مردم به جای خرج سفر الماس می خرند

به گزارش دیتاپد، به گزارش خبرنگاران، کارخانه ها در شهر سورات هند که اتاق موتور صنعت الماس شناخته می گردد، برای افزایش فراوری به دنبال تراشکاران و صیقل کاران ماهر هستند و پیشنهاد افزایش 50 درصدی دستمزد با غذا و محل اقامت رایگان می دهند. شرکت معدنی دوبیرز حتی با وجود بالا بردن قیمتها، در آستانه بزرگترین فروش الماس خام در سه سال گذشته است و شرکت الروسا اعلام نموده که انتظار دارد فرایند احیا برای مدتی ادامه پیدا کند.

مردم به جای خرج سفر الماس می خرند

این رونق تحت تاثیر فروش خوب جواهرات در تعطیلات به خصوص در بازارهای آمریکا و چین روی داده است. الماسها سالها با رقابت رو به رشد از سوی سفر به عنوان شکلی از هزینه لاکچری روبرو بودند. اکنون که رفتن به تعطیلات به دلیل قرنطینه و محدودیتهای دیگر متوقف شده است، مردم درآمد قابل هزینه خود را برای خرید آنلاین صرف می نمایند.

به گفته اونجی آگوریف، مدیر فروش شرکت الروسا، مردم نه تنها یاد گرفته اند دورکاری نمایند بلکه خریدهایشان از جمله خرید الماس را به صورت آنلاین انجام می دهند. پولی که پیش از این صرف سفر رفتن یا شام در رستورانهای گران قیمت می شد بخشی از آن صرف خرید الماسها می گردد. فروش آنلاین الماس سال گذشته دو برابر شد و به حدود 20 درصد از کل فروش رسید.

افزایش فروش الماس تقاضا برای الماسهای صیقل یافته را تقویت نموده است در حالی که موجودی الماسی که توسط کارخانه ها و بازرگانان نگهداری می گردد در پی قرنطینه های کووید 19 به میزان چشمگیری کاهش پیدا نموده است.

اما برای صنعتی که با رونقها و فروپاشیهای تماشایی آشناست، معین نیست بهبود فروش تا چه زمانی ادامه خواهد داشت یا شاید تنها یک بهبود موقتی است. بعضی از فعالان صنعت الماس نگرانند که بازار بیش از حد سریع داغ شده و ممکن است تا خاتمه سال نزول پیدا کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تقاضای سالانه برای جواهرات الماس در مدت پنج سال گذشته حدود 80 میلیارد دلار بوده و واسطه های این صنعت به سختی برای سودآوری کوشش نموده اند. اگر واکسیناسیون کووید 19 به صورت گسترده انجام گردد و خریدهای لاکچری دیگر دوباره رونق پیدا نمایند، این ریسک وجود دارد که این صنعت دوباره با چالشهای قدیمی خود روبرو گردد.

منبع:ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1605

به "مردم به جای خرج سفر الماس می خرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم به جای خرج سفر الماس می خرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید