نوستالژی هایی که در غار وزیری تجربه می کنید

به گزارش دیتاپد، بازدید از غار موزه وزیری شاید با تمام غارهایی که تا به امروز دیده اید متفاوت باشد. غاری که در هر بخش آن نوستالژی نهفته است.

نوستالژی هایی که در غار وزیری تجربه می کنید

اساس شکل گیری این باغ به حفظ محیط زیست باز می گردد و صاحب این غار یعنی آقای وزیری مردی دوستدار طبیعت است که گوشه گوشه این باغ را با عشق طراحی کرد.

برای بازدید از این غار باید از تهران راهی لواسان شوید. با توجه به وضعیت آب و هوایی شاید تمامی فصول برای این بازدید نیم روزی مناسب باشد.

پس از رسیدن به لواسان، بلوار امام خمینی، جاده کند علیا و سفلی، دوراهی بوجان با تابلوی غار موزه وزیری رو به رو می شوید. بخشی از این غار موزه، خانه استاد ناصر هوشمند وزیری است که خاطرات خود را در آن ثبت کرده است.

با پرداخت ورودی شما وارد یک فضای جالب می شوید. حیاطی که گوشه گوشه آن با مجسمه های مختلف، درخت شیشه نوشابه مزین شده است. با گذر از چند سمت شما با صورت یک شیر بزرگ روبرو می شوید که در دل کوه کنده شده، شیری که از دهان آن وارد غاری می شوید که با دستان استاد وزیری طی سال ها ساخته شده است.

از قلم نیاندازید که در زمان بازدید به تابلوهای راهنما دقت کنید تا جهت درست را طی کنید در غیر این صورت ممکن است به بن بست بخورید.

با ورود به غار در کنار سنگ هایی که به دست آقای وزیری تراش خورده با مجسمه هایی روبرو می شوید که از وسایل دور ریختنی ساخته شده اند.

در کنار آن برخی از بخش های غار مربوط به وسایل قدیمی از جمله رادیو و تلویزیون های قدیمی است که در گفت و گو با آقای وزیری متوجه خواهید شد که بخشی توسط وی جمع آوری شده و برخی از سوی مردم هدیه داده شده تا در گوشه ای از این موزه جای بگیرند.

یکی از قسمت های جالب این موزه بخش آفتابه ها است. در این قسمت مدل های مختلف از آفتابه های قدیمی کنار هم قرار گرفته شده اند، آفتابه هایی که امروز در هیچ خانه ای وجود نداشته و جای خود را به وسایل مدرن داده اند.

برای بازدید از این غار باید خود را برای هیجانات جالبی آماده کنید، برای ورود به بخشی باید از لوله ای مانند لوله های آتش نشانی سر خورده و وارد قسمت مجسمه های چوبی شوید.

قسمتی دیگری از این غار موزه اتاق خاطرات استاد وزیری است، اتاقی که گوشه گوشه آن شما را یاد سال های کودکیتان می اندازد. بدون شک دقایق زیادی را در این اتاق سپری خواهید کرد و در نهایت متنی به یادگار برای موزه وزیری در دفتر یاد بود خواهید نوشت.

پس از گشت و گذار در این غار موزه جذاب بهتر است سری به خانه درختی بزنید و بر روی صندلی های آن استراحت کنید و در نهایت در زمان خروج از این غار موزه می توانید از غرفه کتاب جلوی در خرید کنید.

روزهای جمعه و تعطیلات باید در بازدید صبوری به خرج دهید زیرا افراد زیادی علاقمند به بازدید هستند، اما اگر وقت آزاد در اختیار دارید و ساکن تهران هستید می توانید در طول هفته به سراغ غار موزه وزیری بروید.

منبع: همگردی
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 302

به "نوستالژی هایی که در غار وزیری تجربه می کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوستالژی هایی که در غار وزیری تجربه می کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید