کاهش 10 درصدی شعب بانک های ادغامی تا انتها سال

به گزارش دیتاپد، بانک هایی که قرار است در بانک سپه ادغام شوند باید تا خاتمه سال 10 درصد از شعب خود را کم نمایند و بانک سپه نیز کاهش 1000 شعبه را در طی سه سال در برنامه دارد.

کاهش 10 درصدی شعب بانک های ادغامی تا انتها سال

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی از سال گذشته ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح را در دستور کار قرار داد و پس از حدود دو سال برآورد در این باره، قرار شد که بانک های مهر اقتصاد، قوامین، انصار، حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام شوند.

بر اساس آنچه که اعلام شده، تابلوهای شعب بانک های مذکور تا خاتمه سال تغییر داده شده و پس از آن با نام بانک سپه فعالیت خواهند کرد.

از سوی دیگر، پیش از این نیز بانک مرکزی اعلام نموده که کوشش بر این است که تعدیل نیرو در این بانک ها انجام نگردد و تمام پرسنل به کار خود ادامه دهند، اما در حال حاضر در بعضی از مناطق، این بانک ها در محدوده جغرافیایی کوچکی شعبه های زیادی دارند که اگر این شعب از خاتمه سال با نام بانک سپه فعالیت نمایند، عملا توجیه مالی نخواهند داشت.

به همین دلیل، محمدکاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه درخصوص مشخص تکلیف شعب بانک های ادغامی پس از تکمیل فرآیند ادغام، اظهار کرد: ما نگفتیم شعبه ای جمع نمی گردد، بلکه گفتیم پرسنلی از این بانک ها حذف نمی گردد، اما در مورد شعب بانک ما همین الان بحث بازسازی و بهینه سازی شعب بانک سپه را هم داریم و به دنبال کم کردن شعب ناکارآمد بانک هستیم.

وی اضافه نمود: برای شعب این بانک ها نیز برنامه ای دادیم که تا خاتمه امسال 10 درصد از شعب بانک را کاهش دهند و در یک برنامه سه ساله این عدد ساخت بهینه شعب را به حد معقول می رسانیم.

وی با اشاره به فعالیت حدود 4600 شعبه بانک سپه با احتساب شعب پنج بانک ادغامی، گفت: امیدواریم در یک برنامه سه ساله به تعداد 3200 تا 3500 شعبه برسیم، یعنی حدود 1000 شعبه کم نموده و به این ترتیب شعبات نزدیک به هم حذف خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 352

به "کاهش 10 درصدی شعب بانک های ادغامی تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 10 درصدی شعب بانک های ادغامی تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید