تواند مانعی برای ادامه راستا ورزشکاران باشد.

  • چه برنامه ای برای آینده دارید؟

در کوششم تا سال آینده رکورد جهانی را در مسافتی طولانی در کتاب گینس ثبت کنم که برای این موضوع هم به حمایت مسئولان استان و حتی کشور احتیاج دارم و امیدوارم در این راستا همراه و پشتوانه من باشند.

  • جذب استعدادهای فوتبال در تیم های بومی

فوتبال رشته ای پرطرفدار بوده که بیشتر در بخش آقایان دارای علاقه مندان بسیاری است و حتی می توان گفت خانواده ها هم از سنین پایین در مدارس و آموزشگاه های فوتبال فرزندان خود را به سمت این ورزش سوق می دهند، اما نکته قابل توجه در حاشیه فوتبال استعدادهایی است که بیشتر در قالب حرکات نمایشی مانند ضربه سر به توپ (هدزنی) و ضربه پا به توپ، منعکس می شوند. به گزارش دیتاپد، رئیس هیات فوتبال البرز از حمایت از فوتبالیست ها و ورزشکاران فوتبال و فوتسال اطلاع داد و گفت: همیشه پیشرفت این ورزش و دیده شدن ورزشکاران در دستور کار ما قرار داشته و دارد.

منصور بیکوردی همچنین ادامه داد: اکنون با پیشرفت چشمگیر تیم های بومی و فوتبالیست های بومی البرز و حضور تیم ها در لیگ برتر کشور روبه رو هستیم که این امر نویدبخش اتفاق های خوب در این رشته است. وی با اشاره به افراد فعال در بخش حرکات نمایشی از جمله هدزنی، گفت: اکنون شناختی از ورزشکاران و فعالان این حوزه نداریم. رئیس هیات فوتبال استان همچنین ادامه داد: تمایل داریم تا این افراد با مراجعه به هیات فوتبال خود را معرفی نموده و اطلاعات و شناخت بیشتری از آنها داشته باشیم. وی در ادامه با بیان این که در صورت مستعد بودن، این افراد در تیم های فوتبال جذب خواهند شد، گفت: چنانچه پس از آشنایی با مستعدان متوجه استعداد آنها در فوتبال نیز بشویم، برای جذب آنها در تیم های بومی استان کوشش خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 473

به "جوان البرزی؛ رکورددار هدزنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوان البرزی؛ رکورددار هدزنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید