آمریکا، روسیه و چین دنیا را خطرناک تر می نمایند

به گزارش دیتاپد، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهوری آلمان در سخنرانی آغازین کنفرانس امنیتی مونیخ، آمریکا، چین و روسیه را به واسطه چشم و هم چشمی که ممکن است به رقابت تسلیحات هسته ای جدیدی منجر گردد مورد انتقاد قرار داد و آنها را به تشدید عدم اعتماد و امنیت جهانی متهم کرد.

آمریکا، روسیه و چین دنیا را خطرناک تر می نمایند

با تور قیمت مناسب چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

وی بی آنکه نامی از دونالد ترامپ ببرد، با انتقاد از شعار عظمت دوباره که تکیه کلام رئیس جمهوری آمریکا است از اینکه تحقق آن به قیمت نادیده دریافت همسایگان و شرکا انجام گردد؛ انتقاد کرد.

اشتاین مایر، روسیه را نیز متهم کرد که از قوای نظامی و تهدید مرزهای اروپایی به عنوان ابزارهایی سیاسی استفاده می نماید. رئیس جمهوری آلمان، چین را نیز به پیروی گزینشی از قوانین بین المللی متهم کرد تا مبادا در تضاد با منافعش قرار بگیرند.

وی همچنین از اینکه ترامپ ایده جامعه بین الملل را پس می زند انتقاد کرد.

اشتاین مایر از لزوم افزایش بودجه نظامی آلمان برای مشارکت هرچه بیشتر در تامین امنیت اروپا و حفظ اتحاد با آمریکا نیز سخن گفت.

با این وجود، اشتاین مایر خواهان آن شد که سیاست آلمان در قبال روسیه به بیانیه های انتقادآمیز و تحریم محدود نگردد. وی همچنین از لزوم توازن در رابطه با چین سخن گفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 806

به "آمریکا، روسیه و چین دنیا را خطرناک تر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا، روسیه و چین دنیا را خطرناک تر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید