کتاب دنیا بی تفکر منتشر شد

به گزارش دیتاپد، خبرگزاری خبرنگاران- کتاب دنیا بی تفکر به همت جمعی از دانش آموختگان دکتری مدیریت رسانه از سوی انتشارات روز هشتم منتشر شد.

کتاب دنیا بی تفکر منتشر شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کتاب دنیا بی تفکر WORLD WITH OUT MIND تالیف فرانکلین فوئربا سرپرستی سید وحید عقیلی استاد علوم ارتباطات و با ترجمه: محمد مهدی منافی، امیررضا بشیرنژاد، علی عبدالصمدی، الهه سعیدی، بهنام احمدپور، مهدی فرجی، هادی عباسی کسبی، منوچهر صابر، محمد علی منافی، اشرف سادات موسوی و رویا فرامرزی از سوی انتشارات روز هشتم منتشر شد.

نویسنده در این کتاب تاکید می نماید که در دنیای امروز ابرشرکت هایی شکل گرفته که قصد و نیت آن ها سلطه به تمام بشریت است و کاری را که دانشمندان علوم سیاسی در طول قرن ها سعی در انجام آن داشتند و پیروز نشدند، امروز مهندسان در حال اجرا آن با استفاده از تکنولوژی هستند و آن سلطه بر بشر و شکل دادن بر تصمیمات اوست.

وی در ادامه به آنالیز ابر شرکت هایی مانند گوگل و اپل و آمازون و فیس بوک می پردازد و اثبات می نماید که گرچه این شرکت ها در ابتدا بر پایه فعالیتی خاص تشکیل شده اند، اما اکنون به تمام حوزه های زندگی انسان دست اندازی نموده اند طوری که دیگر نمی توان گفت دقیقا در چه زمینه ای فعالیت می نمایند همچنین به آنالیز سخنرانی ها و برنامه های این شرکت ها می پردازد که برای تسلط بر انسان ها تشکیل شده است؛ مانند پروژه تسخیر مرگ گوگل که در پی شکستن کدهای بیولوژیکی مغز انسان و تبدیل آن به کدهای کامپیوتری است تا از این طریق بتواند با انتقال اطلاعات مغز یک انسان پیر به بدن فردی دیگر یا یک ربات؛ مرگ را از بین برده و آن را تسخیر نمایند.

مطالب موجود در کتاب واقعیت های جالب و تکان دهنده ای است که انسان را به یاد فیلم های علمی تخیلی می اندازد، اما نویسنده با سند ثابت می نماید که چنین پروژه هایی در جریان هستند.

کتاب دنیا بی تفکر با موضوع تکنولوژی، رسانه های اجتماعی و تفکر و اندیشه در تیراژ 1000 نسخه و 280 صفحه و با قیمت 60 هزار تومان از سوی انتشارات روز هشتم ناشر کتاب های علوم انسانی منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1700

به "کتاب دنیا بی تفکر منتشر شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "کتاب دنیا بی تفکر منتشر شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب دنیا بی تفکر منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید