چگونه در زمان سفر از خانه خود محافظت کنیم؟، راه های محافظت از خانه در زمان سفر

به گزارش دیتاپد، مسافرت فرصتی است تا به دور از هیاهوی زندگی روزمره چند روزی را در آرامش بگذرانیم. اما حتی در زمان مسافرت هم باید به فکر امنیت خانه و لوازم موجود در آن باشیم. به خصوص این روزها به علت بالا بودن قیمت لوازم خانگی و دیگر لوازم ارزشمند موجود در خانه مجبور هستیم بیشتر، موارد ایمنی را رعایت کنیم تا در زمان برگشت با اتفاقات ناخوشایند و بروز حادثه روبرو نشویم.

چگونه در زمان سفر از خانه خود محافظت کنیم؟، راه های محافظت از خانه در زمان سفر

یکی از مهم ترین این اتفاقات ورود سارقان به منزل و سرقت لوازم و اشیای قیمتی است. بنابراین برنامه ریزی برای سفر فقط محدود به انتخاب مقصد، رزرو تور، خرید بلیط هواپیما و مواردی از این دست نیست بلکه فراهم کردن حفاظت از خانه در زمان سفر هم مسئله ای است که باید به آن توجه کنیم.

استفاده از قفل ضد سرقت و محافظ

استفاده از قفل ضد سرقت و محافظ یکی از راه های حفاظت از خانه در زمان سفر است. سعی کنید از درب ضدسرقت برای خانه استفاده کنید و در کنار قفل، از محافظ درب و پنجره هم برای امنیت بیشتر کمک بگیرید. معمولا سارقان خانه هایی را برای سرقت انتخاب می کنند که امکانات ایمنی کمی دارند.

استفاده از ردیاب برای ماشین های پارک شده در منزل

استفاده از ردیاب برای ماشین های پارک شده در منزل می تواند دغدغه شما درباره امنیت خودرو را از بین ببرد. در واقع کارشناسان و پلیس استفاده از ردیاب را یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از سرقت خودرو می دانند. همچنین در صورت سرقت خودرو ردیاب باعث می شود از مکان آن باخبر شوید.

نصب دزدگیر در خانه برای حفاظت از خانه در زمان سفر

نصب دزدگیر در خانه یکی از راه های اصلی حفاظت از خانه در زمان سفر است که تا حدود زیادی خیال شما را راحت می کند. دزدگیرها و سیستم های امنیتی با استفاده از سنسورهای حرکتی، وجود سارقان در منزل را شناسایی می کنند و سپس با پخش صدای هشدار دهنده از سرقت وسایل جلوگیری می کنند. یکی از ضعف های این سیستم ها حساسیت به حرکت حیوانات خانگی است.

نصب ردیاب برای لوازم منزل

نصب ردیاب برای لوازم منزل یکی از جدیدترین روش های حفاظت از خانه در زمان سفر است. ردیاب ها یا جی پی اس ها در صورت به سرقت رفتن لوازم، به شما محل دقیق آن ها را نشان می دهند. البته علاوه بر این کاربرد، ردیاب ها امکان شنود هم دارند و به شما اجازه می دهند در زمان مسافرت شرایط خانه خود را از راه دور بررسی کنید.

نصب دوربین امنیتی برای حفاظت از خانه در زمان سفر

نصب دوربین امنیتی برای حفاظت از خانه در زمان سفر راه حل دیگری است که می توانید از آن استفاده کنید. دوربین های مداربسته با قابلیت ارسال تصاویر آنلاین به شما اجازه می دهند در زمان سفر مراقب منزل خود باشید. معمولا سارقان به سراغ خانه هایی نمی روند که دارای دوربین امنیتی هستند. از طرف دیگر در صورتی که خانه مورد دستبرد قرار بگیرد با استفاده از تصاویر دوربین مداربسته می توان سارقان را شناسایی کرد.

نکات کلیدی درباره حفاظت از خانه در زمان سفر

استفاده از روش های معرفی شده تا حدود زیادی امنیت خانه شما را تامین می کند، اما به جز این روش ها، توجه به یک سری نکات ساده هم به شما کمک می کند در زمان مسافرت بهتر بتوانید از خانه خود محافظت کنید. این نکات شامل موارد زیر هستند:

قبل از سفر راه های ورودی را کنترل کرده و از بسته بودن کامل در، لق نبودن لولا ها و سالم بودن قفل ها مطمئن شوید.

برای جلوگیری از ورود سارقان به خانه، همه پنجره ها مخصوصا در طبقات همکف، پاسیو و دیوارهای کوتاه را با حفاظ مطمئن و مقاوم بپوشانید. بهتر است هر چند وقت یکبار نرده های حفاظ را تکان دهید و از محکم بودن آن ها مطمئن شوید.

فضای خالی زبانه قفل در را با یک تکه کاغذ، چوب یا مقوای فشرده پر کنید تا از باز شدن آن از طریق لوازم سارقان جلوگیری کنید.

یکی دیگر از راه های حفاظت از خانه در زمان سفر این است که هنگام خروج از منزل به جز بستن در، حتما پنجره های بزرگ را هم مسدود کنید.

از درب های ضدسرقت استفاده کنید.

در صورت استفاده از آژیر خطر، آن را جایی نصب کنید که به راحتی از طریق سارقان قابل شناسایی نباشد.

اگر از دزدگیر استفاده می کنید قبل از سفر از سالم بودن آن مطمئن شوید.

مشخصات لوازم خانگی، تابلوهای نقاشی، جواهرات و اشیای گران بها را یادادشت کنید. همچنین تهیه کردن عکس از آن ها باعث می شود در صورت وقوع سرقت بتوانید لوازم خود را شناسایی کرده و مجددا به آن ها دسترسی داشته باشید.

در صورتی که به محل جدیدی نقل مکان کرده اید قفل های اصلی خانه را عوض کنید و مطمئن شوید کسی به جز شما به کلیدها دسترسی ندارد.

بهتر است در و پنجره هایی که حفاظ ندارند را با گذاشتن پیچ یا میله هایی در پشت آن، به اصطلاح کور کرده و ببندید.

نردبان، چهارپایه، گلدان های بزرگ و بلند و مواردی از این دست را در کنار دیوارهای قرار ندهید زیرا با این کار محل مناسبی را برای ورود سارقان فراهم می کنید.

توصیه می کنیم زیر درهای ورودی ساختمان را بپوشانید.

در زمان مسافرت، به افرادی که اطمینان دارید بسپارید تا مراقب منزل شما باشند و به طور مرتب به آن سرکشی کنند.

اگر در پارکینگ منزلتان دارای کنترل از راه دور است، بعد از خروج از پارکینگ از بسته شدن در مطمئن شوید و سپس به مسافرت بروید.

برای جلوگیری از به سرقت رفتن اموال باارزش، قبل از سفر آن ها را به فرد مورد اطمینان یا صندوق امانات بانک بسپارید.

سعی کنید کلیدهای در منزل را زیر جاکفشی، زیر فرش و دیگر محل های قابل دسترس قرار ندهید.

کلید خانه خود را در اختیار شرکت های خدماتی، معاملات ملکی و کارگرانی که برای تعمیر به خانه شما رفت وآمد می کنند قرار ندهید و سعی کنید آن ها متوجه مسافرت شما نشوند.

حتما برای درهای دو لنگه قفل اضافه تعبیه کنید.

در صورت سکونت در مجتمع مسکونی با پلیس محله یا سرایدار مورد اطمینان هماهنگ کنید تا حواسشان به خانه شما باشد.

در زمان مسافرت، از روشن گذاشتن رادیو و تلویزیون و چراغ یک اتاق بپرهیزید. زیرا این کارها حساسیت همسایه ها را نسبت به صداهای داخل خانه شما کم کرده و کار سارقان را برای سرقت راحت تر می کنند. همچنین این روش ها قدیمی شده اند.

در زمان خروج از خانه توجه کسی را جلب نکنید و با کمترین نمایش، چمدان هایتان را به ماشین منتقل کنید. سعی کنید کسی متوجه خالی بودن منزل برای مدت طولانی نشود.

ساعت و تاریخ سفر خود را به اشخاص نامطمئن نگویید.

اگر در زمان سفر خودروی خود را داخل حیاط یا پارکنیگ پارک می کنید حتما از قفل فرمان و قفل پدال استفاده کنید. در این صورت سارقان نمی توانند با سرقت خودرو، لوازم بیشتری را از خانه خارج کنند.

به هیچ وجه محل نگهداری طلا، جواهرات، پول نقد و اشیای گرانبهای خود را به دیگران نگویید.

از نگهداری پول نقد و اموال باارزش در یکجا خودداری کنید.

اشیا قیمتی خود را کنار پنجره و درهایی که مشرف به کوچه و خیابان هستند قرار ندهید.

جمع بندی درباره حفاظت از خانه در زمان سفر

در این مقاله درباره شیوه ها و راه های حفاظت از خانه در زمان سفر صحبت کردیم. در صورتی که شما عزیزان به این نکات توجه کنید و موارد گفته شده را به کار ببرید تا حدود زیادی از سرقت منزل خود و بروز حوادث بد جلوگیری خواهید کرد و با خیالی آسوده تر به مسافرت خواهید رفت.

الی گشت

منبع: گردشبان
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2375

به "چگونه در زمان سفر از خانه خود محافظت کنیم؟، راه های محافظت از خانه در زمان سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در زمان سفر از خانه خود محافظت کنیم؟، راه های محافظت از خانه در زمان سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید