برترین سواحل جهان از زبان 15 دختر اهل سفر

به گزارش دیتاپد، شرط می بندم حتما تحت تأثیر این 15 دختر اهل سفر که عاشق بازی با امواج ساحلی و لذت بردن و سرحال آمدن از تابیدن اولین پرتوهای خورشید و برخورد باد وحشی به صورتشان هستند، قرار خواهید گرفت! پس قبل از اینکه حوله هایتان را بردارید و راه بیفتید به طرqف ماسه ها، نگاهی بیاندازید به زیبا ترین سواحل جهان از چشم این عشق سفرهای حرفه ای.

برترین سواحل جهان از زبان 15 دختر اهل سفر

1) سیمون لی از The Aussie Flashpacker: ساحل لایت هاوس، پورت مک کواری، استرالیا

برترین ساحل جهان برای من جایی نیست جز ساحل لایت هاوس در شهر خودم، یعنی پورت مک کواری در کشور استرالیا. ساحل لایت هاوس کاملا جای بکریست و بیش از آنکه چشم کار کند، ادامه دارد. با اینکه خودروهای چهارچرخ، شناگرها، دونده ها، سگ ها و خانواده ها جمعشان در طول ساحل جمع است، اما اینجا هیچ وقت آنقدر شلوغ و کم جا نیست! من عاشق زیبایی طبیعی و آرمش و راحتی اش هستم! بیشتر وقت ها می توانید بخشی از ساحل را ببینید که در آن پرنده هم پر نمی زند. همین طور می گردد دلفین ها را در تمام طول سال دید که میان امواج بازی می نمایند و البته نهنگ هایی که یکی دو ماهی می آیند و در جریان مهاجرتشان از ساحل غربی استرالیا از آنجا می گذرند. این همان جوری است که من بهشت را توصیف می کنم. و البته ساحل محبوبم در تمام جهان را.

2) هانا لوکاسیویچ از Getting Stamped: سان رایز بیچ، کو لیپ، تایلند

شک نکنید که بهتری ساحل جهان از نظر من، سان رایز بیچ است که در کو لیپ تایلند قرار گرفته است. کو لیپ تکه ای است از بهشت که روی دریای آندامان شناور است و به آن مالدیو تایلند می گویند. این مکان جادویی، ساحلی است بی نظیر با ماسه های سفید، آب فیروزه ای رنگ، مردم مهربان و غذای تایلندی و تازه هنوز گردشگر ها اشغالش نکرده اند. مگر آدم دیگر چه چیزی از یک ساحل می خواهد؟ کو لیپ، منطقه امن من است!

3) ریچل جونز از Hippie in Heels: اوناواتونا، سریلانکا

من عاشق سواحل جنوبی سریلانکا و خصوصا اوناواتونا هستم. آنجا پر از ورزش های مقرون به صرفه قیمت و هیجان انگیز است که همه را می توانید امتحان کنید! برترین مکان برای یاد گرفتن موج سواری، همین جا است، چرا که جان می دهد برای تازه کارهایی که می خواهند بیایند و در یک آلونک ساحلی ساکن شوند و هر روز تمرین نمایند. می توانید تخته موج سواری کرایه کنید، کلاس یوگا روی تخته هم هست و تازه غواصی در زیر آب با منظره عالی را هم که کنار بگذاریم، می توانید بروید و برای شامتان ماهی بگیرید! مردم محلی هم آن قدر راحت اند که گذراندن یک روز در یک خانه ساحلی با آنها، یک خوش گذرانی کامل است.

4) جسیکا از A Passion and A Passport: خلیج پیلوا، هاوایی، امریکا

در سفر بعدیتان به مائوئی، حتما باید خلیج پیلوا را ببینید. ساحلی از شن های سیاه در جاده معروف هانا. کنار آب آبی درخشان و ماسه های ریگی سیاه رنگ اش، می توانید به راحتی تمام روز را در زیر آفتاب هاوایی استراحت کنید. تازه، آنجا پر است از غارهای دریایی و دالان های گدازه ای که منتظرند تا به وسیله شما کشف شوند! اگر بگویم که اینجا جای فوق العاده جالب توجهی است، دست کم اش گرفته ام!

5) آیسا آدامز از Navigable World: ساحل منلی، نیو ساوت ولز، استرالیا

من واقعا مجذوب ساحل منلی هستم، زیرا هر چه از یک منطقه ساحلی بخواهید، دارد. وقتی از بندرگاه مدور فری بیرون می آیید و پا به اسکله می گذارید ، بوهای خوشمزه، بوتیک های مجذوب کننده و خرت و پرت های زیبا دوره تان می نمایند. گنج واقعی همین است؛ بله، یک چنین محوطه ساحلی پذیرا و چشم نوازی است و در میان تمام سواحلی که در سیدنی دیدم، محبوب ترین من بود.

6) مار پیجز از Once in A Life Time Journey: جزیره هانی موون، جزایر کووک

جزیره هانی موون یک ساحل مسطح شنی است که به تازگی با شن هایی که باد به درون ایتوتاکی لاگون آورده است در قلمروی کوچک اقیاس آرام جزایر کووک ساخته شده است. این ساحل به خاطر بوته ها و نخل های نارگیلی که زوج های فراوانی برای اثبات عشق ابدیشان بر روی آن کاشته اند، مشهور است. کل جزیره را می توان در 15 دقیقه پیمود و بهای رسیدن به آن، 45 دقیقه قایق سواری از ویپای (شهر اصلی ایتوتاکی) است. می گویند اسمش به خاطر زوج های جوان بسیاری است که برای ازدواج به اینجا آمده اند. طاق های متعددی از بامبو و گل های محلی در آن یافت می گردد که این زوج ها در زیرشان با یکدیگر عهد و پیمان بسته اند.

7) ایلین از I am Aileen: وایت بیچ، بوراکای، فیلیپین

جزیره بوراکای در فیلیپین سواحل بسیار زیادی دارد که در این منطقه پخش شده اند و هر کدام می توانند برای رویای منطقه گرمسیری شما، کافی باشند؛ اما اگر در پی برترین ساحل ماسه سفید، برترین آب و زندگی شبانه و غروب های آفتاب هستید، پهنه وایت بیچ همه این ها را به شما می دهد و حتی بیشتر! در عین حال با اینکه آنجا نقطه پر طرفداری است، اما اگر زمان مناسبی را برای سفر انتخاب کنید، می توانید اوقات خوشی را در این منطقه خارق العاده داشته باشید.

8) میشلا فانتیل از Rocky Travel: کیبل بیچ بروم، استرالیای غربی

منطقه ای فوق العاده با پهنه ای از شن های سفید که می توانید پیاده یا با ماشین های چهار چرخه یا موتور سیکلت اکتشافش کنید. من عاشق فضای بکرش هستم، تضاد زیبای رنگ ها و رد جزرومد در صبح های زود. چنانچه از قسمت گانتیوم راه بیفتید و از میان صخره های صدها میلیون ساله عبور کنید، جای پای دایناسور ها را خواهید دید و 7 کیلومتر در طول ساحل قدم خواهید زد. با اینکه از دسامبر تا مارس، این منطقه به خاطر وجود نیش زهرآلود حشرات ممنوعه است، اما کیبل بیچ، شکوه خود را در ماه های خشک زمستانی، یعنی از آوریل تا سپتامبر، نشان می دهد، یعنی درست زمانی که بازدیدنمایندگان برای قدم زدن، شنا کردن، شتر سواری یا تمدد اعصاب و پیک نیک و گرفتن عکس هایی از آسمان آبی که با رنگ های فوق العاده غروب خورشید، نقاشی شده، به ساحل هجوم می آورند.

9) سابرینا باربانت از In My Suitcase: خط ساحلی سالنتو آدریاتیک، ایتالیا

اینجا ساحلی است که من در آن بزرگ شده ام و برای خاطر همین خودم را خوشبخت ترین دختر جهان می دانم! تابستان اینجا خیلی زود فرا می رسد به طوری که من سال جاری اولین شنایم را در ماه آوریل داشتم و آخری را در نوامبر. پیشنهاد من این است که اولین هفته اکتبر به اینجا بیایید، زیرا فوق العاده مقرون به صرفه است و همه عاشق ساحل ایونی هستند (سالنتو یک شبه جزیره است و شما می توانید برترین قسمت ساحل را بسته به باد آن روز، انتخاب کنید. این چیزی است که مردم محلی حسابی به آن واردند!).

10) Sabrina Andrea Sachs: خلیج واینگلس ، تاسمانی، استرالیا

خلیج وینگلس در شبه جزیره فری سینت تاسمانی در سال 2015 به عنوان ساحل تمام عیار استرالیایی و یکی از برترین سواحل جهان به وسیله اهل سفرها انتخاب شده است. اینجا ضمناً یکی از محبوب ترین سواحل برای من در تمام جهانست. اینجا جایی است که اقیانوس عمیق آبی رنگ با سطح شنی ویرگول شکلی برخورد می نماید که مثل برف سفید است و با جنگل سبز وحشی و کوهستان احاطه شده است. حتما کنار هم قرار گرفتن این سه رنگ است که خلیج وینگلس را ساحلی تمام عیار می سازد. مجذوب کنندهیت این ساحل در این است که شما می توانید خودتان را در این ساحل 1/5 کیلومتری تنها ببینید و برای مدتی احساس کنید که رابینسون کروزوئه مدرن هستید. در حدود 2/5 ساعت پیاده روی ضروری است تا به ساحل برسید که از میان منظره محشری از خلیج می گذرد.

نکته مهم: قبل از غروب به سمت این منظره حرکت کنید تا تغییر رنگ های خلیج و خورشید را که کوه ها، ساحل و بالاخره آب را غرق نور می نماید، ببینید. هر چه هست، واقعا ارزش زود بیدار شدن و پیاده روی را دارد.

11) کیت فرانکی برنان از This Could Lead To Anywhere: تایموث، لانگ سندز، انگلستان

به خاطر تابش دل انگیز آقتاب و ماسه های نرم طلایی زیر پایتان، حق دارید فکر کنید که اینجا منطقه ای گرمسیری و استوایی است. تایموث در لانگ سندز یک ساحل یک مایلی زیبا در شمال شرقی انگلستان است. اینجا جایی است که همه برای موج سواری سراغش را می گیرند و یک پایگاه انگلیش هریتج هم در یک طرف خط ساحلی اش قرار گرفته است. برای منظره ها دیدنی، پیاده روی، در آفتاب غوطه ور شدن در ماه های تابستان و به امواج زدن جای بهتری اصلا وجود ندارد.

12) لورا از Restrepo Ortega: پلایا ترکیتو، نوکی چوکو، ساحل شمال اقیانوس آرام کلمبیا

کاری ندارد که عاشق سواحل ماسه ای سفید، آب روشن فیروزه ای و آسمان آبی بی سرانجام شوید، اما در خصوص سواحل ماسه سیاه و پوشیده از جنگل ساحل شمالی اقیانوس آرام کلمبیا باز هم می توان گفت. کوه های غرق در پوشش گیاهی غنی که رود های خنک را قطع می نمایند، جا به جا صخره های بیرون زده از زمین، آب گرم و روشن اقیانوس آرام که در زیر ماسه نرم و سیاهی می درخشد و سبز پررنگ جنگل های بکر پشت سر را، منعکس می نماید. انگار آخر جهانست برای خاطر شهر ها که خیلی دور اند و یاد ها با باد گرم نمکین محو شده اند و باران همیشگی که همه چیز را می شوید و جنگل را زندگی می بخشد.

13) دنیل از While Im Young And Skinny: بورنئو، اندونزی

ساحل سیمپنگ منگایو برای خودش در شمال بورنئو آرمیده و سه و نیم ساعت با دهکده ماهیگیری کودات فاصله دارد. تقریبا بکر مانده و احتمالا در سفر مالزیایی شما، مثل نقطه ای راز آمیز خواهد بود، یعنی در لیست برترین سواحل خبری از آن نیست. بچه های محلی فوتبال بازی می نمایند و گاهی موج سواری. غروب آفتاب هم حرف ندارد؛ خصوصا اگر یک آتش ساحلی دست و پا کنید و مقداری نوشیدنی خنک همراه داشته باشید و چند دوست تازه...!

14) لایز ولدمن از Non Stop Destination: ساحل بولدرز (ساحل تخته سنگ ها)، آفریقای جنوبی

ساحل بولدرز یک ساحل محبوب است که چندان از کیپ تاون در آفریقای جنوبی فاصله ندارد. جدا از ساحل ماسه ای نرم و تخته سنگ های بزرگ که این طرف و آن طرف پخش شده اند. چیز دیگری هم وجود دارد که این ساحل را از هر ساحل دیگری متفاوت می نماید: اینجا خانه یک کلونی پنگوئن های آفریقایی از سال 1982 است. من چند سال پیش با پنگوئن ها شنا کردم. آب مثل یخ سرد است و پنگوئن ها می توانند هر کجا که بخواهند بروند. این تجربه بی نظیری بود که نباید اگر به کیپ تاون می روید، از دستش بدهید.

15) ساحل محبوب من (Anas World): ساحل سیستا، فلوریدا، امریکا

فلوریدا، استان آفتابی در ایالات متحده، سرزمین خورشید، ماسه و دریا است. چند تا از برترین سواحل جهان را در اطراف خود دارد؛ از اقیانوس اطلس در قسمت شرقی اش گرفته تا خلیج مکزیک در قسمت غربی. پس تعجبی ندارد که این قسمت از جهان، بهشت ساحل دوستان است. چه ساحل های خلوت را دوست داشته باشید و چه سواحل خانوادگی/محبت آمیز با تفریح های پرشور و مهمانی های ساحلی هیجان انگیز، فلوریدا همه را دارد. اما محبوب ترین اش برای من، ساحل سیستا است که در قسمت جنوب غربی جزیره سیستا کی فلوریدا واقع است. اینجا به خاطر برترین و سفیدترین ماسه جهان به همراه گل های خوش رنگ، درختان بزرگ انجیر و شاه پسندهای ساحلی که لک لک ها و مرغ های ماهی خوار برفی رنگ در آنها برای بچه هایشان سرپناه می سازند بی نظیر است. و بله، غروبی که نفس را در سینه حبس می نماید و شکارش، رویای هر عکاسی است.

منبع: کجارو / huffingtonpost.com / huffingtonpost.com
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2109

به "برترین سواحل جهان از زبان 15 دختر اهل سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین سواحل جهان از زبان 15 دختر اهل سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید