راه اندازی مدرسه عالی هتلداری در منطقه آزاد کیش

به گزارش دیتاپد، سازمان منطقه آزاد کیش آمادگی خود را برای راه اندازی مدرسه عالی هتلداری اظهار داشت.

راه اندازی مدرسه عالی هتلداری در منطقه آزاد کیش

دکتر انصاری لاری در مورد تبدیل کیش به مرکز آموزش عالی هتلداری در نشست فصلی تشکل های هتلداری کشور اعلام آمادگی کرد.

با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، رییس جامعه هتلداران کشور، مدیرعامل انجمن خیریه رها، هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران، مدیران جوامع هتلداری استان ها و معاون گردشگری و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش نشست فصلی تشکل های هتلداری کشور برگزار گردید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش توضیح داد:

باید نسبت به نقش آفرینی خود به عنوان تشکل های مالی بازنگری جدی داشته باشیم. اگر معتقدیم دوران رکودی را در حال سپری کردن هستیم و فشارهای مالی از خارج از کشور تحمیل می گردد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه جزیره کیش به واسطه تمهیدات تدابیر اجرا شده و همراهی و همکاری بخش های مالی و جامعه هتلداران در شرایط سخت کنونی رشد 10 درصدی ورود گردشگران کیش را داشته است، گفت این در حالی است که شاهد کاهش 35 درصدی مسافران و تعطیلی واحدهای تجاری در بعضی شهرها و منطقه ها آزاد کشور هستیم.

دکتر انصاری لاری ادامه داد:

از بین حدود 2 هزار هتل فعال کشورمان 7 درصد از ظرفیت هتل، اتاق و تخت اقامتی بر اساس آمارهای ارائه شده به وسیله رییس جامعه هتلداران کشور متعلق به جزیره کیش است و 11 هتل از بین 53 هتل 5 ستاره کشور در جزیره کیش وجود دارد که 20 درصد از آمار کشوری است.

ایشان در ادامه تاکید نمود که با توجه به شرایط خاص کیش باید این جزیره به مقصد گردشگری پنج ستاره تبدیل گردد. در این خصوص کیش آماده است مدرسه عالی هتلداری را در همکاری مشترک بین سازمان منطقه آزاد کیش، سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و جامعه هتلداران کشور در کیش را راه اندازی کند و جزیره کیش به مرکز آموزش عالی هتلداری، پذیرایی و خدمات حوزه گردشگری تبدیل گردد. جزیره کیش ظرفیت های خوبی برای اجرای این طرح به لحاظ زیرساخت های موجود و سهولت تردد برای اساتید بین المللی به علت عدم احتیاج به دریافت ویزا، دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام آمادگی در این خصوص گفت:

جزیره کیش می تواند محل فعالیت یک مدرسه عالی هتلداری با استانداردهای بین المللی باشد. لذا در مورد راه اندازی این مرکز از فعالان این حوزه و مسئولان سازمان میراث فرهنگی دعوت به همکاری می کنم.

منبع: کجارو / ghatreh.com
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2171

به "راه اندازی مدرسه عالی هتلداری در منطقه آزاد کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی مدرسه عالی هتلداری در منطقه آزاد کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید