ابراز نگرانی وزیر گردشگری برای سفرهای بی ضابطه نوروزی

به گزارش دیتاپد، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی، نسبت به سفرهای بی ضابطه نوروز 1400 ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی وزیر گردشگری برای سفرهای بی ضابطه نوروزی

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در آیین اختتامیه جشنواره فجر صنایع دستی با اشاره به امکان برقراری مشروط سفرهای نوروزی در صورت مهار شیوع کرونا، بر رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم تاکید کرد. وی در این رابطه شرح داد:

نگرانی ما از این دو گونه سفر نیست؛ ما نگران سفرهای بی ضابطه هستیم که در آن ها تجمع موجود دارد. برای نمونه، در نوروز 1400 برپایی چادرهای مسافرتی و هرگونه کمپ و تجمع ممنوع است.

علی اصغر مونسان با اشاره به سیاست توزیع یکنواخت گردشگران برای نوروز 1400، از جلوگیری از تجمع سفرها در استان هایی خبر داد که پیش از این همواره جمعیت زیادی را پذیرا بودند. وی با اشاره به حضور خود در کمیته اجتماعی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای نوروز 1400، اذعان داشت:

نیاز به نشاط اجتماعی جامعه و کمک به فعالان حوزه گردشگری سبب شد تا مدل ها و روش هایی برای سفر ایمن برای نوروز سال آینده را برنامه ریزی و تدوین کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به زیان فعالان صنعت گردشکری در سال 99، از تلاش ها برای جلوگیری از ورود خسارات بیشتر به کسب و کار ایشان خبر داد و ابراز امیدواری کرد:

سفرهایی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی گردشگری کشور را رونق بخشد.

مونسان با اشاره به از سر گذراندن سالی سخت برای صنعت گردشگری، این صنعت را همچنان پویا و زنده دانست و از اعطای تسهیلات 150 میلیارد تومانی دولت به فعالان صنعت گردشگری خبر داد و اظهار کرد:

حمایت ها متناسب و کافی نبود؛ اما می توانستیم بیش از این نیز به فعالان صنایع دستی تسهیلات اعطا شود. شرایطی که بانک ها برای اعطای این وام ها در نظر گرفته بودند، سخت بود و فعالانه صنایع دستی امکان اخذ این وام را پیدا نکردند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین با اشاره به دستاوردهای حوزه صنایع دستی در پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی اذعان داشت:

بخشی از صادرات صنایع دستی به صورت چمدانی و از طریق گردشگران خارجی از کشور خارج می شد. شیوع کرونا به این بخش نیز آسیب بسیار جدی وارد کرد البته فروش الکترونیک صنایع دستی در داخل کشور به صفر نرسید؛ اما آن را کاهش داده است.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2211

به "ابراز نگرانی وزیر گردشگری برای سفرهای بی ضابطه نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی وزیر گردشگری برای سفرهای بی ضابطه نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید