ترامپ پیشنهاد استفاده از زندان گوانتانامو را در پاسخ به همه گیری کرونا داده بود

به گزارش دیتاپد، یک کتاب تازه نوشته شده به وسیله دو خبرنگار واشنگتن پست فاش می سازد که پاسخ اولیه دونالد ترامپ به همه گیری نوپای کووید-19 پوشاندن موارد ابتدا و در همین رابطه بیرون نگه داشتن افراد آلوده از خاک آمریکا بوده است.

ترامپ پیشنهاد استفاده از زندان گوانتانامو را در پاسخ به همه گیری کرونا داده بود

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ رفیق بیشتر بدانید.

به نقل از پایگاه ویک، این مطلب از سوی ینامین ابوطالب و دمیان پالتا، خبرنگاران واشنگتن پست در کتاب نو آنها تحت نام پاسخ دولت ترامپ به همه گیری که تاریخ را عوض کرد مطرح شده است.

واشنگتن پست با استناد به یک کپی از پیش به دست آورده از این کتاب نوشت که ترامپ مقام های سلامت عمومی دولت - و به طرزی غیرعمدی، جارد کوشنر، دامادش و رئیس در سایه کمیته ضربت کروناویروس - را از بابت کوشش برای راه انداختن یک استراتژی ملی آزمایش گیری مورد سرزنش قرار داده است. او بعلاوه بر اساس این گزارش دارای یک سری ایده های نسبتا رادیکال درباره چگونگی مدیریت آمریکایی های آلوده به ویروس ساکن خارج از این کشور بوده است.

ابوطالب و پالتا گزارش می دهند، در فوریه 2020 ترامپ در جلسه ای در اتاق شرایط از مشاورانش پرسید: آیا ما جزیره ای تحت مالکیت خودمان نداریم؟ گوانتانامو چطور است؟ او بر اساس گزارش ها افزود: ما قرار نیست یک ویروس را وارد کنیم.

بعد از آنکه ترامپ برای دومین بار پیشنهاد استفاده از گوانتانامو را داد، دستیاران مبهوت او سریعا این ایده را از روی نگرانی از بابت واکنش نامناسب مردم آمریکا به قرنطینه ساختن جهانگرد های آمریکایی در همان زندان نظامی محل نگهداری مظنونان به تروریسم رد کردند.

ابوطالب و پالتا کتابشان را مبتنی بر مصاحبه با بیش از 180 نفر از جمله کارکنان ارشد کاخ سفید و رهبران دولت در حوزه سلامت نوشته اند. اما ترامپ در مارس 2020 علنان گفت خواهان نگهداری شهروندان آمریکایی در کشتی کروز آلوده شده به ویروس به نام گراند پرینسس و عدم منتقل ساختن آنها به ساحل با هدف جلوگیری از افزایش موارد ابتلای به ویروس کووید-19 بوده است.

ابوطالب و پالتا گزارش می دهند، ترامپ به دستیارانش گفت، مقام ارشد وزارت خارجه اجازه بازگشت 14 آمریکایی آلوده به کروناویروس به خانه از کشتی خواهر گراند پرینسس یعنی کشتی دیاموند پرینسس، لنگر انداخته در ژاپن را داده اخراج نمایند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، ترامپ به آلکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی دولتش گفت: اجازه به پرواز بازگشت آنها به آمریکا و احتمالا نجات جانشان یک شبه آمار (ابتلا) را در دولت من دو برابر می نماید. ترامپ بعلاوه خواهان اخراج رابرت کادلک، رئیس تدارک شرایط اضطراری در وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا که حکم تخلیه کشتی دیاموند پرینسس را امضا کرد، شده بود. کتاب مذکور اضافه می نماید، مقام های ارشد در برابر درخواست های ترامپ مقاومت نموده و او پایان تسلیم شد.

ابوطالب و پالتا در قسمت سناریوی کابوس نوشتند: یکی از بزرگترین نواقص در پاسخ دولت ترامپ این بوده که هیچ کس مسؤول پاسخ نبود و این به معنی این بود که نهایتا هیچ پاسخگویی وجود نداشته و این پاسخ بدون سکاندار بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1870

به "ترامپ پیشنهاد استفاده از زندان گوانتانامو را در پاسخ به همه گیری کرونا داده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ پیشنهاد استفاده از زندان گوانتانامو را در پاسخ به همه گیری کرونا داده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید