تأیید داروی ایرانی برای التهاب ریه مبتلایان کرونا

به گزارش دیتاپد، دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: محققان ایرانی ترکیب سه داروی پردنیزولون، ناپروکسن و آزیترومایسین را اسفندماه برای بهبودی بیماران کرونایی اعلام کردند که دیروز سازمان بهداشت جهانی این درمان را تایید کرد.

تأیید داروی ایرانی برای التهاب ریه مبتلایان کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: 27 اسفند ماه بود که بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بر روی بیماران بستری مبتلا به کووید 19 صورت گرفت، نشان داده شد که ترکیب سه داروی پردنیزولون، ناپروکسن و آزیترومایسین می تواند باعث بهبودی سریع تر التهاب ریه و ترخیص زودتر بیماران و افزایش اکسیژن خون و کاهش التهاب در ریه گردد.

وی ادامه داد: آنالیز نتایج این تحقیق که در 27 اسفند 98 انجام شد از حدود 3 هفته قبل بر اساس مجوز کمیته اخلاق آغاز شده بود و بعد از انتها، نتایج اعلام شد؛ یعنی این تحقیق به همان ابتدایی برمی گشت که بیماری وارد کشور شده بود. این بدین معناست که ما از ابتدای امر ضایعه التهابی ریه را متوجه شده بودیم و پروتکل درمانی مشخصی را برای آن ارائه کردیم.

قانعی گفت: در 27 اسفندماه 98 که ما به این نتایج رسیدیم، مقاله آن آماده شده بود که 15 روز پیش مقاله آن پذیرفته و چاپ شد.

وی ادامه داد: از آن به بعد کار دوم چند مرکزی صورت گرفت که آیا ترکیب سه داروی پردنیزولون، ناپروکسن و آزیترومایسین ضروری است همراه با دیگر داروها داده گردد که اثربخشی آن بیشتر گردد؟ این مطالعه به شکل 4 مرکزی انجام شد و بیش از یکصد بیمار مورد تحقیق قرار گرفتند که مطالعه آن وسیع تر و در شهرهای قم، تهران و قزوین انجام شد که نتایج آن مطالعه هم به مجلات معتبری ارسال شده که در دست آنالیز است.

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در آن تحقیق هم نشان داده شده که این ترکیب به تنهایی می تواند در فاز التهابی ریه باعث بهبود بیماران گردد. این در حالی بود که هم در پروتکل های درمانی آمریکا، هم در پروتکل های درمانی اروپا تأکید می کردند که از کورتن در درمان التهاب ریه استفاده نگردد. تحقیقی که دیروز سازمان بهداشت جهانی از انگلیس منتشر کرد و اولین تحقیقی است که در کشورهای اروپایی و انگلیس صورت گرفته نتایج آن مبنی بر این است که استفاده از کورتن در درمان بیماری مؤثر است. این در حالی است که ما در 27 اسفند ماه 98 در رسانه های خودمان این نتیجه را اعلام کردیم همان طور که 15 روز پیش نتایج این مطالعه پذیرفته شده و الان چاپ شده و موجود است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1221

به "تأیید داروی ایرانی برای التهاب ریه مبتلایان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید داروی ایرانی برای التهاب ریه مبتلایان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید