صومعه های متئورا در یونان

به گزارش دیتاپد، صومعه‌های متئورا در کشور یونان یکی از زیباترین و خوش منظره‌ترین جاذبه‌های این کشور برای بازدید به شمار می‌رود. در این مقاله شما را بیشتر با صومعه‌های متئورا در یونان آشنا خواهید شد.

صومعه های متئورا در یونان

متئورا شهری در آسمان، یونان، ترکیبی از شش صومعه است که 7 قرن گذشته بر روی ستون‌های سنگی ساخته شده. ساختاری زیبا که تاریخ طولانی پناهگاه مذهبی راهبان و راهبه‌ها را به نمایش گذاشته.

راهبان گوشه‌نشین تارک‌دنیا، اولین کسانی بودند که حفره‌ها و شکاف‌های متئورا را اشغال نمودند. در قرن نهم، انسان در ارتفاع 1800 پایی زمین رفت تا زندگی عابدانه و پرستش را آغاز نماید. با این وجود در این زمان هیچ صومعه‌ای ساخته نشده بود. راهبان برای دیدار و عبادت در اطراف یک کلیسای سنگی در پای صخره‌ای به نام دوپیانی، گرد هم می‌آمدند.

خیلی زود راهبان گوشه‌نشین، رسوم رهبانی‌ای را به نام اسکت استاگوی تشکیل دادند. آنان کلیسای سنگی دوپیانی را ترک کردند و نظاره‌گر رشد روز افزون کسانی بودند که برای زندگی عابدانه به متئورا مراجعه می‌کردند.

زمانی صخره‌های متئورا محل قرارگیری  بیش از 20 صومعه بود. اما اکنون تنها شش عدد از آن‌ها باقی مانده. تا قبل از اشغال یونان به دست نیروهای ترک، در طول 800 سال حمکرانی بیزانس تعداد قابل توجه‌ای از راهبان امنیت شهر را در تور یونان تامین کردند.

صومعه بزرگ مترونوم، صومعه مقدس ورلام، صومعه مقدس روزانو، صومعه مقدس سن نیکولاس آناپاساس، صومعه مقدس ترینیتی و صومعه مقدس سن استفان شش صومعه باقی مانده در صخره‌های متئورا هستند.

انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 738

به "صومعه های متئورا در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صومعه های متئورا در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید