پاسخ ربیعی به انعکاس نادرست یک خبر ، ورود اتباع کشورهای همسایه ممنوع است؟

به گزارش دیتاپد، سخنگوی دولت گفت: طبق پروتکل های بهداشتی با کشورهای همسایه در ارتباط هستیم.

پاسخ ربیعی به انعکاس نادرست یک خبر ، ورود اتباع کشورهای همسایه ممنوع است؟

به گزارش دیتاپد به نقل از ایسنا، علی ربیعی در ارتباط با شیطنت های خبری که پیرامون ممانعت ورود اتباع کشورهای همسایه از جمله پاکستان و افغانستان صورت گرفت، اظهار کرد: متاسفانه انعکاس صحبت های دوست ما در کمیته امنیتی و اجتماعی وزارت کشور در این زمینه، نادرست بوده و موجب القاهای خاصی شده است. البته ما در هیچ شرایطی انتظار نداشتیم یکی از این نهادها و رسانه ها درباره ایران که به رغم تحریم ها پذیرای مهاجران بوده است مثبت بگویند. با جعل کردن این مصاحبه می خواهند روابط همسایگی را مخدوش کنند.

وی ادامه داد: آنچه که قابل توضیح است این است که مرزهای کشورها با همسایگان بخصوص پاکستان و افغانستان را ما نبستیم. بعد از 30 بهمن این همسایگان بودند که مرزهایشان با ایران را با این تصور که ویروس کرونا در ایران آمده است بستند؛ پس ما مرزهای خود را نبستیم؛ این موضوع اولین پاسخ صریح به این موضوع است.

سخنگوی دولت گفت: ما سه جور مراوده با کشورهای همسایه داریم، یکی مراوده تجاری با آمد و شد تجار است، یکی ترانزیت کالا و سوم تردد افراد است.

ربیعی گفت: در زمینه ترانزیت با پروتکل ها مسائل را حل کردیم؛ کالاهای ایرانی یا کامیون کشورهای همسایه در بازارچه ها گمرک ها با طی زمان قرنطینه جابجا می شوند. مشکل رفت و آمد تجار هم در جلسه ستاد کرونا حل شد.

وی افزود: بحث تردد افراد به طور عموم می ماند که در این زمینه قطعا باید تابع پروتکل های بهداشتی مورد توافق هر دو کشور باشیم. این یک موضوع طبیعی است و در همه کشورهای اروپایی و آمریکایی رعایت می شود. انتظار می رود وزرای درمان بهداشت و آموزشی ما و کشورهای همسایه پروتکل هایی را طراحی کنند و در قالب آن ها، سیاست رفت و آمد افراد را هم دنبال کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1101

به "پاسخ ربیعی به انعکاس نادرست یک خبر ، ورود اتباع کشورهای همسایه ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ ربیعی به انعکاس نادرست یک خبر ، ورود اتباع کشورهای همسایه ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید