پنج اشتباه رایج در استفاده از کرم های ضد آفتاب

به گزارش دیتاپد، گروه خبرنگاران زندگی - استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست بسیار مهم و ضروری است، اما این کرم ها فقط برای ساحل یا روزهای آفتابی نیستند. علاوه بر این، اثرات قرار گرفتن پوست در معرض اشعه UV خورشید بسیار فراتر از آفتاب سوختگی و برنزه شدن شدید است. در این گزارش پنج اشتباه رایجی را که همه ما در مورد استفاده از کرم های ضد آفتاب مرتکب می شویم عنوان شده است تا با اطلاع از آنها بتوانیم از حداکثر استفاده از فواید آنها بهرمند شویم.

پنج اشتباه رایج در استفاده از کرم های ضد آفتاب

کرم ضدآفتاب را روی صورت خود نمالید

برخلاف روغن های ضروری، لازم نیست کرم ضد آفتاب را بر روی پوست خود بمالید. کرم ضد آفتاب در واقع سپر پوست است، بنابراین از آن مانند یک سپر استفاده کنید. برای این منظور لازم است که کرم ضد آفتاب را به صورت نقطه نقطه روی تمام پوست صورت خود بگذارید، سپس آن را روی صورت تا پشت گردن و گوش خود پخش کنید. کرم ضد آفتاب را باید مستقیماً روی پوست پخش کنید تا از آن محافظت کنید.

به مقدار کافی از آن استفاده نمی شود

کرم ضد آفتاب یکی از مواردی است که نباید از آن غافل شوید. متخصصان پوست یک اونس (24 گرم) از ضد آفتاب را برای محافظت کافی توصیه می کنند. آن را به طور یکنواخت بر روی هر محلی از پوست خود که در معرض دید واقع شده است، پخش کنید و در صورت نیاز در طول روز دوباره از آن استفاده کنید. به همین دلیل است که بیشتر برندها فقط دو ساعت دوام می آورند. اگر نگران خراب شدن آرایش خود هستید، می توانید از محلول های اسپری ضد آفتاب استفاده کنید که به سرعت جذب می شود.

تنها در طول تابستان از آن استفاده می شود

بیشتر مردم فکر می کنند که استفاده از کرم های ضد آفتاب تنها در فصل تابستان و در هوای آفتابی و گرم مهم است. از طرف دیگر یک روز تاریک یا ابری مانع از نفوذ اشعه ماوراء بنفش به پوست نمی شود. این در حالی است که در روزهای زمستانی و ابری نیز پرتوها هنوز پتانسیل آسیب رساندن به پوست شما را دارند! استفاده از مقدار مناسب کرم ضد آفتاب را قبل از خروج از خانه در هر شرایط آب و هوایی، روزهای بارانی و یا آفتابی در دستور کار روزمره مراقبت از پوست خود قرار دهید.

عدم توجه به SPF

از آنجایی که همه ضد آفتاب ها به یک صورت ساخته نشده اند، خواندن برچسب ها و بررسی محتویات آن بسیار مهم است. اول از همه، در پی یک فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) بر روی جلد کرم ضد آفتاب باشید. این عدد نشان دهنده مقدار محافظت کرم از پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش است. هرچه این عدد بیشتر باشد، موثرتر است. برای محافظت در برابر تشعشعات خطرناک، حداقل SPF 30 برای همه رنگ های پوست توصیه می شود. از دیگر مواردی که باید مد نظر قرار دهید این است که شما به کرم ضد آفتاب با فرمول مخصوص پوست برای صورت خود نیاز دارید. و برای آب تنی در استخر در تابستان، محصولات ضد آفتاب مقاوم در برابر آب را انتخاب کنید.

عدم استفاده از سایر پوشش ها

قرار گرفتن در زیر آفتاب سوزان پوشیدن کلاه را ضروری می کند، اما بنا به دلایلی این کار را نمی کنیم. ما همچنین برای قدم زدن در زیر آفتاب چتر حمل نمی کنیم، درحالیکه این کار بسیار مهم است. آیا زنان ژاپنی را دیده اید؟ این زنان از سرم سفید کننده، کرم ضد آفتاب، کلاه و چتر برای مراقبت از پوست خود استفاده می کنند. اگر به آفتاب حساس هستید به گونه ای که پوست شما در زیر نور خورشید دچار جوش می شود، به چیزی بیش از کرم ضد آفتاب نیاز دارید. شما به محافظت فیزیکی نیاز خواهید داشت.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2222

به "پنج اشتباه رایج در استفاده از کرم های ضد آفتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج اشتباه رایج در استفاده از کرم های ضد آفتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید