کمربند سبز تهران، به 44 هزار هکتار می رسد

به گزارش دیتاپد، خبرگزاری خبرنگاران- معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران گفت: کمربند سبز تهران، با بهره برداری از هزار هکتار تا دو سه آینده، به 44 هزار هکتار می رسد.

کمربند سبز تهران، به 44 هزار هکتار می رسد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مجتبی یزدانی با اشاره به فضای سبز شهر تهران اضافه کرد: بسیاری از مناطق تهران، شاید سرانه فضای سبز 50 متر مربعی داشته باشند، اما بعضی مناطق هم هست که کمتر از 6 متر مربع هستند.

وی ادامه داد: به همین علت، مصوبه ای در شورای شهر تصویب و مقرر شد فقط بابت خرید باغات و توسعه فضای سبز، شماره حسابی اختصاص یابد.

یزدانی با بیان اینکه تا کنون 19 قطعه باغ خریداری و به فضای عمومی تبدیل شده است گفت: این فرایند ادامه دارد.

وی سرانه فضای سبز را به طور میانگین در شهر تهران، 16 متر مربع اعلام کرد و اضافه کرد: بعضی مناطق از جمله مناطق 7، 8، 11، 12، 10 و 17 سرانه پایینی دارند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ادامه داد: در تهران از 354 محله، 9 محله، بوستان ندارند که این رقم در گذشته 17 محله بود و امیدواریم در سال 1400، هر محله دارای حداقل یک بوستان باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 2 هزار و 290 بوستان در شهر تهران وجود دارد گفت: در طرح تفضیلی، سرانه فضای سبز هر نفر، 10 متر مشخص شده، در بحث محیط زیست، 15 متر را استاندارد می دانند و 16 متر فضای سبز به طور میانگین، شرایط بسیار خوبی است.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، یزدانی اضافه کرد: مناطق کمتر برخوردار و نقاطی که بافت فرسوده بیشتری در تهران دارند، باید رسیدگی بیشتر گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1666

به "کمربند سبز تهران، به 44 هزار هکتار می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمربند سبز تهران، به 44 هزار هکتار می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید