تور کشتی کروز: کشتی کروز چیست و چه کاربردهایی دارد

به گزارش دیتاپد، اگر اهل سفرها به خصوص از نوع لوکس و لاکچری آن باشید، حتما تا کنون نام کشتی کروز را بارها شنیده اید. کشتی کروز، یک کشتی مسافرتی و تفریحی بزرگ است، که برای سفر در اقیانوس ها استفاده می شود. البته در ابتدا، هدف اصلی این کشتی ها، بیشتر تفریحی بود و حمل و نقل، هدف اصلی سفر آن ها نبود. معمولا بعد از اینکه کشتی کروز، در اقیانوس گشتی زد، دوباره مسافران را به بندر اصلی خود باز می گرداند. اما امروزه کشتی های کروز مسافربری نیز، بر روی اقیانوس ها دیده می شوند، که سفرهای 1 و حتی 2 ماهه انجام می دهند. آن چه قبل از هر چیزی در این کشتی ها به چشم می خورد، لوکس بودن آن ها است. اگر تصمیم گرفته اید تا در سفر خود، سوار بر کشتی کروز شوید، خود را برای یک سفر لاکچری حتما آماده کنید. اگر در لابلای تورهای لاکچری نوروزی ما چرخی بزنید حتما با راستا ویتنام برخورد خواهید کرد. قبلا در یک مقاله به طور مفصل در مورد کشتی های کروز هالونگ بی ویتنام نوشته ایم که اگر با تورهای این راستا همراه شوید، می توانید از آن بهره مند شوید.

تور کشتی کروز: کشتی کروز چیست و چه کاربردهایی دارد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کشتی کروز هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تورهای کشتی کروز به دور دنیا سفر کنید و بهترین تجربه جهانگردی را داشته باشید.

طراحی کشتی های کروز

از آن جایی که کشتی های کروز، به صورت لوکس طراحی می شوند و هدف اصلی آن ها، ایجاد یک سفر لاکچری برای مسافران است، دقت بسیار بالایی در طراحی و ساخت آن، به کار می برند. این کشتی ها، مصرف سوخت بالایی دارند و همین باعث شده است، تا کمتر برای حمل و نقل استفاده شوند. کابین های این کشتی ها بسیار لوکس و جادار طراحی شده اند. به طوری که تمامی مسافران، جای کافی خواهند داشت. علاوه بر آن، کابین ها طوری طراحی شده اند که مسافران بتوانند به راحتی منظره اقیانوس را مشاهده کنند. تمامی کابین ها، دارای ایوان خصوصی هستند، که باعث رفاه بیشتر مسافران شده است. مسافران کشتی کروز، همانند یک هتل لوکس، می توانند درخواست اتاق شخصی، با تعداد تخت های لازم را بدهند.

تاریخچه کشتی کروز

کشتی کروز فوق مدرن و با شکوهی که امروزه بر روی اقیانوس ها مشاهده می کنید، برای اولین بار، در سال 1822 بر روی آب اقیانوس ها در راستا انگلستان و شبه جزیره ایبری، شناور شد. این کشتی تفریحی کروز، با نام P&O (پنینسولار و اورینتال) شروع به ارائه خدمات مسافرتی لوکس دریایی کرد. امروزه نیز، P&O به عنوان یکی از قدیمی ترین خط کروز جهان شناخته شده است و به صورت کاملا امروزی و بسیار مدرن، خدمات تفریحی را ارائه می دهد. البته جالب است بدانید که در آن سال ها، کسی از این کشتی ها استقبال نکرد. تقریبا 20 سال طول کشید تا این کشتی ها، در بین مردم، به خصوص قشر مرفه و ثروتمند، طرفدارانی پیدا کند. یکی از معروف ترین کشتی های کروز که نام آن قطعا در طول تاریخ به گوش همه مردم خورده است، کشتی تایتانیک است. البته کشتی های کروز امروزی، به هیچ وجه با نمونه های اولیه آن، قابل مقایسه نیستند. این کشتی ها شکوه و عظمت متحیرکننده ای دارند.

خطوط کشتی های کروز

خطوط کشتی های کروز، معمولا بر اساس راستاهایی که طی می کنند، معین می شوند. علاوه بر خطوط راستاهای رفت و برگشتی، از معروف ترین خطوط کشتی های کروز می توان موارد زیر را نام برد:

Saga Cruises (این کشتی کروز فقط به مسافران بالای 50 سال اجازه می دهد تا از کشتی ها خود استفاده کنند)

Star Clippers

Windstar Cruises

Regent Seven Seu Cruises

megaships (کشتی های کروز کوچکی هستند، که جهت بازدید از مقاصد خاصی مانند قطب شمال و قطب جنوب، استفاده می شوند)

...

خدمات و امکانات کشتی کروز

کشتی های کروز، هیچ تفاوتی با هتل های 5 ستاره ندارند. حتی شاید خدمات و امکانات رفاهی برخی از این کشتی ها، بیشتر از هتل ها نیز باشد. تمامی خدمه ها و کارکنان کشتی، بسیار مهمان نواز هستند. از جمله خدمات و امکانات کشتی کروز عبارتند از:

رستوران و کافه

تمامی کشتی های کروز، دارای رستوران و کافه بسیار شیکی هستند. مسافران می توانند غذاهای خوشمزه و متنوعی را از منو سفارش دهند. البته به طور معمول، هزینه غذاهای رستوران، از قبل بر روی بلیط ورودیه محاسبه می شود، در اصلاح سرویس این کشتی ها F.B هستند، برای آشنایی با انواع خدمات هتل می توانید مقاله قبلی ما را مطالعه کنید. شما می توانید کل روز، از بوفه رستوران میان وعده هایی تهیه کنید و شکم خود را سیر نگه دارید. این بوفه ها، به صورت 24 ساعته باز هستند. البته امروزه مسافران می توانند، شاهد شعبه هایی از رستوران های زنجیره ای در معروف ترین کشتی های کروز باشند. در بسیاری از سفرهای دریایی، یک یا چند شب، برنامه رسمی برای خوردن شام برگزار می کنند. میهمانان در این شب ها، لباس رسمی و مجلسی می پوشند و در مراسم شرکت می کنند. پس حتما به همراه داشتن چند دست لباس مجلسی را از قلم نیاندازید.

کافه ها، یکی دیگر از مکان هایی هستند که می توانید بیشتر اوقات خود را در کشتی های کروز در آن جا بگذرانید. در این کافه ها، می توانید انواع نوشیدنی ها را با توجه به درخواست خود میل کنید. البته توجه داشته باشید، که اجازه ندارید، تا نوشیدنی و یا خوردنی را با خود، به درون کشتی ببرید.

فروشگاه ها

فروشگاه ها فقط زمانی که کشتی کروز شروع به حرکت می کنند، باز می شوند و در غیر این مواقع تعطیل هستند.

آبگرم

سالن ورزشی

کتابخانه

تئاتر

سینما

استخر سرپوشیده و یا فضای باز با سرسره های آبی

با توجه به وجود استخر در این کشتی ها و همچنین توقف برخی از آن ها در سواحل توریستی و گردشگری حتما دقت کنید که وسایل ضروری سفر ساحلی را به همراه داشته باشید تا نهایت لذت از سفر خود را تجربه کنید.

جکوزی

کلوپ ها

زمین بسکتبال

زمین تنیس

میزهای پینگ پنگ

درمانگاه

اتاق بازی های کامپیوتری و....

برخی کشتی های کروز، دارای سالن های بولینگ و زمین های گلف مینیاتوری نیز هستند. مسافران کشتی کروز، بدون هیچ محدودیتی، می توانند از تمامی این امکانات ها استفاده کنند.

مقدار امنیت کشتی کروز

طبیعی است که مسافرانی که قصد سفر یا تفریح با کشتی کروز را دارند، به مسا ئل امنیتی نیز توجه داشته باشند. چرا که این کشتی ها، ساعت ها و روزها، در وسط آب های اقیانوس و به دور از ساحل، خواهند بود. به همین دلیل، این کشتی ها به مسافران خود این اطمینان را می دهند، که تمامی جنبه های امنیتی رعایت شده است. این ایمنی، شامل تمامی موارد جانبی و حتی مالی است. چرا که در ساخت و طراحی این کشتی ها، از بهترین مهندسان و بهترین مصالح استفاده کرده اند. در نتیجه، کشتی کروز در برابر تمامی حوادث طبیعی مقاوم است. در حین سفر نیز، اگر مسئله ای پیش بیاید، قایق های اضطراری و جلیقه های نجات، به تعداد ظرفیت کشتی تعبیه شده است. از طرفی دیگر، در حین ورود مسافران به کشتی، وسیله ها کنترل می شوند، تا اسلحه و وسیله های مشابه آن، وارد کشتی نشوند. علاوه بر آن، در تمامی مکان های مورد نیاز کشتی، از دوربین مداربسته استفاده کرده اند، تا مسافران، احساس امنیت بیشتری داشته باشند. اگر اشیا گران قیمت به همراه داشته باشید، می توانید درخواست استفاده از گاوصندوق را بدهید. در حالت کلی، می توان ادعا کرد که سفر با کشتی کروز، امروز امن ترین وسیله در مقایسه با سایر وسیله ها، برای تفریح و سفر است.

در کنار امنیت های عمومی، امنیت و حفاظت شخصی نیز امری مهم است. از آن جا که عمده ی سفر را در کشتی و احتمالا بر روی عرشه ی آن سفر خواهید کرد و طبیعتا در فصلی خواهد بود که مقدار آفتابی بودن هوا بیشتر است می بایست حتما توصیه های لازم برای محافظت از پوست در ساحل را به شدت رعایت کنید.

هزینه سوار شدن بر کشتی کروز چه قدر است؟

با توجه به تمامی مواردی که در مورد کشتی کروز گفته شد، می توان فهمید برای چنین سفر لوکسی، باید مبلغ زیادی در مقایسه با سفرهای دیگر پرداخت کرد. به صورت تقریبی، قیمت پایه را می توان 1500 تا 2000 یورو، در نظر گرفت. البته ناگفته نماند، که هزینه ها با توجه به نوع سفر، فصل سفر، مسافتی که قرار است کشتی طی کند، خدماتی که قرار است از آن بهره مند شوید و... متفاوت خواهد بود. ما در تور ویتنام این امکان را برای شما فراهم کرده ایم که در فقط با یک شب اقامت در کشتی های کروزی که خلیج هالونگ بی را در می نوردند لذتی لوکس و بی نظیر را با هزینه ای اندک تجربه کنید.

انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2134

به "تور کشتی کروز: کشتی کروز چیست و چه کاربردهایی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کشتی کروز: کشتی کروز چیست و چه کاربردهایی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید