برگزاری جشنواره هایی مانند فارابی برای رونق علوم انسانی احتیاج است

به گزارش دیتاپد، معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: برگزاری جشنواره هایی مانند جشنواره بین المللی فارابی برای حمایت از حوزه علوم انسانی مورد احتیاج است.

برگزاری جشنواره هایی مانند فارابی برای رونق علوم انسانی احتیاج است

به گزارش خبرنگار دانشگاه دیتاپد، غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم در نشست خبری یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی که امروز برگزار گردید، گفت: در آستانه سیزده آبان هستیم و این روز را گرامی می داریم.

وی اضافه نمود: تغییر و تحولاتی که جوامع انسانی در غرب داشته احتیاج و ضرورت تحول در حوزه علوم انسانی را بیشتر نموده است هر چه تغییر و تحولات بیشتر شده حجم تولیدات این علوم نیز افزایش یافته این هم به خاطر ضرورتی است که برای این علوم وجود دارد.

وی اضافه نمود: در دیدار اخیر نخبگان با رهبر انقلاب بیشتر بحث هایی که مطرح می گردد در حوزه غیر علوم انسانی بوده که سهم علوم انسانی کمتر در این مباحث بود به همین دلیل تاکید رهبری ورود نخبگان به حوزه علوم انسانی بود و آن را به عنوان یک ضرورت مطرح کردند از طرفی هم علوم انسانی و اسلامی احتیاج به چنین جشنواره هایی برای رونق آن دارد.

غفاری اضافه نمود: سیاست های جشنواره معطوف به این است که هر چه کار ها مهم تر است دیده گردد. امروزه با تجربه ای که داریم به مرحله ای رسیدیم که مرجعیتی داشته باشیم که بهترین آثار به این جشنواره ورود پیدا کند.

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: جشنواره جدای از اینکه وجهه اسلامی و انسانی دارد وجهه بین المللی هم دارد و اینکه ما بتوانیم سهم و نقش حوزه علوم انسانی را پررنگ تر کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر اقبال به حوزه علوم انسانی در نخبگان بیشتر شده و امیدواریم جشنواره بتواند در حوزه علوم انسانی از لحاظ نظری و سیاستی اهمیت و صندلی بیشتری پیدا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 554

به "برگزاری جشنواره هایی مانند فارابی برای رونق علوم انسانی احتیاج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره هایی مانند فارابی برای رونق علوم انسانی احتیاج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید