تخصیص بودجه 212 میلیارد تومانی برای بروز رسانی تجهیزات کارگاهی و زیر بنایی دانشگاه فنی وحرفه ای

به گزارش دیتاپد، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از تخصیص بودجه 212 میلیارد تومانی برای بروز رسانی تجهیزات کارگاهی و زیر بنایی این دانشگاه اطلاع داد.

تخصیص بودجه 212 میلیارد تومانی برای بروز رسانی تجهیزات کارگاهی و زیر بنایی دانشگاه فنی وحرفه ای

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی دیتاپد به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی وحرفه ای، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای، گفت: تربیت تکنسین و کارشناس حرفه ای با افزایش اشتغال مولد و پایدار سبب درون زایی اقتصاد کشور می گردد لذا در راستای اجرای بند ب ماده 65 برنامه ششم توسعه کشور برای نخستین بار با ردیف اعتبار مستقل مبلغ 212 میلیارد تومان جهت بروز رسانی تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه برای آموزش نیروی انسانی ماهر و تکمیل چرخه فراوری علم به ثروت، تجهیزات آموزشی کارگاهی و آزمایشگاهی نقش اساسی وجود دارد، اضافه نمود: با حمایت دولت و مجلس برای نخستین بار در دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور توسعه آموزش های مرتبط با طراحی، ساخت، نصب تجهیزات و انتقال و بومی سازی فناوری، بودجه ای بالغ بر 212 میلیارد تومان به توسعه زیر بنایی و بروز رسانی تجهیزات آزمایشگاه ها و کارگاهی دانشگاه اختصاص پیدا نموده است.

صالحی عمران به عنوان اینکه اعتبار بودجه ای مذکور سبب افزایش سهم آموزش های عالی مهارتی با رویکرد تحقق اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان در کشور خواهد شد توضیح داد: با ابلاغ سازمان برنامه و بودجه اعتبار دیگری بالغ بر 52 میلیارد تومان جهت تعمیر اساسی وخرید تجهیزات و ماشین آلات سال 1399 با افزایش 15 درصد نسبت به سال گذشته به دانشگاه فنی و حرفه ای تخصیص داده شده است.

وی در سرانجام خاطر نشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای با 2300 کارگاه و آزمایشگاه در 176 دانشکده و آموزشکده تابعه متولی آموزش بیش از 180 هزار دانشجو در کشور است و طرح بروز رسانی تجهیزات آموزشی دانشگاه از سال 1398 با حمایت بنگاه های مالی و صنایع کشور شروع شده که تا به امروز بالغ بر 100 میلیارد تومان از محل این حمایت ها در قالب طرح تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه ها با نام برند ملی صورت پذیرفته است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1200

به "تخصیص بودجه 212 میلیارد تومانی برای بروز رسانی تجهیزات کارگاهی و زیر بنایی دانشگاه فنی وحرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص بودجه 212 میلیارد تومانی برای بروز رسانی تجهیزات کارگاهی و زیر بنایی دانشگاه فنی وحرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید