اتفاقی بی سابقه در فعالیت راه آهن مشهد ، قطار مشهد پس از 62 سال متوقف شد

به گزارش دیتاپد، مدیر کل راه آهن خراسان گفت: برای نخستین بار طی 62 سال گذشته، نبود مسافر تردد قطار در جهت مشهد را روز شنبه 9 فروردین ماه متوقف کرد.

اتفاقی بی سابقه در فعالیت راه آهن مشهد ، قطار مشهد پس از 62 سال متوقف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مصطفی نصیری ورگ افزود: در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای سفر با قطار، امروز هیچ قطار مسافربری در راستا مشهد تردد ندارد که این امر در طول تاریخ فعالیت ایستگاه راه آهن مشهد بی سابقه است.

وی ادامه داد: حتی در زمان حادثه قطار در ایستگاه خیام طی بهمن ماه سال 1382 نیز قطار محلی سرخس - مشهد به فعالیت خود ادامه داد لذا می توان نهم فروردین ماه امسال را تنها روز توقف تردد قطارهای مسافربری در راستا مشهد از سال 1336 خورشیدی و آغاز فعالیت ایستگاه راه آهن مشهد تا به امروز مطرح نمود.

وی گفت: البته حرکت قطارهای باربری در راستا مشهد و ایستگاه بین المللی سرخس به صورت روزانه همچنان ادامه دارد و این اداره کل آمادگی دارد در این ایام که تردد جاده ای به خاطر فاصله گذاری اجتماعی به شدت کاهش یافته است نسبت به تامین اقلام اساسی استان از طریق شبکه ریلی اقدام کند.

در پی کاهش تقاضا برای سفر در ایام نوروز تردد قطارهای مسافربری در راستا مشهد از 94 رام قطار در هر روز به 2 تا 3 رام کاهش یافت و حرکت قطارهای محلی مشهد - سرخس و مشهد - آزادور نیز از ابتدای فروردین ماه متوقف شد.

طی سال گذشته 14 میلیون و هزار و 93 مسافر در راستاهای ریلی منتهی به مشهد جابه جا شدند که در مقایسه با سال 97 یک درصد کاهش داشت.

بیشترین میزان کاهش مسافر راه آهن خراسان مربوط به اسفند ماه پارسال بود که علت آن نیز کاهش تقاضای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است.

شمار ایستگاه های راه آهن خراسان 23 ایستگاه است و در حالت عادی روزانه 94 رام قطار مسافربری و 10 رام قطار باری در این راستا ریلی به صورت رفت و برگشت حرکت می کند.

از مجموع 10 هزار کیلومتر شبکه ریلی کشور هزار و 400 کیلومتر آن معادل 14 درصد در خراسان رضوی واقع شده است.

تراکم ریل در استان خراسان رضوی نسبت به مساحت آن دو برابر میانگین کشوری است و به خاطر وجود بارگاه منور رضوی در مشهد بیش از 40 درصد قطارهای مسافربری ایران به مشهد رفت و آمد می کند.

در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور از 32 هزار نفر فراتر رفته است این تعداد در خراسان رضوی هزار و 133 نفر گزارش شده است.

تعداد جانباختگان ناشی از ابتلا به کرونا در این استان نیز که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده 185 نفر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1050

به "اتفاقی بی سابقه در فعالیت راه آهن مشهد ، قطار مشهد پس از 62 سال متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی بی سابقه در فعالیت راه آهن مشهد ، قطار مشهد پس از 62 سال متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید