ببینید ، راننده شاسی سوار در اغتشاشات چه می کرد؟

به گزارش دیتاپد، خوب که چشم بچرخانی حتی در میانه تلخ ترین اتفاقات هم می توان ردپای خوبی و معرفت را دید. حتی در این روزها و شب ها که اغتشاشگران اموال عمومی را تخریب کردند... کافی است حوصله کنید و نگاهی به این فیلم بیندازید.

ببینید ، راننده شاسی سوار در اغتشاشات چه می کرد؟

به گزارش خبرنگاران، خوب که چشم بچرخانی حتی در میانه تلخ ترین اتفاقات هم می توان ردپای خبرخوب را دید. حتی در این روزها و شب ها که اغتشاشگران اموال عمومی را تخریب کردند و تنها در چند روز 64 آمبولانس را به آتش کشیدند، در همین شب ها هم می توان خبر خوب داشت. کافی است حوصله کنید و نگاهی به این فیلم بیندازید. این فیلم به وسیله دوربین های کنترل شهری ثبت و ضبط شده است.

ساعت به وقت 8 شب در خیابان انقلاب است. آشوبگران سطل مکانیزه زباله ای را به وسط خیابان انقلاب آوردند، آن را واژگون کردند. زباله هایش کف خیابان ریخته. تردد در خیابان انقلاب زیاد است. ماشین ها راهی پیدا می نمایند و از کنار سطل عبور می نمایند. راننده ای پشت سطل توقف می نماید. از ماشین پیاده می شود. کت و شلوار پوش است. کمی می ایستد و بعد دست به کار می شود. سطل مکانیزه را به زحمت بلند می نماید و آن را به گوشه خیابان می برد تا راه باز شود. راکب موتور سیکلتی هم به کمکش می آید و با هم سطل را سر جای خود منتقل می نمایند.

راننده کارش را انجام داده و راه را باز نموده اما از کنار زباله هایی که وسط خیابان ریخته شده نمی تواند بگذرد. دنبال کیسه زباله ای می شود و بالاخره پیدا می نماید. با همان ظاهر آراسته کف زمین می نشیند و یکی یکی زباله ها را از وسط خیابان جمع می نماید. زباله هایی که در سطل های مکانیزه ریخته می شود بوی مشمئز نماینده ای دارد. اما شهروند مسئولیت پذیر بی خیال این بو همه زباله ها را جمع می نماید و در آخر پلاستیک را داخل سطل می اندازد. سوار ماشین می شود و به راهش ادامه می دهد.

این فیلم یک جهان حرف دارد برای گفتن. این فیلم نماد معرفت مردم این سرزمین است. این فیلم می گوید صف مردم عادی حتی معترض، حتی مطالبه گر از صف آنها که بی رحمانه چادر از سر زن ایرانی کشیدند، آن ها که به پلیس حافظ امنیت کوچه و محله هایمان هم رحم نکردند، آن ها که تیزی چاقو را در بدن جوان مشهدی فرو بردند. جداست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1401 بروزرسانی: 4 مهر 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2297

به "ببینید ، راننده شاسی سوار در اغتشاشات چه می کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، راننده شاسی سوار در اغتشاشات چه می کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید