بایدهای سفر به تایلند

به گزارش دیتاپد، کشور تایلند با این که طبیعتی زیبایی دارد و جاذبه‌های آن مدرن و دیدنی هستند، قوانینی دارد که بسیار زیبا و شناخته شده هستند. در این مقاله شما را با بایدها و نبایدهای سفر با تور تایلند اشنا خواهیم کرد.

بایدهای سفر به تایلند

از پایتان برای اشاره به افراد یا سقلمه زدن به آنها در تور تایلند استفاده نکنید چون این کار در تایلند فوق العاده بی ادبانه است و مثل این می ماند که به صورت کسی سیلی بزنید! آنها پا را پایین مرتبه ترین ارگان بدن انسان می دانند. - اگر با شخصی که از خودتان بزرگتر است ملاقات می کنید، در جایگاه بالاتر ننشینید. اگر به یک خانواده ی تایلندی نگاه کرده باشید می بینید که بیشتر آنها دوست دارند تا روی زمین بنشینند بنابراین شما نباید روی صندلی بنشینید که از آنها بالاتر باشد چون به این معناست که دارید به آنها بی احترامی می کنید.

 هیچ وقت موقع بازدید از عبادتگاه ها، لباس باز نپوشید چون علاوه بر اینکه کار درستی نیست، بیشتر عبادتگاه ها هم اجازه ی ورود شما به آنجا را در صورتیکه لباستان مناسب نباشد نمی دهند. اما اگر اتفاقی به عبادتگاهی رفتید و لباس مناسب در دسترس نداشتید، می توانید لباس هایی به نام sarongs را که با قیمت پایینی در ورودی عبادتگاه می فروشند خریداری کنید و بپوشید.

همیشه در تور تایلند لبخند بزنید. اگر مشکل زبان داشته باشید و یا ندانید باید چطور حرفتان را بزنید، یک لبخند می تواند شروع خوبی برای صحبت باشد. مطمئن باشید در این صورت، آن شخص بیشترین تلاشش را می کند تا به شما کمک کند. در هر شرایطی با افراد سالخورده، با احترام رفتار کنید. برای مثال اگر در فروشگاهی هستید و دارید با فروشنده ای که کاملا بزرگتر از شماست بر سر قیمت چانه می زنید، اینکار را با احترام و با لبخند انجام دهید. جدای از اینکه باعث می شوید آدم محترمی نشان داده شوید، مطمئن باشید نتیجه را در قیمت می بینید! قبل از ورود به خانه ی مردم محلی یا عبادتگاه ها، کفش هایتان را در بیاورید و به جز این، در هر جایی که دیدید تایلندی ها اینکار را می کنند، شما هم انجام دهید .

انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 729

به "بایدهای سفر به تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدهای سفر به تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید