اسکار 2021 و کمترین بیننده تاریخ این جوایز

به گزارش دیتاپد، به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم اسکار امسال از مکان معمول خود در سالن دالبی تئاتر نقل مکان کرد و در ایستگاه یونیون لس آنجلس برگزار شد.

اسکار 2021 و کمترین بیننده تاریخ این جوایز

آکادمی هنر ها و سینما به دلیل شیوع کووید-19 در سال جاری، انتظار کاهش مخاطبان خود را داشت

بینندگان نودوسومین اسکار به کمترین تعداد در تاریخ این مراسم رسید. به گزارش نشریه نیلسن، حدود 9.85 میلیون نفر مراسم زنده تلویزیونی شب گذشته، 25 آوریل، را تماشا کردند که این رقم حاکی از سقوطی 58 درصدی نسبت به تعداد مخاطبان سال گذشته است که رکورد بی سابقه ای بود.

همان طور که نیویورک تایمز اشاره می کند، آکادمی هنر ها و سینما به دلیل شیوع کووید-19 در سال جاری، انتظار کاهش مخاطبان خود را داشت که باعث بسته شدن سالن های سینما شده و شور و هیجان مراسم های اهدای جوایز تلویزیونی را گرفته است.

شبکه تلویزیونی ای بی سی که این مراسم را پخش می کند هیچ تضمینی از تعداد مخاطبان به تبلیغ کنندگان مراسم اسکار نداده است. به گزارش نیویورک تایمز، شرکت های گوگل، جنرال موتورز، رولکس و ورایزون حدود 2 میلیون دلار برای هر 30 ثانیه تبلیغ در برنامه تلویزیونی مراسم سال جاری خرج کرده اند که تنها کمی از نرخ تبلیغ سال گذشته کمتر است.

به گزارش نیلسن، پیشتر در ماه مارس، تعداد مخاطبان مراسم 2021 گلدن گلوب در شبکه ان بی سی نیز در مقایسه با مراسم سال 2020 این جشن به کمتر از نصف آن رسید و 63مین مراسم گرمی نیز سال جاری کمترین تعداد بیننده در تاریخ این مراسم را داشت.

به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم اسکار سال جاری از مکان معمول خود در سالن دالبی تئاتر نقل مکان کرد و در ایستگاه یونیون لس آنجلس برگزار شد. شکل مراسم هم تغییر کرده بود، شرکت کنندگان در مراسم فاصله اجتماعی را حفظ کرده و برخی با تماس ویدیویی از سایر نقاط جهان در مراسم شرکت می کردند.

فیلم سرزمین عشایر (Nomadland) برنده جایزه بهترین فیلم شد و کلویی ژائو، کارگردان آن به عنوان نخستین زن رنگین پوستی که برنده جایزه بهترین کارگردانی شد و دومین زن برنده این جایزه، تاریخ ساز شد. این فیلم همچنین جایزه بهترین بازیگر زن را برای فرانسیس مک دورمند به ارمغان آورد.

منبعع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1767

به "اسکار 2021 و کمترین بیننده تاریخ این جوایز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکار 2021 و کمترین بیننده تاریخ این جوایز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید