وعده سفر ارزان و قسطی انجام نشد

به گزارش دیتاپد، آژانس های گردشگری هستند که اگر تور سفر ارزان را اجرا نمایند، باعث اعتراض سایر آژانس ها خواهند شد که این طرح را اجرا نمی نمایند. ما نمی خواهیم این اتفاق دائماً بیفتد.

وعده سفر ارزان و قسطی انجام نشد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام بهار 99 با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

در خبرها آمده بود طرح سفر ارازن یا قسطی از اوایل سال 98 اجرا خواهد شد. اما با وجود گذشتن چهار ماه از سال هنوز این وعده عملی نشده؛ حتی ارزان سازی یا چیزی شبیه آن هم میسر نگشته است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران گفته بود سفرهای هوایی داخلی ایران در نوروز 20 درصد و سفرهای هوایی خارجی 50 درصد کاهش داشته است؛ با اینکه پیش بینی سازمان میراث فرهنگی وگردشگری این بود که جمعیتی که سفر خارجی را حذف نموده اند حتماً به سفرهای داخلی روی می آورند اما گزارش مدیران تورها هم چیزی خلاف این بود و حجم سفرهای داخلی نیز کم شد. با این حال هنوز هیچ مصوبه ای در جهت یاری به سفر رفتن ایرانی ها تصویب نشده است.

به گزارش صفحه گردشگری خبرنگاران دی ماه سال گذشته همزمان با اوج دریافت بعضی قیمت ها و به خصوص بلیت هواپیما، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از اجرای طرحی به نام سفر ارزان اطلاع داد که بعدها نام آن به طرح آسان سازی سفر تغییر کرد.

تیموری گفته بود: پکیج های سفر ارزان آماده و پیش پرداختی برای سفر در نظر گرفته شده است و بقیه هزینه ها نیز به صورت اقساط پرداخت می گردد. همچنین دفاتر مسافرتی با یکی دو بانک صحبت نموده اند تا مسافر مجبور نباشد تمام هزینه را یک جا پرداخت کند.

بستر آماده است تاریخ اجرایش معلق

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اکنون درباره سرنوشت این طرح که با عناوین سفر ارزان، سفر قسطی و آسان سازی سفر معرفی شده است، گفت: زمانی که موضوع مطرح شد، تعدادی از شرکت های گردشگری کار را آغاز کردند، سفر آن ها قسطی بود. همین حالا هم آژانس های بزرگی درحال اجرای این طرح هستند؛ بعضی شرکت های گردشگری وابسته به بانک ها نیز وارد فازمرحله اجرایی شده اند، ولی آنچه ما پیگیری می کردیم این بود که در قالب گروه هایی از آژانس ها، به مسافران تسهیلاتی داده گردد. صحبت هایی هم شد، اما به پایان نرسید.

وی اضافه نمود: آژانس های گردشگری هستند که اگر تور ارزان را اجرا نمایند، باعث اعتراض سایر آژانس ها خواهد شد که این طرح را اجرا نمی نمایند. ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتد.

او با اشاره به نوع فرهنگ سفر مردم، اظهار کرد: مردم ایران بیشتر تمایل دارند آزاد و بدون تور و آژانس سفر نمایند، از طرفی آژانس های گردشگری در استان ها نیز بیشتر روی فروش بلیت متمرکز شده اند تا اجرای تور. این مسائل کار را کمی پیچیده نموده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گفت: به هر حال بستر سفرهای آسان آماده شده است. بعضی استان ها نیز سفرهای ارزان و یا با قیمت مناسب را معرفی نموده اند، تاکید و توصیه به آن ها شده است که در طراحی و اجرای این تورها از آژانس های بومی استفاده گردد همچنین ستاد مرکزی خدمات سفر نیز بستر را به لحاط فنی برای آن ها آماده خواهد نمود.

با وجود این هنوز هم خبری از اجرا و استفاده این طرح نیست. کما اینکه تابستان است و بازار سفرهای تابستانی داغ.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 667

به "وعده سفر ارزان و قسطی انجام نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده سفر ارزان و قسطی انجام نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید