تاخت و تاز کرونا در سایە بی خیالی کردستانی ها

به گزارش دیتاپد، خبرنگاران/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 179بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان اطلاع داد.

تاخت و تاز کرونا در سایە بی خیالی کردستانی ها

فرزین رضاعی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر 663 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان اضافه کرد: در حال حاضر در سنندج 31، سقز 53 نفر، مریوان:118 نفر، قروه 25 نفر، بیجار 32 نفر، کامیاران 29 نفر، دیواندره 12 نفر، بانه 75 نفر و در دهگلان 6 در بیمارستان های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان توضیح داد: اکنون 76 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ 9 بیمار در 24 ساعت گذشته اطلاع داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 613 نفر مطرح نمود و گفت: از این تعداد 216 نفر در سنندج، 125 نفر در سقز، 51 نفر در قروە، 45 نفر در کامیاران، 50 نفر در بانه، 39 نفر در دیواندرە، 35 نفر در بیجار، 40 نفر در مریوان و 12 نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعملهای مرتبط دفن شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهفرایندان اظهار کرد: همچنان فرایند فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1421

به "تاخت و تاز کرونا در سایە بی خیالی کردستانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخت و تاز کرونا در سایە بی خیالی کردستانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید