افتتاح مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان

به گزارش دیتاپد، مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان ابوریحان بیرونی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

افتتاح مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر به نور سلطان، پایتخت قزاقستان، با حضور در دانشگاه ملی اوراسیا، مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان ابوریحان بیرونی را افتتاح کرد.

این مرکز با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی تأسیس شده است و بر همین اساس این مراسم با حضور حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مجید صمدزاده صابر، سفیر فوق العاده جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان، برگزار شد.

آذری جهرمی در ادامه سفر دوروزه خود به قزاقستان از پارک اقتصاد دیجیتال شهر نور سلطان تحت عنوان آستانه هاب بازدید کرد.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور شرکت در اجلاس اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک المنافع (RCC) دیروز به قزاقستان سفر کرد.

اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک المنافع (RCC) یک اتحادیه منطقه ای است که توسط اعضای اتحادیه کشورهای مشترک المنافع (CIS) شامل روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، مولداوی، ارمنستان، تاجیکستان و ترکمنستان تشکیل شده است.

هرساله اجلاس و نمایشگاه بین المللی دریکی از کشورهای عضو برگزار می شود. سال گذشته ترکمنستان میزبان کشورهای عضو بود و امسال نیز قزاقستان میزبانی از این اجلاس را برعهده گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 379

به "افتتاح مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید