ایران 3 - استرالیا 0 ، تثبیت صدرنشینی شاگردان کولاکوویچ

به گزارش دیتاپد، بلند قامتان تیم ملی ایران با کسب پیروزی قاطعانه در مقابل استرالیا در یک قدمی صعود به مرحله نهایی لیگ والیبال ملت های جهان قرار گرفتند.

ایران 3 - استرالیا 0 ، تثبیت صدرنشینی شاگردان کولاکوویچ

فارس نوشت: دیدار دو تیم ایران و استرالیا از هفته چهارم لیگ والیبال ملت های جهان در حضور شش هزار هوادار پرشور با پیروزی قاطعانه 3-0 تیم ملی ایران به انتها رسید.

از سوی مجری سالن سعید معروف، علی شفیعی، علی اصغر مجرد، محمدجواد معنوی نژاد، فرهاد قائمی، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور فهرست اولیه تیم ملی در مقابل استرالیا اعلام می شود.

ورزشگاه مملو از جمعیت رضازاده که جایی برای سوزن انداختن نداشته و عده ای را نیز مجبور به تماشای دیدار به صورت ایستاده کرده با ندای یک صدای ایران - ایران همراه گشت تا کار برای شاگردان مارک لبدو با وجود جو موجود بسیار سخت شود.

بازی به مانند اغلب دیدارهای جهانی راس ساعت مقرر و بدون تاخیر آغاز شده و هواداران بدون افت انرژی بی وقفه و یکصدا در حال تشویق ملی پوشان هستند.

  • ست نخست؛ ایران 25 - استرالیا 19

کسب سه امتیاز پی در پی از زرد پوشان استرالیایی در ابتدای بازی، آن هم بدون از دست دادن امتیاز نشان داد که این تیم به هیچ عنوان در مقابل تیم اول لیگ نمی تواند حریف دست و پا بسته ای باشد، روحیه و انگیزه مناسب این تیم ته جدولی که از 10 بازی گذشته خود تنها یک پیروزی به دست آورده باعث شد تا در امتیازات نخستین با حفظ فاصله امتیازی مناسب 6-3 از ایران پیش بیافتد اما شاگردان کولاکوویچ با تشویق مثال زدنی تماشاگران توانستند تا در امتیاز فنی اول از حریف پیش افتاده و با نتیجه 8-7 پیروز شوند.

ادامه این رقابت حساس با سرویس های خوب پاول ساندرسون همراه شد تا استرالیا 11-9 از ایران پیش افتد. بعد از چند سرویس خوب استرالیایی ها این بار نوبت فرهاد قائمی شد که با سرویس خوب خود زمینه کسب یک امتیاز ارزشمند دیگر را برای ایران فراهم کند تا نتیجه بازی 12-12 مساوی شود. رد و بدل شدن امتیازات بین دو تیم با قدر فرصت دانستن قرمزپوشان ایرانی منجر به کسب شانزدهیمن امتیاز ایران مقابل چهاردهمین امتیاز پرتغالی ها شد.

امیر غفور که در چند بازی گذشته نیز به عنوان ناجی تیم محسوب می شد چهار امتیاز پشت سر هم از خط سرویس به دست آورد تا بار دیگر در لباس مقدس تیم ملی ارزش های خود را ثابت کرده و نتیجه بازی را به 19-15 به سود ایران تغییر دهد. روند خوب شاگردان کولاکوویچ تا انتها ست نخست ادامه یافت تا در انتها نتیجه 25 - 19 به سود ملی پوشان ایرانی ثبت شود.

  • ست دوم؛ ایران 25 - استرالیا 19

داستان ست نخست در ست دوم نیز تکرار شد، بازی نزدیک دو تیم در ابتدای این دست نیز ادامه داشت اما از امتیاز پنج به بعد ورق بار دیگر به سود تیم میزبان بازگشت تا در ادامه سرویس های هدفمند ساموئل والکلر هم به داد تیم میهمان نرسیده و در استراحت فنی اول نتیجه 8-3 به سود ایران رقم زده شود. با وضع موجود روحیه تیمی ملی پوشان به قدری بالا رفت که بازیکنان جوانی همچون علی شفیعی نیز با اعتماد به نفس پشت خط سرویس ایستاده و حتی امتیاز مستقیم از ضربه سرویس را نیز به دست آوردند. در وقت استراحت فنی دوم امتیاز 16 در مقابل 11 امتیاز استرالیایی ها ثبت شد. آبشارهای مهارنشدنی امیرغفور در روی تور و دفاع کم نقص ملی پوشان تا انتها این ست ادامه داشت تا پیروز این دست نیز با نتیجه 25-19 تیم ملی ایران معرفی شود.

  • ست سوم؛ ایران 25 - استرالیا 14

این ست که با کمترین اشتباه شاگردان کولاکوویچ همراه شده بود تیم ملی را به امتیاز 8 در مقابل 2 امتیاز استرالیایی ها در وقت استراحت فنی اول رساند. محمد جواد معنوی نژاد نیز که در این دست با پاس های روی تور مناسب سعید معروف از فرصت های مناسبی برای کسب امتیاز برخوردار می شد اشتباهات کمتری داشته و اکثر فرصت ها را تبدیل به امتیاز می کرد. علی شفیعی نیز که فرصت بیشتری برای نشان دادن توانایی های خود به دست آورده بود بازی مناسبی را از خود به نمایش گذاشته و حتی بازیکنان بلندقامت تیم مقابل را تک دفاع نیز کرد.

در وقت استراحت فنی دوم ایران 16-8 از استرالیا پیش افتاد تا ضعیف ترین عملکرد استرالیایی ها در هفته چهارم رقابت ها تا بدین جای کار در این ست رقم خورده شود. با اختلاف امتیازی بالای موجود، کولاکوویچ با تغییر بازیکنان اصلی به بازیکنانی همچون جواد کریمی، پوریا یلی و علی اصغر مجرد میدان داد.

با انتها رقابت های امروز تیم ملی ایران دهمین برد خود در لیگ والیبال ملت های جهان را به دست آورد تا همچنان در صدر جدول این مسابقات قرار گرفته و در یک قدمی صعود به مرحله نهایی قرار گیرد. استرالیا نیز با متحمل شدن این شکست با تنها یک برد به همراه چین در قعر جدول جا خوش کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 254

به "ایران 3 - استرالیا 0 ، تثبیت صدرنشینی شاگردان کولاکوویچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 3 - استرالیا 0 ، تثبیت صدرنشینی شاگردان کولاکوویچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید