فضای مجازی بهره مندی از سوگواره های اربعین دانشگاهیان را بیشتر کرد

به گزارش دیتاپد، خبرنگاران/قم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تأثیر مناسب و معنوی برگزاری سوگواره اربعین دانشگاهیان به وسیله مجازی گفت: استفاده از فضای مجازی و ارتباطات الکترونیکی را می توان یکی از دستاوردهای عظیم آموزش عالی کشور قلمداد کرد.

فضای مجازی بهره مندی از سوگواره های اربعین دانشگاهیان را بیشتر کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

منصور غلامی ظهر امروز در آیین اختتامیه مجازی سومین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان که به صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه قم برگزار گردید، گفت: توسعه بیماری کرونا سبب شد که استفاده از ارتباطات در فضای مجازی که خیلی هم از قبل مدون نشده بود، به سرعت پیش برویم.

وی با تأکید بر لزوم تأثیر سوگواره ملی اربعین برای توجه بیشتر بر فرهنگ ایثار و شهادت در محیط های دانشگاهی بیان نمود: یکی از مزایای ارتباطات مجازی، دسترسی هر چه بیشتر شرکت نمایندگان و علاقه مندان به استفاده از برنامه های این سوگواره است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان نمود: علاقه مندان می توانند از برنامه های ضبط شده این مراسم در فرصت های دیگر استفاده نمایند که این موضوع سبب اثرگذاری بیشتر محتوای برنامه های موردنظر می گردد.

غلامی ادامه داد: حاصل هماهنگی هایی که برای ایجاد ارتباط در فضای مجازی انجام گرفت، توسعه فعالیت های مختلف، ارائه خدمت و اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی بود که در ستاد وزارت و دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به خوبی صورت پذیرفت.

وی اضافه نمود: در چند ماه گذشته از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت و معاونان فرهنگی دانشگاه ها برنامه های مناسبی به وسیله ارتباطات الکترونیکی و در فضای مجازی انجام گرفته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اجرای این برنامه ها نشان از توانمندی و ظرفیت مناسب و به کارگیری فناوری های پیشرفته مراکز آموزش عالی دارد که این قابلیت ها را می توان در مواردی از قبیل ارائه آموزش های مجازی دروس دانشگاهی، برگزاری نشست های اداری متعدد اعم از نشست های روسای دانشگاه ها، معاونان دانشگاه ها، برگزاری عظیمداشت شهدای دانشجو و سومین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان به خوبی مشاهده کرد.

غلامی با اشاره به تأثیر مناسب و معنوی برگزاری سوگواره اربعین دانشگاهیان به وسیله مجازی و در زمان مقررشده، بیان نمود: استفاده از فضای مجازی و ارتباطات الکترونیکی را می توان یکی از دستاوردهای عظیم آموزش عالی کشور قلمداد کرد که در فضایی که دانشجویان در دانشگاه حضور ندارند، ارتباط این عزیزان به خوبی و به وسیله فضای مجازی، بسیار سریع تر و آسان تر با بخش های مختلف دانشگاه برقرار می گردد.

وی گفت: باید تجربه استفاده از فضای مجازی را قدر بدانیم و همواره در کنار برنامه های حضوری، از این روش ارتباطی نوین هم به صورت بهینه استفاده کنیم و در جهت توسعه استفاده از روش های حضوری و مجازی و یا تلفیقی از هر دو روش در ارائه آموزش و دروس دانشگاهی، همچنین برگزاری برنامه های اداری، فرهنگی و اجتماعی، برنامه ریزی های مدونی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1408

به "فضای مجازی بهره مندی از سوگواره های اربعین دانشگاهیان را بیشتر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای مجازی بهره مندی از سوگواره های اربعین دانشگاهیان را بیشتر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید