آمریکا یک پزشک چینی-آمریکایی را بازداشت کرد

به گزارش دیتاپد، پلیس فدرال آمریکا یک پزشک چینی-آمریکایی را به اتهام کلاهبرداری و مشارکت در پروژه های دولت پکن برای دستیابی به اطلاعات محرمانه بازداشت نموده است.

آمریکا یک پزشک چینی-آمریکایی را بازداشت کرد

به گزارش گروه بین الملل دیتاپد، پلیس فدرال آمریکا روز پنج شنبه از بازداشت یک شهروند چینی تبار که پزشک کلینیک درمانی کلیولند است به اتهام کلاهبرداری در زمینه یاری 3.6 میلیون دلاری یک نهاد فدرال اطلاع داد.

براساس گزارش رویترز، این تبعه چینی که به اتهام همکاری با دولت چین بازداشت شده است آخرین اقدام واشنگتن علیه چین و اتهامات علیه این کشور در زمینه سرقت اطلاعات محرمانه و انتقال آن به پکن است.

پلیس آمریکا و آژانسهای اطلاعاتی این کشور روز چهارشنبه منزل دکتر کینگ وانگ را تفتیش نموده و او را به اتهام کلاهبرداری و ارائه اطلاعات نادرست بازداشت نموده اند.

دادستانهای آمریکایی مدعی هستند که وی اتهام پذیرفتن یاریهای مذکور را بدون اینکه اطلاع دهد همزمان رئیس کالج علوم و تکنولوژی دانشگاه هواژونگ چین است را پذیرفته و این نقض شرایط اعطای یاریهای فدرال است.

آنها می گویند که دکتر وانگ یک تبعه چینی-آمریکایی است که در کلینیک بیماریهای ژنتیک وابسته به کلینیک درمانی کلیولند کار می نموده است.

به گزارش رویترز، پلیس اف بی آی مدعی است که وانگ در پروژه برنامه هزار استعداد که به ادعای مقامات آمریکایی پروژه ای چینی برای دریافت اطلاعات ارزشمند و معتبر خارجی است مشارکت داشته است.

آنها همچنین مدعی هستند که این پروژه تا کنون 3 میلیون دلار پول از دولت چین به عنوان یاری دریافت نموده است تا از تحقیقات این پروژه که مرتبط با دولت چین هستند حمایت کند.

آمریکا طی ماههای گذشته به دلیل شکست در مقابله با ویروس کرونا با حمله به چین کوشش نموده بیشتر مشکل را به گردن مقامات چینی و اطلاع رسانی آنها در زمینه شیوع ویروس کرونا بیندازد.

در تازه ترین موضع گیری، ترامپ روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه فاکس بیزنس گفت: کارهای زیادی هست که می توانیم انجام دهیم. می توانیم کل رابطه [با چین] را قطع کنیم.

ترامپ و مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شده اند چین درباره مسائل مختلف مربوط به شیوع کرونا پنهان کاری نموده و به صورت شفاف اطلاعات مربوط به این ویروس را در اختیار نهادهای بین المللی قرار نداده است.

چین این اتهامات را رد و تأکید نموده دولت آمریکا به دنبال سلب مسئولیت از خودش در مبارزه با این بیماری است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1164

به "آمریکا یک پزشک چینی-آمریکایی را بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک پزشک چینی-آمریکایی را بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید