کوشش برای ترمیم شکاف های گذشته بین حوزه هنری و هنرمندان

به گزارش دیتاپد، امیر نعمتی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی با بیان اینکه حوزه خبر و اطلاع رسانی حوزه حساس و تاثیرگذاری است، بهره گیری از رسانه را عامل مهم برای پیشبرد اهداف حوزه فرهنگ و هنر عنوان نمود و اضافه نمود: رسانه تاثیرگذارترین اصل در زمینه توسعه هستند و هنر و فرهنگ استفاده کنیم.

کوشش برای ترمیم شکاف های گذشته بین حوزه هنری و هنرمندان

وی ادامه داد: دیتاپد روایت گران بی ادعایی هستند که بیرق بزرگ آزادی و آگاهی را به دوش می کشند و بها دادن به این امر که کدام خبر اعتبار خبری دارد و کدام نه، موضوعی است که دیتاپد امروز باید مدنظر داشته باشند.

نعمتی با بیان اینکه اجتماعی کردن و انعکاس واقعیت ها جزو ملزومات کارهای رسانه است، ادامه داد: کار کردن در فضای رسانه در شرایط امروز بسیار سخت و سخت است و دیتاپد باید با توانگری خود در جامعه امروز روشنگری نمایند.

سرپرست حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه اطلاع رسانی فعالیت های فرهنگی و هنری باعث ایجاد بستر مناسب برای توسعه این نوع فعالیت ها می گردد، اضافه کرد: تامین اعتبار رسانه ای در شرایط فعلی بسیار سخت است و سال های سال است که رسانه ها و مطبوعات استان زنجان در سطح کشور پیشتاز است.

نعمتی حوزه هنری مکانی است که به عنوان بطن انقلاب فعالیت می نماید و رسالت و اهداف خاصی دارد، اضافه کرد: برخی از این اهداف ابلاغ پیام انقلاب با زبان هنر و تبیین و ترویج فرهنگ جنگ و کشف و جذب نیروهای جوان است که مهم ترین بخش این اهداف، فراوریمحور بودن حوزه هنری است که اقدام به فراوری آثار هنری مبتنی بر ارزش های انقلاب و با محتوای مشکلات جامعه امروز است.

وی با بیان ایبنکه حوزه هنری موضوعات متعددی را در اولویت کاری خود دارد که از جمله این موضوعات می توان به تمدن اسلامی، دفاع مقدس، سبک زندگی و خانواده و انقلاب اسلامی اشاره نمود، اظهار داشت: اجتماعی کردن و انعکاس واقعیت ها جزو ملزومات کارهای رسانه است و دیتاپد کار بسیار سخت و پیچیده ای به عهده دارند.

سرپرست حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه حوزه هنری به عنوان یکی از نهادهای انقلابی است که پس از انقلاب اسلامی فعالیت خود را شروع کرد، اظهار داشت: در استان زنجان نیز از سال 67 این ارگان فعالیت خود را شروع نموده است و در طی این سال ها فراز و فرودهایی را داشته و همچنان فعالیت های خود را در عرصه فرهنگ و هنر ادامه می دهد.

نعمتی اضافه کرد: متاسفانه در سال های گذشته شکافی بین هنرمندان و حوزه هنری ایجاد گردیده بود و در حال حاضر به دنبال رفع کردن این شکاف هستیم که در شرایطی فعلی توانسته ایم بخشی از این شکاف را رفع کنیم.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 28 مرداد 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 7

به "کوشش برای ترمیم شکاف های گذشته بین حوزه هنری و هنرمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای ترمیم شکاف های گذشته بین حوزه هنری و هنرمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید