ضوابط بهره برداری، ارزیابی و درجه بندی بوم گردی های ابلاغ شد

به گزارش دیتاپد، چند سال پس از راه اندازی مجوزهای اقامتگاه بوم گردی و مسابقه تاسیس اقامتگاه ها در نقاط مختلف کشور بالاخره ضوابط این زیرساخت گردشگری ابلاغ شد.

ضوابط بهره برداری، ارزیابی و درجه بندی بوم گردی های ابلاغ شد

دیتاپد: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به مدیران کل میراث فرهنگی استان ها، ضوابط بهره برداری، ارزیابی و درجه بندی اقامتگاه های بوم گردی را برای اجرا به آن ها ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه آمده است: در راستای اجرای تبصره (1) ماده (10) آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها، مصوب هیئت محترم وزیران مورخ 1394/6/4 و با توجه اهمیت و ضرورت سامان دهی اقامتگاه های بوم گردی کشور، از مصادیق تاسیسات گردشگری مندرج در بند (ج) ماده (1) آیین نامه فوق الذکر، به پیوست ضوابط بهره برداری ارزیابی، درجه بندی اقامتگاه های بوم گردی برای اجرا ابلاغ می گردد.

ضوابط اقامتگاه های بوم گردی در حالی ابلاغ می گردد که حدود سه سال است مسابقه تاسیس اقامتگاه بوم گردی در استان های مختلف کشور به راه افتاده است و مدیران وزارت میراث فرهنگی تعداد اقامتگاه هایی که تاسیس می گردد را به عنوان دستاور خود ارائه می دهند. این درحالی است که نداشتن ضوابط و ارزیابی باعث ایجاد مراکز بی کیفیت و بدون نظارت به عنوان اقامتگاه بوم گردی شده است.

منبع: چمدان
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 414

به "ضوابط بهره برداری، ارزیابی و درجه بندی بوم گردی های ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضوابط بهره برداری، ارزیابی و درجه بندی بوم گردی های ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید