تور هلند ارزان: دومین شب ناآرام در سراسر هلند

به گزارش دیتاپد، شب گذشته برای دومین شب پیاپی اعتراضات گسترده ای در شهرهای مختلف هلند علیه محدودیت های نو کرونایی برگزار گردید که به خشونت، درگیری و آشوب های خیابانی انجامید.

تور هلند ارزان: دومین شب ناآرام در سراسر هلند

با تور هلند ارزان از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران یه نقل از روزنامه تاگس شاو آلمان، شب گذشته برای دومین شب پیاپی خشونت و ناآرامی و شورش هایی در بسیاری شهرهای هلند علیه محدودیت های کرونایی ایجاد شده است. مجددا تعداد زیادی در این درگیری ها مجروح و تعداد زیادی هم دستگیر شدند.

در جریان این اعتراضات که برای دومین شب پیاپی در هلند برگزار گردید شورش و ناآرامی گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فرانسه در لاهه هلند، صدها نفر شب گذشته دوچرخه ها را آتش زدند و به سمت نیروهای پلیس سنگ و اشیا دیگر پرتاب کردند.

پلیس هلند در پیامی توئیتری اعلام نمود که نیروهای امنیتی از واحدهای سیار و سگ ها و اسب ها برای بازگرداندن نظم عمومی به شهرها استفاده کردند. 5 نفر از نیروهای پلیس در جریان این اعتراضات مجروح شدند. به ویژه جوانان اقدام به پرتاب مواد آتش زا و تخریب علائم هدایت و رانندگی می کردند. هفت نفر هم در جریان این اعتراضات دستگیر شدند.

این خشونت ها و آشوب ها در شهرهای دیگری هم برگزار گردید. در رورموند در جنوب این کشور و در نزدیکی مرز آلمان هم ده ها جوان به سمت نیروهای پلیس مواد آتش زا پرتاب نموده و شورش ها و ناآرامی هایی را ایجاد کردند.

در شمال شرق آمستردام هم شورش ها و ناآرامی هایی گزارش شده و چندین نفر دستگیر شدند. در این آشوب ها و ناآرامی ها در سراسر هلند بیش از 20 نفر دستگیر شده و تعداد زیادی مجروح شدند.

آدینه شب هم در اعتراضاتی اعلام نشده علیه محدودیت های کرونایی در روتردام هلند درگیری ها و شورش های خیابانی اتفاق افتاده و پلیس به سمت معترضان گلوله شلیک کرد و 4 مجروح در اثر اصابت گلوله به بیمارستان منتقل شدند و تحت مداوا قرار گرفتند.

تعداد موارد ابتلا به کرونا در هلند طی روزهای گذشته افزایش یافته و به همین علت یکی از کشورهایی که در پی این موج نو بیماری، دست به دامان قرنطینه شده هلند است.

تنها در یک شبانه روز بالغ بر 21 هزار مورد ابتلا و 37 مورد مرگ ناشی از کرونا در هلند گزارش شده است؛ این در حالی است که پیش از این به مدت 6 ماه تعداد فوتی های کرونا در این کشور پایین یا تک رقمی بود.

میانگین موارد روزانه ابتلا به کرونا در هلند طی هفته گذشته 18 هزار نفر بوده است.

دولت هلند در پی وخامت اوضاع کرونایی اعلام نموده که در سه هفته آینده، رستوران ها، کافه ها و مراکز تجاری باید ساعت 8 شب تعطیل شوند؛ مراکز تجمعی دیگر به ویژه مکان های تفریحی، فرهنگی و ورزشی هم باید ساعت 6 عصر به کار خود انتها دهند. حضور افراد در محل کار، به جز موارد ویژه و با نظارت کارفرما، مشروط به ارائه گذرنامه سلامت است. کسانی که این گذرنامه را نداشته باشند، از امکان استفاده از کافه ها و رستوران ها محروم می شوند.

بر اساس محدودیت نو، شهروندان هلند تنها در صورت واکسیناسیون کامل یا بهبود یافتن از کرونا می توانند به اماکن عمومی مراجعه نمایند و گواهی سلامت افرادی که فقط تست منفی کرونا دارند، فاقد اعتبار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2033

به "تور هلند ارزان: دومین شب ناآرام در سراسر هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هلند ارزان: دومین شب ناآرام در سراسر هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید