این نشانه ها می گوید فردی برونگرا هستید!

به گزارش دیتاپد، حتما بارها با این پرسش روبه رو شده اید که برونگرایی چیست و اصلا آیا خودتان برونگرا هستید یا درونگرا؟

این نشانه ها می گوید فردی برونگرا هستید!

آیا عاشق این هستید که با افراد نو آشنا شوید؟ آیا حضور در یک مراسم اجتماعی بزرگ شما را پر انرژی و قبراق می نماید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، احتمالا فردی برونگرا هستید. در این مطلب از خبرنگاران به بیان ویژگی های افراد برونگرا می پردازیم.

برونگرایی چیست؟

اگر مثبت نگاه کنیم، برونگرا ها اغلب افرادی خوش صحبت، اجتماعی، عمل گرا، پر شور و شوق، محبت آمیز و برون ریز توصیف می شوند. با دیدی بد بینانه آن ها افرادی توصیف می شوند که همواره در پی جلب توجه هستند، به سادگی دچار حواس پرتی می شوند و از تنهایی رنج می برند.

ویژگی های افراد برونگرا

این روز ها بحث های مفصلی درباره تفاوت درونگرا ها و برونگرا ها درگرفته است. اغلب هم به اشتباه فرض بر این است که شما یا برونگرای خالص هستید یا 100٪ درونگرا! همراه ما باشید، در ادامه به شما می گوییم برونگرایی چیست و افراد برونگرا معمولا چه ویژگی هایی دارند. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب زنان از چه مردانی خوششان می آید؟ سر بزنید.

عاشق حرف زدن بودن از ویژگی های افراد برونگرا

شما فقط از صحبت کردن با دوستان، اقوام و همکاران لذت نمی برید بلکه عاشق گفت و گو با افراد کاملا غریبه هم هستید. شما عاشق این هستید که با افراد نو آشنا شوید و در جریان جزئیات زندگی آن ها قرار بگیرید. درونگرا ها پیش از حرف زدن حرف های شان را مزه می نمایند. اما صحبت کردن برای برونگراها روشی است برای کشف و سازمان دهی افکار و ایده ها. به همین علت برونگرا ها فکر نشده و بی محابا حرف می زنند.

تعاملات اجتماعی به آن ها انرژی و انگیزه می دهد

بعد از وقت گذرانی با دیگران پر انرژی و پر انگیزه می شوید؟ برونگرا ها تعاملات اجتماعی را مفرح و نشاط آفرین می دانند و واقعا از این تعاملات انرژی می گیرند. اگر فرد برونگرا مجبور باشد زمان زیادی را تنها سپری کند، احساس بی انگیزگی و رخوت می نماید. برونگرا ها بین وقت گذرانی با دیگران یا تنها بودن، همواره در جمع گروه بودن را ترجیح می دهند.

دوست دارند با مباحثه مسائل را حل نمایند

اگر با مسئله ای رو به رو شوید ترجیح می دهید درباره مسئله و راه چاره های مختلف آن با دیگران گفت و گو کنید. حرف زدن در مورد مسائل به شما یاری می نماید سویه های عمیق مسئله را کشف و برترین راه چاره ها را پیدا کنید. بعد از یک روز سخت کاری یا در مدرسه، صحبت کردن درباره آن با دوستان و خانواده به برطرف استرس شما یاری می نماید. درونگرا ها برعکس ترجیح می دهند بعد از یک روز سخت، تنهایی درباره آن بیندیشند.

گرم و صمیمی بودن از ویژگی های افراد برونگرا

چون برونگرا ها به شدت عاشق تعامل با دیگران هستند، نزدیک شدن به آن ها ساده است و بقیه آن ها را جزو افراد دوست داشتنی می دانند. در مهمانی ها این فرد برونگرا ست که به تازه واردها خوشامد می گوید و افراد را به یکدیگر معرفی می نماید. به همین علت است که برونگرا ها اغلب به راحتی با افراد نو آشنا می شوند و دوستان نو پیدا می نمایند.

آن ها بسیار گشاده رو هستند و به راحتی می توان با آن ها آشنا شد

درونگرا ها گاهی سرد و گوشه گیر هستند. برونگرا ها بر خلاف آن ها اغلب بسیار گشاده رو و صمیمی هستند و دوست دارند افکار و احساسات خود را با دیگران در میان بگذارند. به همین علت، دیگران معمولا احساس می نمایند آشنا شدن با برونگراها ساده تر است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب سوالات مهمی که مادر داماد در خواستگاری باید بپرسد را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 2 شهریور 1401 بروزرسانی: 2 شهریور 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2278

به "این نشانه ها می گوید فردی برونگرا هستید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نشانه ها می گوید فردی برونگرا هستید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید