بانوی آزادی در هنگ کنگ ، اعتراضاتی که گردشگری هنگ کنگ را نابود کرد

به گزارش دیتاپد، اقتصاد هنگ کنگ تحت تاثیر اعتراض های اخیر با نخستین دوره رکود مالی طی یک دهه گذشته روبرو شده و صنعت گردشگری آن بسیار آسیب دیده است.

بانوی آزادی در هنگ کنگ ، اعتراضاتی که گردشگری هنگ کنگ را نابود کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

خبرنگاران - یورونیوز نوشت: حضور صدها معترض هنگ کنگی در مراکز خرید شهر که به درگیری جسته و گریخته با پلیس ضدشورش منجر شد، کسب و کار مغازه داران را در ساعت های پرمشتری ظهریک شنبه مختل کرد.

معترضان ضمن سردادن شعار هنگ کنگ آزاد باید شود در چندین مرکز خرید کوچک و بزرگ شهر حضور یافتند که بلافاصه با واکنش پلیس روبرو شدند ولی مغازه داران زیان دیده سعی کردند تا جوانان ماسک پوش را در مغازه های خود پنهان نمایند.

معترضان با وجود پرتاب گاز اشک آور و استفاده پلیس از اسپری فلفل به چندین مغازه و شعب بانک های چینی حمله کردند و خساراتی به آنها وارد کردند.

معترضان همچون هفته های پیش، روانه ایستگاه های مترو شدند و در نهایت با مستقر کردن بلوک های سیمانی در اطراف شهر به زد و خورد مستقیم با پلیس پرداختند که در جریان آن دو نفر بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی مجروح شدند.

بامداد روز یک شنبه نیز تعدادی از معترضان مجسمه ای را با نام بانوی آزادی در بام هنگ کنگ مستقر کردند. این مجسمه سفید رنگ که 3 متر ارتفاع دارد، پیکر زنی معترض است که یک چشم او بر اثر اصابت گلوله پلیس آسیب دیده است.

سازندگان این مجمسه ابراز امیدواری کردند که با استقرار آن بر فراز شهر، انگیزه مردم برای ادامه اعتراض ها افزایش یابد.

طی اعتراض های 4 ماه گذشته در هنگ کنگ تاکنون 2 هزار و 300 نفر توسط پلیس بازداشت شده اند که 40 درصد آنها کمتر از 18 سال دارند.

از اواسط تابستان گذشته تاکنون هنگ کنگ صحنه درگیری معترضان با پلیس و مأموران امنیتی این منطقه بوده است. دلیل نخستین این اعتراض ها تصویب قانون استرداد متهمان از هنگ کنگ به چین بود، اما با وجود لغو این قانون، تظاهرات برای مخالفت با تحدید آزادی ها و وابستگی هنگ کنگ به دولت پکن همچنان ادامه یافت.

منبع: چمدان
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 563

به "بانوی آزادی در هنگ کنگ ، اعتراضاتی که گردشگری هنگ کنگ را نابود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوی آزادی در هنگ کنگ ، اعتراضاتی که گردشگری هنگ کنگ را نابود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید