8 مورد از بهترین مکانهای دیدنی عمان

به گزارش دیتاپد، در لبه شبه جزیره عربستان، می توانید عمان را پیدا کنید. این مکان اغلب توسط مسافران و بازدید کنندگان نادیده گرفته می گردد اما یکی از مقاصد عجیب و غریبی است که با جاذبه های توریستی باورنکردنی و شهرهای زیبا پر شده است. پایتخت مسقط محبوب ترین مقاصدی است که در این ناحیه یافت می گردد اما تنها بخشی از زیبایی های عمان در این بخش به تصویر کشیده شده است. اگر به دنبال مناظر زیبا و چشم نواز هستید، دوست دارید رشته کوه های بی نظیری را مشاهده کنید، به دنبال قلعه های تاریخی و سواحل گرم می گشت، پس سری به عمان بزنید. در این مقاله قصد داریم مرور اجمالی بر بهترین مناطق موجود در عمان داشته باشیم.

8 مورد از بهترین مکانهای دیدنی عمان

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

  1. بهلاء(Bahla):

یکی دیگر از مقاصد زیبا و باورنکردنی در عمان شهری با نام بهلاست که در شمال عمان واقع شده است. بهلاء نوعی واحه در بیابان است و قرن هاست که نقطه توقف مسافران محسوب می شود. بهلاء تنها 40 کیلومتر از Nizwa فاصله دارد و دارای یک قلعه تاریخی و دیدنی است. قدمت قلعه بهلاء به قرن سیزدهم بر می شود. علاوه بر کاوش قلعه بهلاء می توانید دیوار های شهر را نیز مورد کاوش قرار دهید که از خشت خام ساخته شده و حدود 7 مایل طول دارد. اگر قصد خرید سوغات را دارید،بهلاء به خاطر وجود طیف وسیعی از سفال های محلی مشهور است.

  1. شهر Salalah:

در جنوب عمان شهری به نام صلاله قرار گرفته است که مقصد شناخته شده ای است که با عنوان دومین شهر مسقط در میان افراد مشهور است. صلاله امروزه به خاطر اینکه سرزمین آب و اجدادی سلطان قابوس است مشهور شده است. زمانی که از صلاله بازدید می کنید، می توانید کاخ قابوس را تحسین کنید و معماری قدیمی در شهر قدیمی که با نام Haffa شناخته شده است را مورد بازدید قرار دهید. زمانی که از سایت باستان شناسی Al Baleed دیدن می کنید تاریخ غنی این شهر را نیز تجسم کنید. صلاله به خاطر تجارت کندر بسیار مشهور است. به همین خاطر زمانی که به این ناحیه سفر می کنید خرید کندر را نباید فراموش کنید. از ماه ژوئن تا آگوست، ابرهای موسمی از هند بارندگی های ثابتی را به این ناحیه می آورد. به همین خاطر ناحیه ساحلی در اطراف صلاله به یک واحه سبز با آبشارها فصلی و جریان تبدیل شده است.

  1. کوه Jebel Akhdar:

Jebel Akhdar(جبل اخضر) را می توان با عنوان کوه سبز ترجمه کرد. این بخش قسمتی از کوه های ال هاجر است. انتظار نداشته باشید کوه های سنتی را در این ناحیه مشاهده کنید. ناحیه Jebel Akhdar عمدتا سنگ آهک است و در برگیرنده نقاط بلندی است که در کل کشور عمان بی نظیر است. اگرچه این ناحیه با جنگل های سرسبز پوشانده نشده است اما ارتفاعات بلند آن دمای بسیار خنکی دارد و همین امر باعث شده است رشد مواد کشاورزی نسبت به بیابان های اطراف بیشتر باشد. این ناحیه در حال حاضر محافظت شده است و شما می توانید تراس های زیبا و درختان میوه دار را کاوش کنید. به نظر می رسد پیاده روی در بیابان های عمان زیاد جذاب نیست اما این کار بهترین سرگرمی در Jebel Akhdar محسوب می شود.

  1. منطقه Ras al Jinz:

در شرقی ترین قسمت عمان Ras al Jinz واقع شده است که پناهگاه لاک پشت هایی است که در این ناحیه وجود دارد. اگر در طول تابستان به این ناحیه سفر کنید یا بین ماه های می و اکتبر به این ناحیه بروید، می توانید لاک پشت ها را در کنار ساحل مشاهده کنید. بازدید از پناهگاه لاک پشت ها به هنگام سفر به مسقط نیز امکان پذیر است اما بیشتر بازدید نمایندگان سعی می نمایند شب را در این ناحیه بگذرانند و جاذبه های دیگر آن همچون موزه را مورد آنالیز قرار دهند.

  1. جزیره Musandam Fjords:

شبه جزیره مسندم شمالی ترین بخش عمان محسوب می شود و توسط امارات متحده عربی از بقیه کشور جدا شده است. بخشی از این ناحیه جدا شده و به مدت طولانی به عنوان خانه ساکنان روستای کوهی و جوامع ساحلی به کار می رفته است. Musandam Fjords نمای بسیار زیبایی دارد. اگر از این بخش بازدید می کنید، می توانید سفر به وسیله قایق را در برنامه کاری خود قرار دهید و سواحل موجود را کاوش نمایید. جمعیت پراکنده است و حیات وحش در این ناحیه فراوان دیده می شود. این منطقه یکی از بهترین مکانها در عمان برای دوستداران طبیعت است.

  1. صحرای Wahiba Sands:

در مرکز عمان، تپه های شنی مایل ها کشیده شده است و چیزی را ایجاد می نماید که با نام Wahiba Sands شناخته شده است. این منطقه دقیقا همان جایی است که مردم بادیه نشین در ان زندگی می نمایند. این منطقه برای افرادی که به دنبال عمان سنتی، زیبا و چشم نواز هستند محبوب ترین مقصد محسوب می شود. با یاری تورهایی که به شما اجازه می دهد سوار شتر شوید و در زیر ستاره های بیابان چادر بزنید، تجربه زندگی سنتی در عمان را کسب کنید. شهر Ibra به عنوان دروازه اصلی به Wahiba Sands عمل می نماید.

  1. شهر Nizwa:

در قرن ششم و هفتم این شهر به عنوان پایتخت عمان شناخته شده بود. امروزه این شهر به خاطر قلعه های باورنکردنی و بی نظیر که در قرن هفدهم تحت فرمان سلطان Bin Saif Al Yaribi ساخته شده مشهور و شناخته شده است. با اینحال بخشی از قلعه به قرن نهم باز می شود. بخش برجسته و مهم قلعه Nizwa برج استوانه ای شکل آن است. این قلعه همچنین مکانیسم دفاعی بسیار جالبی دارد. اگر این قلعه را به خوبی کاوش کنید، متوجه موزه ای در آن خواهید شد که نشان دهنده زندگی قرن هفدهم در عمان است. زمانی که در Nizwa هستید، می توانید بازار فضای باز را به خوبی کاوش کنید و از بازار بز غیر معمول دیدن کنید که دوبار در هفته در مرکز شهر بر پا می شود.

  1. مسقط:

اگر تنها می خواهید از یک مکان در عمان بازدید کنید، به احتمال زیاد این مکان شهر مسقط خواهد بود. این شهر میزبان قلعه ها، کاخ ها، موزه ها، بازارها و سایر موارد دیدنی است. اگرچه نمی توانید بخش داخلی کاخ سلطنتی العالم را مورد بازدید قرار دهید اما می توانید سری به بندر بزنید تا از نزدیک ساختار زیبا و شگفت انگیز ان را مشاهده نمایید. نگهبانی که در کاخ وجود دارد دو قلعه دوقلو با نام های آل جلالی و آل میرانی است که امروزه به موزه تبدیل شده و بازدید از آن برای عموم ازاد است. مسافرانی که مسلمان نیستند می توانند از مسجد بی نظیر قابوس دیدن نمایند.

منبع: مجله سفر
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 617

به "8 مورد از بهترین مکانهای دیدنی عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 مورد از بهترین مکانهای دیدنی عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید