رشد گردشگری تایلند بی سابقه است

به گزارش دیتاپد، این روزها وبسایت خبری در موضوع گردشگری را نمیتوان یافت که اشاره به گردشگری تایلند نکند این کشور با سرمایه گذاری جهت داری که داشته است توانست در سال 2017 رکورد جذب گردشگر را بزند و برای سال 2018 نیز قصد دارد این رکورد را بهبود دهد.

رشد گردشگری تایلند بی سابقه است

 تایلند یکی از کشورهای پربازدید بین‌المللی است که هر ساله ازگردشگران زیادی پذیرایی می کند. تایلند 30 میلیون گردشگر بین‌المللی را می پذیرد. Pongpanu Svetarundra، وزیر امور خارجه تایلند در زمینه گردشگری و ورزش، گفت:

 تایلند از ژانویه تا اکتبر 2017 بیش از 28.8 میلیون نفر از بازدیدکنندگان بین‌المللی تور تایلند را پذیرفته است. این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال 2016، 6.7 درصد افزایش داشته است.

در طول یک دوره 10 ماهه، تایلند در گردشگری از بازارهای خارج از کشور 1،47 تریلیون بات درآمد کسب کرده است. این ارزش نشان دهنده افزایش 9.3 درصد در مدت مشابه سال 2016 است. با ترکیب بازارهای خارج از کشور و داخلی، درآمد کل گردشگری تایلند از ژانویه تا اکتبر 2017 به بیش از دو تریلیون بات رسیده است.

سازمان هواپیمایی بین‌المللی در اکتبر سال 2017 پرچم قرمز را در برابر تایلند از نظر نگرانی‌های امنیتی در بخش حمل و نقل حذف کرد. این حذف باعث درخواست‌های زیادی برای پروازهای بیشتر به فرودگاه بین‌المللی دون موآن، دومین فرودگاه اصلی بانکوک شده است. همچنین احتمال دارد که گردشگری در تور تایلند را افزایش دهد که باعث می‌شود ترافیک پرواز تایلند و خطوط هوایی بین‌المللی افزایش پیدا کند.

در همین حال، اداره گردشگری تایلند (TAT) یک واقعیت مجازی «Discover Thainess» را راه اندازی کرده است تا از قدرت رسانه‌های جدید بهره ببرد و بازدیدکنندگان بالقوه را حتی قبل از بازدید از کشور، باتجربه بازدید محلی تایلندی آشنا کند.

 Amazing Thailand VR که سه روایت اصلی را نمایش می‌دهد باعث می‌شود که گردشگران بالقوه را از طریق رسانه‌های تعاملی با تایلند آشنا کند.

TAT انتظار دارد که VR شگفت‌انگیز تایلند توریست‌های بین‌المللی بیشتری را برای بازدید از کشور تشویق کند و فرهنگ خود را به صورت دست اول از این طریق به آن‌ها ارائه دهد.

اولین تجربه سفر به هنر باستانی تایلند، سفر دوم به روستاهای تایلندی و نمایش ابریشم تایلندی سنتی که نسل به نسل منتقل می‌شود و تجربه سوم داستان‌هایی در مورد ریشه‌های آشپزی تایلندی و گردشگری تایلندی است.

انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 705

به "رشد گردشگری تایلند بی سابقه است" امتیاز دهید

1 کاربر به "رشد گردشگری تایلند بی سابقه است" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد گردشگری تایلند بی سابقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید