احدی: 80 درصد دلیل نتیجه نگرفتن تیم ملی صحبت های ثوری بود، قول مدال نداده بودم و 6 بوکسور ما را بازنده کردند

به گزارش دیتاپد، سرمربی تیم ملی بوکس گفت: صحبت های رئیس فدراسیون بوکس با ملی پوشان در مورد استخدام مربی خارجی تخریب من و تیم ملی بود.

احدی: 80 درصد دلیل نتیجه نگرفتن تیم ملی صحبت های ثوری بود، قول مدال نداده بودم و 6 بوکسور ما را بازنده کردند

اکبر احدی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد تیم ملی بوکس در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: به غیر از 2 یا 3 بوکسور تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا، سایر بوکسورهای ما در این مسابقات بازنده نشدند و آنها را بازنده کردند. این موضوع از دست کادرفنی خارج است و کاری نمی توان انجام داد. بچه های تیم ملی چه از نظر فنی و چه نظر از جسمانی از حریفان خود بهتر بودند و بهترین مسابقات را انجام دادند.

وی توضیح داد: فیلم تمام مسابقات موجود است و می توان آنها را مشاهده کرد. اگر داوران خوب ایرانی با مشاهده فیلم عملکرد بچه ها، اعلام کردند که بوکسورهای ما بازنده شدند، هر تصمیمی بگیرند را قبول می کنم. بچه های ما در این مسابقات بازنده نبودند و آنها را بازنده کردند.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال که دلیل عملکرد داوران علیه بوکسورهای ایرانی چه بوده و مسائلی در این موضوع وجود داشته است، گفت: اجازه دهید این مسائل برای روزهای بعد بماند و نمی خواهم در مورد این مسائل صحبت کنم. اتفاقاتی افتاد که رئیس هیئت ژوری با کادرفنی تیم ملی بوکس ایران به بدترین لحن توهین کرد. تمام مربیان حاضر در این مسابقات داد و فریاد می کردند، اما تنها به مربیان ایرانی فحاشی شد. این مسئله را باید به وسیله کمیته روابط بین الملل و کمیته ملی المپیک پیگیری کرد.

احدی در مورد اظهارات رئیس فدراسیون بوکی مبنی بر عدم نتیجه گیری بوکس با مربیان ایرانی گفت: قسم می خورم اگر بچه ها ما عملکرد بدی داشتند و از لحاظ فنی و جسمی ضعیف بودند، همان جا استعفا می کردم. آدم پوست کلفت و بی غیرتی نیستم و قطعا اگر احساس می کردم بچه های توانایی فنی ندارند و من نیز در هدایت آنها ناتوان هستم، استعفا می کردم. باید در این مسابقات 5 یا 6 مدال کسب می کردیم، اما به والله قسم هر 6 نفر آنها را بازنده کردند.

وی در مورد زمان برگزاری جلسه شورای فنی فدراسیون بوکس گفت: هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم، اما اگر قرار است من را عزل یا کسی دیگر را انتخاب نمایند، باید جلسه شورای فنی را برگزار نموده و صحبت های من را بشنوند. با هماهنگی رئیس فدراسیون تیم جوان و متوسطی را به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام کردیم و از قبل احتمال می دادیم این تیم ممکن است نتیجه ضعیفی کسب کند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که از او قول کسب سه مدال را گرفته بودند، گفت: هیچ کسی چنین چیزی را از من نخواسته بود و حتی در صحبت هایی که با مسئولان فدراسیون داشتیم آنها متوجه شدند که این تیم مدالی کسب نخواهد کرد. قول دادم که در مسابقات کسب سهمیه المپیک سه سهمیه که مدنظر فدراسیون است را کسب کنم، اما قولی هیچ مدالی را در قهرمانی آسیا ندادم. قول یک مدال را هم نداده بودم.

احدی خاطر نشان کرد: عملکرد فنی بچه ها به حدی خوب بود که من نیز باور نمی کردم. همین موضوع باعث شد تمام مربیان حاضر در مسابقات بوکسورهای ما را تحسین کردند و حتی چند کشور تیم ما را به مسابقات و اردوهای مشترک دعوت کردند. اگر عملکرد بچه ها خوب نبود که چنین اتفاقی نمی افتاد. اگر قرار بود در این مسابقات تنها برای کسب مدال حضور داشته باشیم مانند قزاقستان بهترین ها را اعزام می کردیم. ما سعی کردیم به روز باشیم و در همه مسابقات تنها یک تیم را اعزام کنیم و هدف مان کسب سهمیه المپیک باشد.

وی در مورد احتمال برکناری اش گفت: رئیس فدراسیون صاحب اختیار است و این حق را دارد که من را به دلیل عدم کسب نتیجه برکنار کند، اما ما با هم حرف زدیم. اگر قبل از مسابقات اعلام نموده بود که به دنبال مدال است، امکان نداشت این تیم را اعزام کنم و قطعا تیمی را می بردم که حداقل 3 مدال کسب کند. من به دلیل آینده نگری و صحبت هایی که با رئیس فدراسیون برای کسب سهمیه داشتم این تیم را اعزام کردم و قرار بود پشتیبانی ثوری را نیز داشته باشم.

سرمربی تیم ملی بوکس در انتها به خبرنگاران گفت: مسئولان فدراسیون قبل از اعزام به قدری از عدم نتیجه گیری این تیم مطمئن بودند که رئیس و دبیر فدراسیون پیشنهاد دادند تیم اعزام نگردد و هزینه های آن صرف یاری به زلزله زدگان گردد. وقتی رئیس فدراسیون قبل از آغاز مسابقات به ورزشکاران تیم ملی می گوید قرار است مربی خارجی برای تیم ملی استخدام گردد و شما حمایت کنید، این تخریب من و تیم ملی است. 80درصد عدم نتیجه گیری تیم من صحبت های رئیس فدراسیون با ورزشکاران بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 206

به "احدی: 80 درصد دلیل نتیجه نگرفتن تیم ملی صحبت های ثوری بود، قول مدال نداده بودم و 6 بوکسور ما را بازنده کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احدی: 80 درصد دلیل نتیجه نگرفتن تیم ملی صحبت های ثوری بود، قول مدال نداده بودم و 6 بوکسور ما را بازنده کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید