هاشمی: درصورت حضور در مسابقات بیشتر، امیدوار به کسب مدال در المپیک هستیم، فشار روانی باعث افت بچه ها شده است

به گزارش دیتاپد، سرمربی تیم تفنگ کشورمان گفت: فشار روانی به دلیل اینکه آخرین شانس کسب سهمیه در قطر است باعث افت عملکرد همه شده و بچه های ما هم دو سه نمره کمتر از رکوردهای خود در ایران زدند.

هاشمی: درصورت حضور در مسابقات بیشتر، امیدوار به کسب مدال در المپیک هستیم، فشار روانی باعث افت بچه ها شده است

به گزارش خبرنگاران، الهام هاشمی در مورد عملکرد تیراندازان کشورمان در رشته تفنگ در روز نخست مسابقات قهرمانی آسیا و کسب دو نشان برنز، گفت: خوشبختانه زنان و مردان در تفنگ بادی عملکرد خوبی داشتند و خانم های چین را پشت سر گذاشتند. اگر در بخش بانوان دو سهمیه را نگرفته بودیم مطمئنا با این رکوردها در اینجا سهمیه می گرفتیم. در این ماده تا نفر 14 هم سهمیه گرفت. در بادی مردان با وجود کسب برنز تیمی، چون قبلا آسیا سه سهمیه کسب نموده بود، در این مسابقات تا نفر ششم سهمیه المپیک می گرفت که متاسفانه مهیار صداقت با وجود عملکرد خوب سهمیه نگرفت و امیدوارم در سه وضعیت سهمیه بگیرد.

وی در مورد دلیل عدم کسب سهمیه المپیک توسط مهیار صداقت گفت: اینجا همه دنبال سهمیه هستند. فشار روانی به دلیل اینکه آخرین شانس کسب سهمیه است باعث افت عملکرد همه شده و بچه های ما هم دو سه نمره کمتر از رکوردهای ایران زدند که طبیعی است. قبلا هم گفته بودم که در تفنگ بادی مردان سخت ترین کار را داریم و تا همین حد هم انتظار نداشتم.

سرمربی تیم تفنگ کشورمان در مورد شرایط کسب سهمیه در تفنگ سه وضعیت گفت: در این بخش کار آسان نیست و در سه وضعیت زنان و مردان فقط 4 نفر سهمیه گرفتند بعلاوه ما محدودیت فشنگ در تمرینات داشتیم . باد شدید است که برای همه این شرایط وجود دارد. شرایط کار در باد متفاوت است و تمرین خاص خود را دارد. ما چون فشنگ نداشتیم در شرایط عادی هم تمرین نداشتیم چه برسد به باد.

وی تاکید نمود: غیر از مشکل باد، بچه ها با تمرین 6 روزه در هانوفر و تمرین در قطر شرایط خوبی دارند و امیدوارم در روز مسابقه عملکرد خوبی داشته باشند و سهمیه بگیرند هر چند مشکل است.

هاشمی گفت: در تفنگ بادی، خانم ها شرایط خوبی دارند و رکورد خدمتی یک دهم زیر رکورد دنیا است و اگر تمرینات را به خوبی ادامه دهد و هر چه به المپیک نزدیک می شویم بیشتر در مسابقات دنیای شرکت کنیم و بچه ها تجربه کسب نمایند، امیدواریم در المپیک روی سکو برویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 566

به "هاشمی: درصورت حضور در مسابقات بیشتر، امیدوار به کسب مدال در المپیک هستیم، فشار روانی باعث افت بچه ها شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: درصورت حضور در مسابقات بیشتر، امیدوار به کسب مدال در المپیک هستیم، فشار روانی باعث افت بچه ها شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید